Usługi kwalifikowanej ochrony osób i mienia świadczone dla Muzeum Miejskiego w Zabrzu

Muzeum Miejskie w Zabrzu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00300917
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00300917/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-07-01 08:58
Lokalizacja
Zabrze, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cbdfda60-3d31-4fa8-b429-30cd8f3855ec
Identyfikator
6481029203
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi ochroniarskieUsługi dozorowaniaUsługi nadzoru przy użyciu alarmuUsługi strażnicze

Wykonawcy

1 przyznane

AGENCJA OCHRONY MK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 0
677 498,4 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00300917 z dnia 2025-07-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługi kwalifikowanej ochrony osób i mienia świadczone dla Muzeum Miejskiego w Zabrzu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Muzeum Miejskie w Zabrzu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000980725

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 3 Maja 6

1.5.2.) Miejscowość: Zabrze

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-800

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@muzeumzabrze.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.muzemzabrze.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cbdfda60-3d31-4fa8-b429-30cd8f3855ec

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługi kwalifikowanej ochrony osób i mienia świadczone dla Muzeum Miejskiego w Zabrzu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cbdfda60-3d31-4fa8-b429-30cd8f3855ec

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00300917

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00134642/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Całodobowa ochrona osób i mienia w Muzeum Miejskim w Zabrzu.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00263499

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.2.ED.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 861984,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Muzeum Miejskie w Zabrzu podlega obowiązkowej ochronie ewidencji obszarów, obiektów i urządzeń podlegających obowiązkowej ochronie, znajdujących się na terenie województwa prowadzonym przez Wojewodę.
2. Przedmiotem zamówienia jest: obowiązkowa, kwalifikowana ochrona fizyczna osób i mienia Muzeum Miejskiego w Zabrzu zgodnie z Planem ochrony, w następującym zakresie:
a) dwa (2) posterunki jednoosobowe w dwóch (2) budynkach:
- Galeria Muzeum Miejskiego Café Silesia w Zabrzu przy ul. 3-go Maja 6
- Muzeum Miejskiego w Zabrzu ul. Powstańców Śląskich 3
b) całodobowo, w oparciu o miesięczny grafik pełnionej służby na każdym posterunku w obiekcie, przedłożonym Zamawiającemu do akceptacji do 26 dnia miesiąca. Brak wniesionych uwag przez Zamawiającego w ciągu 2 dni roboczych oznacza akceptację.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje również ochronę mienia użytkowanego przez zamawiającego jako współorganizatora lub współprowadzącego ekspozycje w obiektach Zamawiającego oraz mienie użyczone lub wynajęte Zamawiającemu służące Zamawiającemu do organizacji ekspozycji na chronionych obszarach.
4. Zamawiający wymaga, aby ochrona na ww. dwóch posterunkach była realizowana przez kwalifikowanych pracowników ochrony bez broni palnej zgodnie z Planem ochrony
5. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w SWZ wraz z załącznikami.
6. UWAGA! Zamawiający zastrzega, że w trakcie trwania umowy (nie wcześniej niż po upływie 3 miesięcy od dnia zawarcia umowy) może dokonać likwidacji jednego z posterunków, co będzie oznaczało zmniejszenie zakresu zamówienia na zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umownych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79710000-4 - Usługi ochroniarskie

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

98341140-8 - Usługi dozorowania

79711000-1 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu

79713000-5 - Usługi strażnicze

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 677498,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1040688,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 677498,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Agencja Ochrony MK Sp. z o.o. ul. Jana Kazimierza 64, 01-248 Warszawa – lider konsorcjum 2) Agencja Ochrony Kowalczyk Security Sp. z o.o. ul. Chmielna 34, 00-020 Warszawa – partner konsorcjum 3) Agencja Ochrony Kowalczyk KM Sp. z o.o. ul. Mogielnicka 28, 05-600 Grójec – partner konsorcjum

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Agencja Ochrony Kowalczyk Security Sp. z o.o./Agencja Ochrony Kowalczyk KM Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272683091

7.3.3) Ulica: Jana Kazimierza 64

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 01-248

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 677498,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin wykonania zamówienia:
Wykonawca jest zobowiązany zrealizować przedmiot zamówienia w terminie do 12 miesięcy od dnia zawarcia umowy, lecz nie wcześniej niż od 30.06.2025 r. od godziny 15.00.

Wykonawca:
- WGT Sp. z o.o. wskazał w Formularzu Oferty, iż jest dużym przedsiębiorcom. - Wykonawca (konsorcjum) Agencja Ochrony MK Sp. z o.o., wskazał w Formularzu Oferty, iż partner konsorcjum: Agencja Ochrony Kowalczyk Security Sp. z o.o. jest mikro przedsiębiorcom, natomiast drugi partner, tj.: Agencja Ochrony Kowalczyk KM Sp. z o.o. jest małym przedsiębiorcom.
- Wykonawca Seris Konsalnet Ochrona Sp. z o.o. wskazał w Formularzu Oferty, iż jest innego rodzaju przedsiębiorcom (w zakresie rodzaju prowadzonej działalności).
- Wykonawca Przedsiębiorstwo Usługowe TOMBOR Celina Toman, Jerzy Toman Sp. J. wskazał w Formularzu Oferty, iż jest dużym przedsiębiorcom, natomiast w zakresie partnera konsorcjum, tj. U.P.G. Sp. z o.o. wskazał w Formularzu Oferty, iż jest średnim przedsiębiorcom.
- Wykonawca Solid Security Sp. z o.o. wskazał w Formularzu Oferty, iż jest dużym przedsiębiorcom.
- Wykonawca MM Service Monitoring Sp. z o.o. wskazał w Formularzu Oferty, iż jest dużym przedsiębiorcom.
- Wykonawca ERA Sp. z o.o. wskazał w Formularzu Oferty, iż zarówno on, jak również partnerzy konsorcjum (tj. NOVIA Sp. z o.o. oraz KOMES OCHRONA Sp. z o.o.) są dużymi przedsiębiorcami.
- Wykonawca DGP Security Partner Sp. z o.o. wskazał w Formularzu Oferty, iż zarówno on, jak również partner konsorcjum (tj. DERSŁAW Sp. z o.o.) są dużymi przedsiębiorcami, z kolei pozostali partnerzy konsorcjum, tj. SECURITY 24 Sp. z o.o. oraz SECURITY SERVICE Sp. z o.o. są mikroprzedsiębiorcami.
- Wykonawca HOLDING HUNTERS Sp. z o.o. Sp. K. wskazał w Formularzu Oferty, iż jest dużym przedsiębiorcom.
2025-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi