DOSTAWA KRUSZYWA ŁAMANEGO NA POTRZEBY GMINY CIĘŻKOWICE

GMINA CIĘŻKOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00307294
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00307294/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-07-03 13:02
Lokalizacja
Ciężkowice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ba1e2c93-d05c-47d4-b8bf-28b8e38ed9ed
Identyfikator
8731014848
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

KruszywoUsługi w zakresie transportu drogowego

Wykonawcy

2 przyznane

JAN STANUCHCiężkowice, PL · lot 0
49 001,92 PLN
TADEUSZ ŁAZAREKSIEMIECHÓW, PL · lot 1
93 695 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00307294 z dnia 2025-07-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
DOSTAWA KRUSZYWA ŁAMANEGO NA POTRZEBY GMINY CIĘŻKOWICE

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CIĘŻKOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 851661151

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tysiąclecia 19

1.5.2.) Miejscowość: Ciężkowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-190

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.7.) Numer telefonu: 146285840

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ciezkowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.malopolska.pl/ugciezkowice

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/ciezkowice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

DOSTAWA KRUSZYWA ŁAMANEGO NA POTRZEBY GMINY CIĘŻKOWICE

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ba1e2c93-d05c-47d4-b8bf-28b8e38ed9ed

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00307294

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00064031/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 DOSTAWA KRUSZYWA ŁAMANEGO NA POTRZEBY GMINY CIĘŻKOWICE

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00278864

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GI.271.48.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „DOSTAWA KRUSZYWA ŁAMANEGO NA POTRZEBY GMINY CIĘŻKOWICE”.
ZAKRES PODSTAWOWY
Zamówienie zostało podzielone na 2 części:
CZĘŚĆ I - Dostawa kruszywa łamanego (klińca) o frakcji 5 – 31,5 (gat. I) w ilości 392 ton.
1) Sołectwo Bruśnik – 60 ton,
2) Sołectwo Ciężkowice – 60 ton,
3) Sołectwo Kipszna - 30 ton.
4) Sołectwo Ostrusza – 28 ton,
5) Sołectwo Pławna 15 ton,
6) Sołectwo Siekierczyna – 30 ton,
7) Sołectwo Jastrzębia – 77 ton,
8) Sołectwo Tursko – 15 ton,
9) Sołectwo Zborowice - 77 ton.



2. Wymogi dla przedmiotu zamówienia:
a. Kruszywa, o których mowa w ust. 1, muszą spełniać wymogi normy PN-EN 13242 + A1 2010 i powstać w wyniku pokruszenia surowca skalnego (z wykluczeniem skał pochodzenia organicznego np. wapń). Kruszywo powinno być jednorodne, bez zanieczyszczeń obcych i bez domieszek gliny.
b. Krzywa uziarnienia kruszywa, określona według normy PN-B-06714/15 musi leżeć pomiędzy krzywymi granicznymi. Kruszywo musi posiadać odpowiednie certyfikaty lub świadectwa potwierdzające spełnienie stosownej normy. Po zawarciu umowy wybrany Wykonawca, na wezwanie Zamawiającego, zobowiązany będzie do dostarczenia odpowiednich certyfikatów lub świadectw lub deklaracji zgodności potwierdzających spełnienie odpowiednich, zgodnych z niniejszą specyfikacją norm dla dostarczanego kruszywa.
c. Poprzez sformułowanie „dostawa kruszywa” należy rozumieć jego załadunek, dowóz i rozładunek we wskazanym przez Zamawiającego (Sołtysa właściwego sołectwa) punkcie rozładunku (składowania) na terenie właściwego Sołectwa w Gminie Ciężkowice bądź załadunek, dowóz i rozładunek na wskazanych przez Zamawiającego drogach gminnych. Po stronie Wykonawcy będzie uzyskanie zezwolenia na przejazd poza znak ograniczenia tonażu (12 t) od zarządcy drogi innej niż droga gminna.
3. Wymagania dotyczące sposobu realizacji przedmiotu zamówienia.
1) Dostawa kruszywa winna być wykonywana w godzinach pracy Urzędu Gminy Ciężkowice od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00 po uprzednim zgłoszeniu przez Zamawiającego potrzeby dostarczenia kruszywa przesłanego za pomocą poczty elektronicznej.
2) Dostawa winna być zrealizowana w terminie dostawy wskazanym przez Wykonawcę w Formularzu ofertowy w ilości zgodnej z ilością wskazaną w zgłoszeniu Zamawiającego.
3) Do każdej dostarczonej partii musi być załączony dokument potwierdzający rodzaj i ilość dostarczonego kruszywa.
4) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wykonania weryfikacji tonażu dostarczanego kruszywa poprzez wyrywkową kontrolę wagi transportu w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, wyposażonym w wagę elektroniczną. W przypadku dostawy w ilości lub jakości nieodpowiadającej zamówieniu, Zamawiający zastrzega sobie oprawa odmowy przyjęcia dostawy, a Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia nowej partii kruszywa w terminie do 2 dni, licząc od dnia odmowy przyjęcia dostawy.
5) Dostawa musi być realizowana samochodami samowyładowczymi o maksymalnej ładowności do 15 ton.

4.5.3.) Główny kod CPV: 14212200-2 - Kruszywo

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.5.) Wartość części: 40330,89 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest „DOSTAWA KRUSZYWA ŁAMANEGO NA POTRZEBY GMINY CIĘŻKOWICE”.
ZAKRES PODSTAWOWY

CZĘŚĆ II - Dostawa kruszywa łamanego (klińca) o frakcji 5 – 31,5 mm (gat. I) w ilości 501 ton oraz (tłucznia) o frakcji 31,5 - 63 mm (gat. I) w ilości 240 ton (Fundusz sołecki)
1) Sołectwo Ciężkowice:
a) (kliniec) o frakcji 5-31,5 mm gat. I - 242 ton,
b) (tłuczeń) o frakcji 31,5 63 mm gat. I - 240 ton,
2) Sołectwo Falkowa – (kliniec) o frakcji 5-31,5 mm (gat. I)- 38 ton,
3) Sołectwo Kipszna – (kliniec) o frakcji 5-31,5 mm (gat. I)- 155 ton,
4) Sołectwo Ostrusza – (kliniec) o frakcji 5-31,5 mm (gat. I)- 66 ton,
2. Wymogi dla przedmiotu zamówienia:
a. Kruszywa, o których mowa w ust. 1, muszą spełniać wymogi normy PN-EN 13242 + A1 2010 i powstać w wyniku pokruszenia surowca skalnego (z wykluczeniem skał pochodzenia organicznego np. wapń). Kruszywo powinno być jednorodne, bez zanieczyszczeń obcych i bez domieszek gliny.
b. Krzywa uziarnienia kruszywa, określona według normy PN-B-06714/15 musi leżeć pomiędzy krzywymi granicznymi. Kruszywo musi posiadać odpowiednie certyfikaty lub świadectwa potwierdzające spełnienie stosownej normy. Po zawarciu umowy wybrany Wykonawca, na wezwanie Zamawiającego, zobowiązany będzie do dostarczenia odpowiednich certyfikatów lub świadectw lub deklaracji zgodności potwierdzających spełnienie odpowiednich, zgodnych z niniejszą specyfikacją norm dla dostarczanego kruszywa.
c. Poprzez sformułowanie „dostawa kruszywa” należy rozumieć jego załadunek, dowóz i rozładunek we wskazanym przez Zamawiającego (Sołtysa właściwego sołectwa) punkcie rozładunku (składowania) na terenie właściwego Sołectwa w Gminie Ciężkowice bądź załadunek, dowóz i rozładunek na wskazanych przez Zamawiającego drogach gminnych. Po stronie Wykonawcy będzie uzyskanie zezwolenia na przejazd poza znak ograniczenia tonażu (12 t) od zarządcy drogi innej niż droga gminna.
3. Wymagania dotyczące sposobu realizacji przedmiotu zamówienia.
1) Dostawa kruszywa winna być wykonywana w godzinach pracy Urzędu Gminy Ciężkowice od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 15.00 po uprzednim zgłoszeniu przez Zamawiającego potrzeby dostarczenia kruszywa przesłanego za pomocą poczty elektronicznej.
2) Dostawa winna być zrealizowana w terminie dostawy wskazanym przez Wykonawcę w Formularzu ofertowy w ilości zgodnej z ilością wskazaną w zgłoszeniu Zamawiającego.
3) Do każdej dostarczonej partii musi być załączony dokument potwierdzający rodzaj i ilość dostarczonego kruszywa.
4) Zamawiający zastrzega sobie możliwość wykonania weryfikacji tonażu dostarczanego kruszywa poprzez wyrywkową kontrolę wagi transportu w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, wyposażonym w wagę elektroniczną. W przypadku dostawy w ilości lub jakości nieodpowiadającej zamówieniu, Zamawiający zastrzega sobie oprawa odmowy przyjęcia dostawy, a Wykonawca będzie zobowiązany do dostarczenia nowej partii kruszywa w terminie do 2 dni, licząc od dnia odmowy przyjęcia dostawy.
5) Dostawa musi być realizowana samochodami samowyładowczymi o maksymalnej ładowności do 15 ton.

4.5.3.) Główny kod CPV: 14212200-2 - Kruszywo

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

4.5.5.) Wartość części: 76174,80 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 49001,92 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 49662,48 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 49001,92 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Usługowo Handlowa Jan Marek Stanuch

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8730223840

7.3.3) Ulica: Rynek 16

7.3.4) Miejscowość: Ciężkowice

7.3.5) Kod pocztowy: 33-190

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 49001,92 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 93695,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 94069,17 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 93695,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Transportowo-Handlowa MET-TRANS Tadeusz Łazarek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8731076654

7.3.4) Miejscowość: Siemiechów

7.3.5) Kod pocztowy: 33-181

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 93695,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

2025-07-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy