Remont i przebudowa budynku szatniowego przy kompleksie boisk sportowych w Gdowie w ramach zadania pn. „Modernizacja kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” w Niegowici oraz w Gdowie”

Gmina Gdów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00302316
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00302316/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-01 13:20
Lokalizacja
Gdów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-13713a44-49e9-4039-a28d-bd32ef059b28
Identyfikator
6831006563
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowychRoboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowychRoboty budowlane w zakresie konstrukcjiTynkowanieRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne elektryczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00302316 z dnia 2025-07-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont i przebudowa budynku szatniowego przy kompleksie boisk sportowych w Gdowie w ramach zadania pn. „Modernizacja kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” w Niegowici oraz w Gdowie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gdów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555996

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 26

1.5.2.) Miejscowość: Gdów

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-420

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gdow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gdow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-13713a44-49e9-4039-a28d-bd32ef059b28

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont i przebudowa budynku szatniowego przy kompleksie boisk sportowych w Gdowie w ramach zadania pn. „Modernizacja kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” w Niegowici oraz w Gdowie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-13713a44-49e9-4039-a28d-bd32ef059b28

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00302316

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00017283/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Modernizacja kompleksów sportowych "Moje boisko - Orlik 2012" w Niegowici oraz w Gdowie - Orlik w Gdowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00212200

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP-IV.271.ZP-8.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 718022,60 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji inwestycji pn. Remont i przebudowa budynku szatniowego przy kompleksie boisk sportowych w Gdowie w ramach zadania pn. „Modernizacja kompleksów sportowych „Moje Boisko – Orlik 2012” w Niegowici oraz w Gdowie – współfinansowanych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej” w zakresie remontu przegród zewnętrznych oraz przebudowy układu funkcjonalnego i instalacji wewnętrznych wolnostojącego budynku szatniowego kompleksu Orlik 2012 w Gdowie wraz utwardzeniem terenu działki budowlanej wokół niego na dz. nr ewid. 1396/3, obręb 0005 Gdów, j. ew. 121902_2 Gdów

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie niniejszego zamówienia, z uwagi na fakt, że oferta z najniższą ceną, tj. oferta Wykonawcy: M-BUD Monika Duda, 33-152 Pogórska Wola 37, w wysokości 744 759,21 zł przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 588 779,00 zł.

Oferta Wykonawcy Zakład Remontowo – Budowlany Lucyna Wygoda, ul. Św. Floriana 10, Krzeczów, 32-700 Bochnia, 32-700 Bochnia, w wysokości 575 659,04 zł odrzucona została na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp, z uwagi na fakt, że zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia. Cena całkowita oferty tj. 575 659,04 zł jest niższa o ponad 30% od średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert (tj. jest niższa od kwoty 578 292,19 zł). Zamawiający na podstawie art. 224 ust. 2 pkt 1 ustawy Pzp wezwał Wykonawcę do udzielenia wyjaśnień, w tym do złożenia dowodów w zakresie wyliczenia ceny lub jej istotnych części składowych. Obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny spoczywał na Wykonawcy. Z uwagi na fakt, że Wykonawca nie złożył wyjaśnień ani nie przedłożył dowodów w zakresie wyliczenia ceny ofertowej, Zamawiający uznał cenę oferty jako rażąco niską w stosunku do przedmiotu zamówienia i na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp ofertę odrzucił jako ofertę z rażąco niską ceną.
Po dokonaniu oceny ofert Zamawiający wezwał Wykonawcę, która oferta została najwyżej oceniona, tj. Wykonawcę ZRB-INWEST Zbigniew Tokarczyk, Karol Tokarczyk, Dariusz Tokarczyk Spółka Jawna, ul. Krakowska 57, 34-600 Limanowa, 32-700 Bochnia (cena ofertowa w wysokości 689 158,58 zł), do złożenia podmiotowych środków dowodowych. Złożone na wezwanie Zamawiającego dokumenty były niekompletne, w związku z powyższym Zamawiający na podstawie art. 128 ust. 1 ustawy Pzp wezwał Wykonawcę do ich poprawienia. Wykonawca nie poprawił złożonych podmiotowych środków dowodowych w wymaganym terminie, dlatego Zamawiający odrzucił jego ofertę na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy Pzp.
Po odrzuceniu oferty Wykonawcy ZRB-INWEST Zbigniew Tokarczyk, Karol Tokarczyk, Dariusz Tokarczyk Spółka Jawna, ofertą z najniższą ceną została oferta Wykonawcy M-BUD Monika Duda, 33-152 Pogórska Wola 37 – w wysokości 744 759,21 zł.
Zamawiający nie przewiduje zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do kwoty oferty z najniższą ceną.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

2025-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane