Aktualizacja systemu zarządzania parkomatami SpazioEvo s1 /SpazioEvo s2 (Solari/AD.EL) wraz z wykonaniem zmian w tych urządzeniach w zakresie obsługi karty krakowskiej

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00305081
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00305081/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-07-02 14:07
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6dd4f25d-01dc-466f-9acd-fbc165dda672
Identyfikator
6792597429
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

Wykonawcy

1 przyznane

'DROPEL' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBolechowice, PL · lot 0
399 750 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00305081 z dnia 2025-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Aktualizacja systemu zarządzania parkomatami SpazioEvo s1 /SpazioEvo s2 (Solari/AD.EL) wraz z wykonaniem zmian w tych urządzeniach w zakresie obsługi karty krakowskiej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Miasta Krakowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 357116163

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Centralna 53

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-586

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: (12) 616 70 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdmk.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdmk.krakow.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Aktualizacja systemu zarządzania parkomatami SpazioEvo s1 /SpazioEvo s2 (Solari/AD.EL) wraz z wykonaniem zmian w tych urządzeniach w zakresie obsługi karty krakowskiej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6dd4f25d-01dc-466f-9acd-fbc165dda672

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00305081

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00038804/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.100 Moderniazacja systemu zarządzania parkomatami SOLARI wraz z wykoaniem zmian w urządzeniach SOLARI w zakresie obsługi Karty Krakowskiej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit.b
Usługę zleca się Wykonawcy Dropel Sp. z o.o na podstawie w/w art. ustawy Pzp z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów- jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężania parametrów zamówienia. Dropel Sp. z o.o. jest jedynym uprawnionym i autoryzowanym podmiotem na terenie RP do dokonywania zmian w dostarczonym i wspieranym obecnie oprogramowaniu Smartpark 2.0., które pracuje na terenie Polski dla różnych miast, w tym dla miasta Krakowa dla ZDMK i dotyczy 150 sztuk parkomatów SpazioEvo s1 oraz 162 sztuk parkomatów SpazioEvo s2 oraz systemów zarządzających ich pracą zainstalowanych na środowiskach udostępnianych przez Zamawiającego. Zmiany wprowadzane do oprogramowania na terenie Polski muszą być realizowane i autoryzowane przez w/w firmę, w tym również z uwagi na aktywne umowy zawarte z Zamawiającymi.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 27/V/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 325203,25 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca wykonaniu usługi integracji parkomatów SOLARI z funkcjonującym systemem Karty Krakowskiej, umożliwiającej komunikację z usługą HUB-ZDMK w celu rozpoznawania uprawnień do skorzystania z preferencyjnych stawek za parkowanie na Obszarze Płatnego Pakowania dla aktywnych użytkowników posiadających aktywna Kartę Krakowską.
Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany za pomocą Opisu przedmiotu zamówienia – zał. nr 2 do zaproszenia, projektowanych postanowień umowy – zał. nr 4 do zaproszenia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 399750,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Dropel Sp. z o.o

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5130150539

7.3.3) Ulica: Jurajska 13

7.3.4) Miejscowość: Bolechowice

7.3.5) Kod pocztowy: 32-082

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 399750,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-08-04
2025-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi