Roboty budowlane związane z realizacją zadania pn.: „Modernizacja pomostu, rozbiórka kładki, oraz posadowienia obiektów małej architektury przy ścieżce przyrodniczej na Łąkach Nowohuckich”, dla ZZM

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00302561
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00302561/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-01 14:00
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6faa37bb-8fe1-4d72-bed3-ba145b605075
Identyfikator
6793112799
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty rozbiórkowePojemniki i kosze na odpady i śmieciŁawki

Wykonawcy

1 przyznane

CITYBRUK SKOPEK SPÓŁKA KOMANDYTOWASkała, PL · lot 0
467 521 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00302561 z dnia 2025-07-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane związane z realizacją zadania pn.: „Modernizacja pomostu, rozbiórka kładki, oraz posadowienia obiektów małej architektury przy ścieżce przyrodniczej na Łąkach Nowohuckich”, dla ZZM

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 361777097

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Reymonta 20

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 30-059

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: 12 20 10 240

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zzm.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zzm.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zzm.krakow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlane związane z realizacją zadania pn.: „Modernizacja pomostu, rozbiórka kładki, oraz posadowienia obiektów małej architektury przy ścieżce przyrodniczej na Łąkach Nowohuckich”, dla ZZM

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6faa37bb-8fe1-4d72-bed3-ba145b605075

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00302561

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00045761/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.71 Wykonanie robót budowlanych związanych z budową ścieżki przyrodniczej wraz z zagospodarowaniem na terenie Łąk Nowohuckich

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00204949

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NP.26.2.39.25.JC1

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 390553,11 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych związanych z realizacją zadania pn.: „Modernizacja pomostu, rozbiórka kładki, oraz posadowienia obiektów małej architektury przy ścieżce przyrodniczej na Łąkach Nowohuckich”, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.
1.1 Zgodnie z art. 310 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
1.2 Przedmiotem postępowania i zamówienia jest inwestycja związana z realizacją zadania pn.: ZZM/O1.53/21 Ścieżka przyrodnicza na terenie Łąk Nowohuckich wraz z zagospodarowaniem.
1.3 Teren inwestycji zlokalizowany jest na działkach: nr 20/32, obręb NH-48; oraz 210/11, 220/1, obręb NH-56 jednostka ewidencyjna Nowa Huta w Krakowie.
1.4 Zakres zamierzenia obejmuje prace przygotowawcze, budowę pomostu P1, rozbiórkę kładki o konstrukcji stalowo-drewnianej (przy pomoście P1), rozbiórkę istniejących i budowę nowych elementów małej architektury (ich zakup, dostawę oraz montaż) tj.
- tablicy informacyjnej T1 – 2 kpl., tablicy informacyjnej T2 – 1 kpl., ławek z oparciem Ł1 – 12 kpl., ławek bez oparcia Ł2 – 11 kpl., koszy na śmieci K – 16 kpl.
1.5 Przeprowadzenie prac musi się odbyć pod nadzorem przyrodniczym.
1.6 Dojazd samochodów i jednostek sprzętowych do robót budowlanych będzie się odbywać po istniejących drogach oraz po utwardzonych placach, ścieżkach w sąsiedztwie obiektów w wyznaczonym czasie. Nie przewiduje się budowy dodatkowych dróg i placów utwardzonych. Równocześnie Zamawiający wskazuje iż dojazd do pierwszego pomostu będzie realizowany od ul. Padniewskiego.
1.7 Prace należy wykonywać tylko i wyłącznie w porze dziennej.
1.8 Dla zminimalizowania narażenia na skażenie gruntu substancjami ropopochodnymi pod sprzęt budowlany należy stosować maty chłonne.
1.9 Dokumentacja obejmuje niezbędne opinie, uzgodnienia i decyzje, a w tym decyzje pozwolenia na roboty budowlane:
- nr 1630/6740.1/2021 znak: AU-01-3.6740.1484.2021.JWI z dnia 16.12.2021r.
- nr 110/6740.1/2022 znak: AU-01-3.6740.1483.2021.JWI z dnia 27.01.2022r.
oraz pozwolenia na rozbiórkę:
- nr 155/6741/2021 znak: AU-01-3.6741.143.2021.JWI z dnia 02.12.2021r.
a także decyzje Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.
1.10 Prace należy zrealizować zgodnie z dokumentacją postepowania, wraz z dokumentacją projektową, rysunkami i opisami prac, opiniami i uzgodnieniami oraz STWiORB.
1.13 Integralną częścią SWZ niezbędną dla wykonania przedmiotu zamówienia są materiały załączone do SWZ, a w szczególności dokumentacja projektowa wraz z uzgodnieniami, STWiORB, przedmiary, tabele elementów wytworzonych (utrzymanie, majątek), wzory kart zatwierdzenia materiałów, wzory oświadczeń o podwykonawstwo, wzory protokołów, wytyczne, tabela równoważności i inne stanowiące Załącznik nr 9 do SWZ (1 plik w formacie zip). Zamawiający zaznacza, iż ma prawo do aktualizacji wzorów w trakcie postępowania oraz w trakcie trwania budowy.
1.14 Zamawiający zaznacza, iż załączone przedmiary mają jedynie charakter orientacyjny i pomocniczy, a podstawą do sporządzenia oferty oraz określenia zakresu i obliczenia ryczałtowej ceny, a następnie rozliczeń umowy jest dokumentacja projektowa oraz STWiORB.
1.15 Opis wymagań i warunków związanych z wykonaniem zamówienia oraz szczegółowy opis przedmiotu został przedstawiony w pkt 5) 7., SWZ i Załączniku nr 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci

39113600-3 - Ławki

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 467521,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 605251,89 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 467521,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CITYBRUK SKOPEK SP.K

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5130260191

7.3.3) Ulica: SZCZDRKOWICE 180

7.3.4) Miejscowość: Skała

7.3.5) Kod pocztowy: 32-043

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 467521,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-12
2025-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane