„Automatyczny system nadzoru wjazdów na ul. Piotrkowskiej od Pl. Wolności do ul. Roosevelta z wyłączeniem przecznic pomiędzy ul. Moniuszki i Traugutta”

Urząd Miasta Łodzi

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00303066
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00303066/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-01 17:06
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ea63c417-81a8-4ffd-811b-e466a50fc4ba
Identyfikator
7250028902
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne elektryczneInstalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowychMontaż anten radiowychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty remontowe i renowacyjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00303066 z dnia 2025-07-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Automatyczny system nadzoru wjazdów na ul. Piotrkowskiej od Pl. Wolności do ul. Roosevelta z wyłączeniem przecznic pomiędzy ul. Moniuszki i Traugutta”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd Miasta Łodzi

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057632

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Piotrkowska 104

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-926

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uml.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uml.lodz.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Automatyczny system nadzoru wjazdów na ul. Piotrkowskiej od Pl. Wolności do ul. Roosevelta z wyłączeniem przecznic pomiędzy ul. Moniuszki i Traugutta”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ea63c417-81a8-4ffd-811b-e466a50fc4ba

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00303066

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00264058

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie negocjacji bez ogłoszenia na podstawie: art. 301 ust. 1 pkt 3 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Tryb negocjacji bez ogłoszenia został wybrany z uwagi na specyficzne okoliczności zamówienia jak powstanie pilnej potrzeby zwiększenia bezpieczeństwa na ulicy Piotrkowskiej, poprzez realizację planowanego przedsięwzięcia, które ma charakter strategiczny oraz zmierza do zminimalizowania ryzyka zamachów terrorystycznych polegających na wtargnięciu pojazdów na deptak pieszy. Zabezpieczenia te należy wykonać przed kolejnymi obchodami święta Miasta czyli do 25.07.2025
w miejscu planowanych najważniejszych uroczystości, a dla pozostałego obszaru objętego zamówieniem, do 31.07.2025 r.
Konieczność pilnego zaistnienia potrzeby realizacji przedmiotu zamówienia w ściśle określonym terminie realizacją zamówienia, spełniają przesłanki określone w art. 301 ust. 1 pkt. 3) PZP, wynika z faktu zwiększenia ryzyka zamachów terrorystycznych tego typu z uwagi na występowanie podobnych zdarzeń w Europie.
Ciąg dalszy uzasadnienia w Informacjach dodatkowych.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DOM-WZP-III.271.59.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, dostawa oraz wykonanie systemu zapór drogowych (Systemu), który umożliwi automatyczne zarządzanie wjazdem i wyjazdem pojazdów na ul. Piotrkowską, poprzez sterowanie słupkami automatycznymi (Słupkami) z wykorzystaniem kamer IP z modułem automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych (ANPR) zintegrowanych z oprogramowaniem Genetec, będącym w posiadaniu Zamawiającego.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do Zaproszenia do negocjacji oraz we wzorze umowy – Załącznik nr 2 do Zaproszenia do negocjacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych

45312330-9 - Montaż anten radiowych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w niniejszym postępowaniu wyznaczył termin składania ofert na dzień 24.06.2025r. na godz. 10:00.
Do upływu ww. terminu nie wpłynęła żadna oferta.
Mając na uwadze powyższe, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego z uwagi na fakt, iż nie została złożona żadna oferta.
2025-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane