„Przebudowa drogi gminnej 001206F na odcinku od m. Brzeźnica do m. Budynia”

Gmina Dąbie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00303506
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00303506/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-02 09:06
Lokalizacja
Dąbie, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-88a2fde2-2225-4c6d-8bc4-fa8c82526a62
Identyfikator
9261002942
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógWymiana nawierzchni drogowej

Wykonawcy

1 przyznane

EUROVIA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNABielany Wrocławskie, PL · lot 0
596 731,47 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00303506 z dnia 2025-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi gminnej 001206F na odcinku od m. Brzeźnica do m. Budynia”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dąbie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770221

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szeroka 4

1.5.2.) Miejscowość: Dąbie

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-615

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 688886001

1.5.8.) Numer faksu: 688886026

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@dabie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.dabie.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-88a2fde2-2225-4c6d-8bc4-fa8c82526a62

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa drogi gminnej 001206F na odcinku od m. Brzeźnica do m. Budynia”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-88a2fde2-2225-4c6d-8bc4-fa8c82526a62

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00303506

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00026159/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa drogi gminnej 001206F na odcinku od m. Brzeźnica do m. Budynia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00181526

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RŚ.272.2.2025.MW

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 785853,45 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę odcinka drogi publicznej, gminnej nr 001206F, położonej pomiędzy wsiami Brzeźnica oraz Budynia na długości 420 m. Początek robót zaczepiono na granicy robót przebudowy przedmiotowej drogi wykonanej w 2018 r., w technologii kostki betonowej (na granicy wsi przy znak E-17a „Brzeźnica”). Koniec po 420 m, ok. 50 m przed wsią Budynia. Uzbrojenie terenu stanowi:
• po prawej stronie drogi znajduje się napowietrzna (słupowa) linia telekomunikacyjna,
• po lewej stronie drogi wodociąg dn160mm zasilający wieś Budynia.
Droga nie posiada odwodnienia wgłębnego w postaci kanalizacji deszczowej. Nawierzchnia bitumiczna jest zużyta, silnie popękana oraz zdeformowana. Na odcinku drogi objętym zamówieniem, planuje się nawierzchnię w technologii bitumicznej na podbudowie z mieszanek kruszywa niezwiązanego, stabilizowanego mechanicznie. Szerokość projektowanej jezdni zaczyna się od 5.00 m i na 20 m skosem 1:5:20 redukuje się do 3.50 m. Na całym dalszym odcinku wynosi 3.50m.

Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawierają załączniki do SWZ:

Załącznik nr 1 A – Projekt techniczny „Przebudowa drogi gminnej 001206F na odcinku od m. Brzeźnica
do m. Budynia”,
Załącznik nr 1B – Projekt zagospodarowania terenu „Przebudowa drogi gminnej 001206F na odcinku
od m. Brzeźnica do m. Budynia”,
Załącznik nr 1C- Szczegółowe Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót;
Załącznik nr 1D – Projekt Stałej Organizacji Ruchu,
Załącznik nr 1E – Przedmiar Robót,

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 596731,47 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1030301,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 596731,47 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EUROVIA POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 272885401

7.3.3) Ulica: ul. Irysowa 1

7.3.4) Miejscowość: Bielany Wrocławskie

7.3.5) Kod pocztowy: 55-040

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 596731,47 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-11-28

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane