Utw 48 nowych miejsc op nad dzieć do lat 3 w ram nowej instytucji żłobka w gm Rz w m Rz pop rozb, przeb ist bud przed o fun żłobka wraz z inf tech na dzia nr ew 1288/1, 1278/4, 1272/3, 1273/1, 1271/6

Gmina Rzezawa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00302255
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00302255/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-01 13:11
Lokalizacja
Rzezawa, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2adaf1db-a7f6-4c12-8520-b655aaf4aa72
Identyfikator
8681021294
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychInstalowanie drzwi i okienRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne gazoweInstalowanie centralnego ogrzewaniaPokrywanie podłóg i ścianRoboty malarskie i szklarskieRoboty elewacyjneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty instalacyjne elektryczne

Wykonawcy

1 przyznane

PROTAR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄTarnów, PL · lot 0
3 498 165,2 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00302255 z dnia 2025-07-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utw 48 nowych miejsc op nad dzieć do lat 3 w ram nowej instytucji żłobka w gm Rz w m Rz pop rozb, przeb ist bud przed o fun żłobka wraz z inf tech na dzia nr ew 1288/1, 1278/4, 1272/3, 1273/1, 1271/6

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rzezawa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851660660

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Długa 21

1.5.2.) Miejscowość: Rzezawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-765

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 146484800

1.5.8.) Numer faksu: +48 146488550

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@rzezawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rzezawa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2adaf1db-a7f6-4c12-8520-b655aaf4aa72

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utw 48 nowych miejsc op nad dzieć do lat 3 w ram nowej instytucji żłobka w gm Rz w m Rz pop rozb, przeb ist bud przed o fun żłobka wraz z inf tech na dzia nr ew 1288/1, 1278/4, 1272/3, 1273/1, 1271/6

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2adaf1db-a7f6-4c12-8520-b655aaf4aa72

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00302255

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00021721/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.6 Utw 48 nowych miejsc op nad dzieć do lat 3 w ram nowej instytucji żłobka w gm Rz w m Rz pop rozb, przeb ist bud przed o fun żłobka wraz z inf tech na dzia nr ew 1288/1, 1278/4, 1272/3, 1273/1, 1271/6

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt FERS współfinansowany z Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności w ramach inwestycji A4.2.1 PN. Wsparcie programów dofinansowania miejsc opieki nad dziećmi 0-3 lata (żłobki, kluby dziecięce) w ramach MALUCH+, w ramach priorytetu 2 programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 , Program rozwoju instytucji opieki nad d w wieku do Aktywny Maluch 2022-29

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00192089

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RID.ZP.271.1.5.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 4247870,83 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa wraz z przebudową istniejącego budynku przedszkola o funkcję żłobka wraz z infrastrukturą techniczną. Inwestycja zlokalizowana jest na działkach nr 1288/1, 1278/4, 1272/3, 1273/1, 1271/6 w Rzezawie, gmina Rzezawa.

Budynek podlegający przebudowie i rozbudowie to istniejący obiekt przedszkola, piętrowy, niepodpiwniczony, wykonany w tradycyjnej technologii murowo – żelbetowej, kryty dachem głównym wielospadowym o kącie nachylenia połaci wynoszącym 350.
W ramach inwestycji na parterze zaprojektowano przebudowę sali zajęć dla przedszkolaków oraz 2 sale żłobka w tym jedna integracyjna wraz z zapleczem socjalno – szatniowym
i magazynowym. Zaprojektowano klatkę schodową. Na piętrze zaprojektowano dwie sale zajęć wraz z zapleczem socjalno – szatniowym i magazynowym. Wydawanie posiłków odbywa się poprzez pomieszczenie przygotowalni, w systemie cateringowym, zwrot naczyń poprzez zmywalnię. Przedmiotowy budynek posiada wejście główne od strony północnej, z projektowaną rampą dla niepełnosprawnych. Wejście bezpośrednio do pomieszczenia klatki schodowej, pomieszczenie socjalne dla pracowników z WC, aneks porządkowy, wózkownię, szatnię, przygotowalnię ze zmywalnią, pomieszczenie dyrektora i komunikacja z której dostępne są obie sale zajęć. Sale zajęć połączone są bezpośrednio z węzłami sanitarnymi dostosowanymi dla dzieci.

Wykonawca winien wycenić zakup i montaż wyposażenia, które wyszczególnione zostało w przedmiarze robót, stanowiącym załącznik do niniejszego przetargu.
Na pozostałe wyposażenie, które nie zostało przewidziane w przedmiarze robót zostanie przeprowadzone odrębne postępowanie.
Wykonawca robót budowlanych oraz dostawca wyposażenia wyłoniony w odrębnym postępowaniu winni współpracować ze sobą, tak aby przeprowadzanie roboty budowlane i dostawy odbyły się w sposób jak najmniej uciążliwy.

Zamawiający obecnie oczekuje na wydanie pozwolenia na budowę przedmiotowej inwestycji.
Wykonawca jest zobowiązany uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu będącego przedmiotem zamówienia lub inny dokument umożliwiający użytkowanie ww. obiektu wymagany przepisami prawa.

Roboty budowlane będą prowadzone na terenie czynnego obiektu użyteczności publicznej,
tj. Publiczne Przedszkole w Rzezawie, ul. Szkolna 11 A, 32-765 Rzezawa, a w związku z tym Wykonawca:
1) zapewni wykonywanie robót bez wstrzymywania ruchu w obiekcie i w sposób niedezorganizujący użytkowania i pracy na terenie obiektu,
2) zapewni zabezpieczenie dróg komunikacyjnych prowadzących na teren budowy i do użytkowanego obiektu,
3) zapewni bieżące sprzątanie terenu budowy,
4) zapewni systematyczne sprzątanie i pozostawianie w czystości pomieszczeń, dróg transportowych, itp. wykorzystywanych w czasie prac, w stanie, w jakim
je zastał,
5) zapewni prowadzenie robót w sposób niepowodujący szkód i zagrożenia bezpieczeństwa dla ludzi oraz zapewniający ochronę przed uszkodzeniem
lub zniszczeniem własności publicznej i prywatnej,
6) zapewni bieżące usuwanie materiałów zbędnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45214100-1 - Roboty budowlane w zakresie budowy przedszkolnych obiektów budowlanych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3498165,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4820370,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3498165,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PROTAR Sp. z o.o.,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 993-068-54-22

7.3.3) Ulica: Brzozowa 4A

7.3.4) Miejscowość: Tarnów

7.3.5) Kod pocztowy: 33-100

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3498165,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-05-15

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane