Dostawa części eksploatacyjnych do maszyn drogowych tj. noży i bijaków młotkowych do kosiarek i linoszczotek do odchwaszczarki dla RDW w Pyrzycach

ZACHODNIOPOMORSKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00310224
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00310224/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-07-04 14:19
Lokalizacja
Koszalin, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-35a9b894-75ba-4497-98fa-9ec984071691
Identyfikator
6692214133
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Noże specjalistyczneCzęści maszyn rolniczychCzęści maszyn oczyszczających

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00310224 z dnia 2025-07-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa części eksploatacyjnych do maszyn drogowych tj. noży i bijaków młotkowych do kosiarek i linoszczotek do odchwaszczarki dla RDW w Pyrzycach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZACHODNIOPOMORSKI ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH

1.3.) Oddział zamawiającego: ZZDW Koszalin

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330961132

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szczecińska 31

1.5.2.) Miejscowość: Koszalin

1.5.3.) Kod pocztowy: 75-122

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rdw.pyrzyce@zzdw.koszalin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zzdw.koszalin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1121200

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie drogami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa części eksploatacyjnych do maszyn drogowych tj. noży i bijaków młotkowych do kosiarek i linoszczotek do odchwaszczarki dla RDW w Pyrzycach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-35a9b894-75ba-4497-98fa-9ec984071691

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00310224

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00138268/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.6 Części eksploatacyjne do maszyn drogowych (RDW Pyrzyce)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00260686

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZZDW-6.3810.89.2025.6

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 60965,40 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Dostawa części eksploatacyjnych do maszyn drogowych tj. noży i bijaków młotkowych do kosiarek i linoszczotek do odchwaszczarki dla RDW w Pyrzycach.
2. Zamówienie obejmuje jednorazową dostawę noży i bijaków młotkowych do kosiarek bijakowych oraz linoszczotek do odchwaszczarki dla Rejonu Dróg Wojewódzkich w Pyrzycach, o parametrach technicznych opisanych w rozdziale C niniejszej specyfikacji i w ilości wskazanej w formularzu cenowym.
3. Wykonawca dokona jednorazowej dostawy oraz rozładunku przedmiotu zamówienia na własny koszt, zapewniając należyte jego zabezpieczenie w czasie transportu oraz przy załadunku i rozładunku.
4. Zamawiający wymaga realizacji dostawy towaru w maksymalnym terminie 20 dni roboczych od dnia zawarcia umowy. Termin dostawy do siedziby Zamawiającego w dni robocze w godz. 7:00 -14:00.
5. Adres dostawy:
Rejon Dróg Wojewódzkich w Pyrzycach, ul. Stargardzka 42, 74-200 Pyrzyce.
6. Zamawiający poprzez sformułowanie „dostawa” rozumie sprzedaż na podstawie protokolarnego przekazania asortymentu i dostarczenie ich do miejsca dostawy wraz ze spisaniem protokołu odbioru.

4.5.3.) Główny kod CPV: 39241130-3 - Noże specjalistyczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

16810000-6 - Części maszyn rolniczych

42956000-2 - Części maszyn oczyszczających

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający, działając na podstawie art. 260 ust. 1 ustawy – Prawo zamówień publicznych informuje o unieważnieniu niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu cena oferty najkorzystniejszej wynosi 79 291,09 zł, co przekracza możliwości finansowe Zamawiającego.
Na sfinansowanie zamówienia Zamawiający zamierzał przeznaczyć kwotę 74 987,44 zł
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty na realizację niniejszego zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej, zatem zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 79291,09 PLN

2025-07-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy