Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej zadania pn.: Rozbudowa i przebudowa dróg ul. Paderewskiego i ul. Krótka (na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. Szymanowskiego) w Żarach

GMINA ŻARY O STATUSIE MIEJSKIM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00299880
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00299880/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-06-30 13:36
Lokalizacja
Żary, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-18476fca-144d-46c1-bf82-482115f7bb29
Identyfikator
9282077626
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacjąPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówUsługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

Wykonawcy

1 przyznane

MATEUSZ BOGÓJZielona Góra, PL · lot 0
223 860 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00299880 z dnia 2025-06-30

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej zadania pn.: Rozbudowa i przebudowa dróg ul. Paderewskiego i ul. Krótka (na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. Szymanowskiego) w Żarach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻARY O STATUSIE MIEJSKIM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770540

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Rynek 1-5

1.5.2.) Miejscowość: Żary

1.5.3.) Kod pocztowy: 68-200

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: +48684708281

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.lemanska@um.zary.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.zary.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-18476fca-144d-46c1-bf82-482115f7bb29

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej zadania pn.: Rozbudowa i przebudowa dróg ul. Paderewskiego i ul. Krótka (na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. Szymanowskiego) w Żarach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-18476fca-144d-46c1-bf82-482115f7bb29

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00299880

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-06-30

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00010769/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.13 Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej zadania pn.: Rozbudowa i przebudowa dróg ul. Paderewskiego i ul. Krótka (na odcinku od ul. Paderewskiego do ul. Szymanowskiego) w Żarach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00221577

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WFZ.271.1.9.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 231691,47 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Celem przedsięwzięcia jest rozwój i poprawa jakości infrastruktury drogowej, poprzez zaprojektowanie rozbudowy i przebudowy drogi w taki sposób, aby każdy uczestnik ruchu mógł z niej korzystać w sposób bezpieczny i komfortowy. W zakres infrastruktury drogowej wchodzą: jezdnie, drogi dla pieszych i drogi dla rowerów lub drogi dla pieszych i rowerów, place i stanowiska postojowe, zjazdy i dojścia do posesji, zieleń, małą architekturę (ławki, kosze na śmieci i psie pakiety) oraz rozwiązania zagospodarowania wód opadowych i roztopowych, a także oświetlenie.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
Zakres podstawowy - opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem dokumentu formalno-prawnego uprawniającego do przeprowadzenia prac (tj. decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), zgodnie z opracowaną dokumentacją oraz uwzględniającej wytyczne Zamawiającego do projektowania, wskazane w załączniku nr 1 do umowy pn. Opis przedmiotu planowanego zamówienia, tj., w tym:
1) opracowanie koncepcji w formie opisowej i graficznej,
2) opracowanie mapy do celów projektowych,
3) opracowanie dokumentacji projektowej, wymaganej do złożenia wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (art. 11d Ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych), w tym podziału nieruchomości oraz dokumentacji projektowej służącej do opisu przedmiotu zamówienia na wykonanie robót budowlanych, obejmującej w szczególności:
a) projekt budowlany:
- projekt zagospodarowania działki lub terenu,
- projekt architektoniczno-budowlany,
- projekt techniczny,
- opinie, uzgodnienia, pozwolenia i inne dokumenty, których obowiązek dołączenia wynika z przepisów (np. odstępstwa, decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach),
b) projekt wykonawczy,
c) przedmiar robót,
4) opracowanie specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych,
5) opracowanie kosztorysu inwestorskiego,
6) opracowanie projektu zieleni obejmującego nasadzenia zieleni i zalecenia pielęgnacyjne dla istniejącej i projektowanej zieleni,
7) opracowanie dokumentacji geologiczno-inżynierskiej lub geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych,
8) opracowanie harmonogramu wykonania robót wyszczególnionych w tabeli elementów rozliczeniowych,
9) opracowanie projektu stałej organizacji ruchu oraz jej zatwierdzenie przez właściwy organ zarządzający ruchem,
10) wykonanie monitoringu wizyjnego (oraz w razie potrzeby czyszczenia) istniejącej kanalizacji deszczowej.

Zakres objęty prawem opcji – pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót budowlanych –prowadzonych w oparciu o dokumentację projektową. Wykonawca będzie sprawował nadzór autorski w zakresie określonym w art. 20 ust. 1 pkt 4 ustawy Prawo Budowlane przez okres do 16 miesięcy, jednak nie krócej niż do dnia odbioru końcowego robót budowlanych, realizowanych na podstawie wykonanej dokumentacji projektowej.

2. Szczegółowy zakres zamówienia oraz sposób jego realizacji został zawarty w Projekcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiącym Załącznik Nr 1 do SWZ wraz z opisem przedmiotu planowanego zamówienia oraz procedurą pełnienia nadzoru autorskiego, stanowiących załączniki do projektu umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71250000-5 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i pomiarowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 223860,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 297229,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 223860,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PMB KOMPLEKS PHU Mateusz Bogój

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 385099945

7.3.3) Ulica: ul. Lisia 51/79

7.3.4) Miejscowość: Zielona Góra

7.3.5) Kod pocztowy: 65-093

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 223860,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wykonawca jest zobowiązany wykonać zamówienie (zakres podstawowy) w terminie 16 m-cy od daty podpisania umowy.
2025-06-30 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi