Modernizacja bieżni okrężnej 200 m i bieżni prostej 100 m przy Szkole Podstawowej w Połańcu oraz modernizacja boiska wielofunkcyjnego, bieżni okrężnej 200 m i bieżni prostej 100 m przy ZPO w Ruszczy
GMINA POŁANIEC
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00464869
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00464869/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-21 11:29
- Lokalizacja
- Połaniec, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-81ba80cb-2c94-11ef-86d2-4e696a6d8c25
- Identyfikator
- 8661580228
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00464869 z dnia 2024-08-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja bieżni okrężnej 200 m i bieżni prostej 100 m przy Szkole Podstawowej w Połańcu oraz modernizacja boiska wielofunkcyjnego, bieżni okrężnej 200 m i bieżni prostej 100 m przy ZPO w Ruszczy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA POŁANIEC
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409710
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ruszczańska 27
1.5.2.) Miejscowość: Połaniec
1.5.3.) Kod pocztowy: 28-230
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@poczta.polaniec.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://polaniec.bip.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/9373441.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja bieżni okrężnej 200 m i bieżni prostej 100 m przy Szkole Podstawowej w Połańcu oraz modernizacja boiska wielofunkcyjnego, bieżni okrężnej 200 m i bieżni prostej 100 m przy ZPO w Ruszczy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-81ba80cb-2c94-11ef-86d2-4e696a6d8c25
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00464869
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00047083/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Przebudowa obiektów sportowych Ruszcza, Połaniec
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00369237
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TI.271.141.2024.TIB-3
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 29002,07 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na modernizacji bieżni okrężnej 200 m i bieżni prostej 100 m przy Szkole Podstawowej w Połańcu oraz modernizacji boiska wielofunkcyjnego, bieżni okrężnej 200 m i bieżni prostej 100 m przy Zespole Placówek Oświatowych w Ruszczy.
Zadanie obejmuje m.in.:
a) na obiekcie sportowym w miejscowości Połaniec:
- wykonanie nowej nawierzchni na bieżni (na istniejącej podbudowie),
- remont schodów terenowych,
- wykonanie odwodnienia liniowego części bieżni,
- wykonanie obrzeża bieżni - murek oporowy o dł. około 15 m (zgodnie z zakresem),
- wymianę stojaków na rowery,
b) na obiekcie sportowym w miejscowości Ruszcza:
- wykonanie nowej nawierzchni wraz z podbudową na bieżni, boisku wielofunkcyjnym, skoczni oraz stanowiska do rzutu kulą,
- montaż bramek oraz koszów do koszykówki,
- przełożenie kostki,
- wymianę stojaków na rowery.
Szczegółowy opis przedmiotu zawarty jest w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
2. Zamówienie należy wykonać na podstawie:
a) Projektu technicznego:
- Przebudowa przyszkolnego obiektu sportowego w miejscowości Połaniec.
- Przebudowa przyszkolnego obiektu sportowego w miejscowości Ruszcza.
b) Specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych STWiORB,
c) Zakresu rzeczowego robót
3. Załączone projekty - stanowią podstawę do oszacowania i wykonania robót.
4. Załączony zakres rzeczowy robót - stanowi jedynie uzupełnienie w/w projektów.
5. Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych STWiORB, załącznik.
6. Przy boisku szkoły w Ruszczy zamontowane jest oświetlenie boiska natomiast wokół szkoły wykonane są odwierty do pomp ciepła (ogrzewanie budynku szkoły) – przy pracach należy zwrócisz szczególną uwagę aby nie uszkodzić powyższych instalacji.
7. Materiał z rozbiórki dachu tj. blacha oraz drewno należy zdemontować i przekazać w miejsce wskazane przez Zamawiającego
8. Wykonawca we własnym zakresie rozbierze, wywiezienie i zutylizuje nawierzchnię poliuretanową.
9. Wszystkie prace winny być zrealizowane zgodnie z obowiązującymi normami, sztuką budowlaną, przepisami BHP, ppoż.
10. Po zakończeniu robót należy doprowadzić jeden jak i drugi teren działki jak również tereny przyległe do należytego stanu, uporządkowanie terenu budowy.
11. Podstawowe warunki i wymagania dotyczące realizacji przedmiotowego zadania:
a) Jeżeli wystąpi wysoki poziom wód gruntowych, Wykonawca jest zobowiązany zapewnić ciągłe odwodnienie wykopów ziemnych według własnej technologii w oferowanej cenie ryczałtowej zadania,
b) Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt wykona obsługę geodezyjną zadania, w tym inwentaryzację powykonawczą, przez uprawnionego geodetę zgodnie z obowiązującymi przepisami,
c) Wykonawca jest odpowiedzialny za pełną kontrolę robót i jakość materiałów użytych do realizacji zamówienia przez siebie i swoich podwykonawców,
d) Na dostarczone do wbudowania w procesie realizacji inwestycji materiały i urządzenia, Wykonawca zobowiązany jest przedstawić atesty, aprobaty techniczne lub inne dokumenty równoważne – inspektorowi nadzoru,
e) Wykonawca na swój koszt zobowiązany będzie do właściwej organizacji placu budowy,
f) Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt zabezpiecza wszelkie media,
g) Zamawiający zabrania stosowania materiałów szkodliwych dla otoczenia. Materiały nie odpowiadające wymaganiom zostaną usunięte z terenu budowy na koszt Wykonawcy,
h) Wykonawca ma obowiązek zabezpieczenia składowanych materiałów, narzędzi i sprzętu przed zniszczeniem, uszkodzeniem, kradzieżą, zagrożeniem dla osób postronnych,
j) Roboty prowadzone będą przy czynnych obiektach szkolnych w związku z powyższym wykonawca zobowiązany jest do wykonywania prac w sposób zapewniający bezpieczeństwo dzieciom, pracownikom w/w placówek oraz osobom postronnym jest również zobowiązany do kontaktu z gospodarzami placówek przed rozpoczęciem prac budowlanych jak również w trakcie ich trwania.
12. Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie innych materiałów i urządzeń niż podane w opisie przedmiotu zamówienia, pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w niniejszym zamówieniu. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających, iż te materiały i urządzenia odpowiadają opisanym przez Zamawiającego.
13. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia występuje wskazanie znaków towarowych lub pochodzenia, Zamawiający informuje, iż zapis ten jest jedynie określeniem minimalnych parametrów i stanowi wskazanie dla Wykonawcy jakie cechy powinny posiadać materiały lub urządzenia użyte do realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza realizację zamówienia poprzez zastosowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Wykonawca, który oferuje materiały lub urządzenia równoważne zobowiązany jest wykazać w ofercie, że spełniają one wymagania Zamawiającego.
14. Zamawiający opisując przedmiot zamówienia przy pomocy norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wykazanie równoważności winno odbyć się w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 - 107 ustawy Pzp.
15. Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją projektową.
16. Przedmiotowe zamówienie, uwzględnia wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych.
17. Zamówienie dofinansowane jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki w ramach Programu Program Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2023.
Wymagania dodatkowe:
18. Zamawiający zaleca , aby Wykonawca przed przygotowaniem oferty dokonał wizji lokalnej, z zastrzeżeniem, że sporządzenie oferty jest możliwe bez odbycia wizji lokalnej.
19. Zamawiający przekazuje wraz SWZ wszelką dokumentację niezbędną do realizacji zamówienia, w związku z czym nie przewiduje możliwości ani konieczności jej sprawdzenia przez Wykonawcę w siedzibie Zamawiającego.
20. Wymagany okres gwarancji i okres rękojmi na przedmiot zamówienia tj. roboty budowlane wraz z materiałami użytymi do tych robót – min 60 miesięcy, a max 72 miesięcy. Bieg terminu gwarancji i rękojmi rozpoczyna się od dnia odbioru końcowego robót budowlanych, potwierdzonego protokołem odbioru końcowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45212200-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów sportowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45232452-5 - Roboty odwadniające
45223821-7 - Elementy gotowe
45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych
45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2317313,20 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2975258,08 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2317313,20 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EVERSPORT Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5252352959
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2317313,20 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-07-188.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-08-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |