Dostawa sprzętu sportowego w ramach projektu pn.: „Równi w edukacji – POczuj dostępność.”

POLITECHNIKA OPOLSKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00309321
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00309321/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-07-04 11:41
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-346887e1-44be-4af9-b0e7-6bc915494e4d
Identyfikator
7540008109
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzuRowery niewyposażone w silnikiRoweryRowery z silnikiemPojazdy inwalidzkieSprzęt dla osób niepełnosprawnychCzęści i akcesoria do pojazdów i wózków inwalidzkich

Wykonawcy

1 przyznane

DOMINIK JONASSzczawno-Zdrój, PL · lot 2
30 400 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00309321 z dnia 2025-07-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sprzętu sportowego
w ramach projektu pn.: „Równi w edukacji – POczuj dostępność.”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA OPOLSKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001732

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Prószkowska 76

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-758

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: a.jucha@po.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://po.opole.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://po-opole.logintrade.net/zapytania_email,198700,67f9dc73b05ca481d129aff3dc1c2510.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa sprzętu sportowego
w ramach projektu pn.: „Równi w edukacji – POczuj dostępność.”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-346887e1-44be-4af9-b0e7-6bc915494e4d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00309321

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00044385/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.17 Dostawa sprzętu sportowego na potrzeby projektu Równi w edukacji - POczuj dostępność Równi w edukacji - POczuj dostępność.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Równi w edukacji – POczuj dostępność” (nr umowy: FERS.03.01-IP.08-0164/24-00) w ramach Priorytetu 3 Dostępność i usługi dla osób z niepełnosprawnościami, Działania 03.01 Dostępność szkolnictwa wyższego programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021 – 2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00234089

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/D/24/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 663365,67 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:
Dostawa sprzętu sportowego w ramach projektu pn.: „Równi w edukacji – POczuj dostępność” z podziałem na:
Część I:
Dostawa rowerów tandemowych - opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1a do SWZ,

4.5.3.) Główny kod CPV: 37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34431000-7 - Rowery niewyposażone w silniki

34430000-0 - Rowery

4.5.5.) Wartość części: 117483,88 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:
Dostawa sprzętu sportowego w ramach projektu pn.: „Równi w edukacji – POczuj dostępność” z podziałem na:
Część II:
Dostawa rowerów elektrycznych terenowych – opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1b do SWZ,

4.5.3.) Główny kod CPV: 37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34422000-7 - Rowery z silnikiem

4.5.5.) Wartość części: 64040,14 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:
Dostawa sprzętu sportowego w ramach projektu pn.: „Równi w edukacji – POczuj dostępność” z podziałem na:
Część III:
Dostawa handbike'ów terenowych ze wspomaganiem elektrycznym – opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1c do SWZ;

4.5.3.) Główny kod CPV: 37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

33193110-3 - Pojazdy inwalidzkie

4.5.5.) Wartość części: 63189,64 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:
Dostawa sprzętu sportowego w ramach projektu pn.: „Równi w edukacji – POczuj dostępność” z podziałem na:
Część IV:
Dostawa różnego sprzętu sportowego – opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1d do SWZ;

4.5.3.) Główny kod CPV: 37410000-5 - Sprzęt sportowy do uprawiania sportów na wolnym powietrzu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

33196200-2 - Sprzęt dla osób niepełnosprawnych

33193110-3 - Pojazdy inwalidzkie

33193200-1 - Części i akcesoria do pojazdów i wózków inwalidzkich

4.5.5.) Wartość części: 419651,29 PLN

Część 5

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest:
Dostawa sprzętu sportowego w ramach projektu pn.: „Równi w edukacji – POczuj dostępność” z podziałem na:
Część V:
Dostawa przystawki rowerowej i przystawki do wózka aktywnego do jazdy w terenie – opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1e do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33193200-1 - Części i akcesoria do pojazdów i wózków inwalidzkich

4.5.5.) Wartość części: 77197,37 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Unieważnienie przedmiotowego postępowania w części I nastąpiło na podstawie art. 255
ust. 7 zgodnie z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia
jeżeli wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy
lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie faktyczne:
W skutek uchylenia się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w części I
postępowania Wykonawcy Fundacja naKole, ul. Mikołaja 4/7, 45-127 Opole wybranego
pismem L. dz. RC00ZZPO/184/2025 dnia 03.06.2025 r. Zamawiający unieważnił
postępowanie w części I bez zastosowania art. 263, ponieważ oferta wykonawcy
Fundacja naKole była jedyną ofertą złożoną na tę część postępowania.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Unieważnienie części nr II nastąpiło na podstawie art. 255 pkt. 2), zgodnie z którym
Zamawiający unieważnia postępowanie jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie
do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający unieważnił część nr II postępowania ponieważ jedyna oferta złożona w
przedmiotowym postępowaniu podlegała odrzuceniu.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 30400,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 30400,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 30400,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Active Therapy Dominik Jonas Usługi Fizjoterapeutyczne

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8862519945

7.3.3) Ulica: Słoneczna 9

7.3.4) Miejscowość: Szczawno-Zdrój

7.3.5) Kod pocztowy: 58-310

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 30400,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 56 dni

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Unieważnienie części nr IV nastąpiło na podstawie art. 255 pkt. 3), zgodnie z którym
Zamawiający unieważnia postępowanie gdy cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub
oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na
sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub
kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający unieważnił część nr IV postępowania ponieważ jedyna oferta złożona w
przedmiotowym postępowaniu przez wykonawcę Active Therapy Dominik Jonas
przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie
zamówienia.

Część 5

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Unieważnienie części nr V nastąpiło na podstawie art. 255 pkt. 3), zgodnie z którym
Zamawiający unieważnia postępowanie gdy cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub
oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na
sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub
kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający unieważnił część nr V postępowania ponieważ najkorzystniejsza oferta
złożona w przedmiotowym postępowaniu przez wykonawcę PARTNER MED. POLSKA
Sp. z o.o. przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie
zamówienia.

2025-07-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy