Kodowanie odpowiedzi na pytania otwarte w badaniu głównym PISA 2025 - rozumowanie w przedmiotach przyrodniczych (science)

Instytut Badań Edukacyjnych - Państwowy Instytut Badawczy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00310655
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00310655/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-07-06 23:51
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5656bfe5-0b14-4af0-a145-7d94d2fef784
Identyfikator
5250008695
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie ankiet

Wykonawcy

1 przyznane

Marcin Chrzanowski,Warszawa, PL · lot 0
207 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00310655 z dnia 2025-07-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Kodowanie odpowiedzi na pytania otwarte w badaniu głównym PISA 2025 - rozumowanie w przedmiotach przyrodniczych (science)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Badań Edukacyjnych - Państwowy Instytut Badawczy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000178235

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Górczewska 8

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 01-180

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@ibe.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.ibe.edu.pl/index.php/zamowienia-publiczne

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5656bfe5-0b14-4af0-a145-7d94d2fef784

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kodowanie odpowiedzi na pytania otwarte w badaniu głównym PISA 2025 - rozumowanie w przedmiotach przyrodniczych (science)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5656bfe5-0b14-4af0-a145-7d94d2fef784

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00310655

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00186305

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IBE PIB/24/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 168798,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wykonanie kodowania odpowiedzi na pytania otwarte w badaniu głównym PISA 2025 - rozumowanie w przedmiotach przyrodniczych (science).

Proces kodowania odpowiedzi uczniów na pytania otwarte z zakresu przedmiotów przyrodniczych (science) w badaniu PISA obejmuje następujące czynności:

● zapoznanie się z podręcznikiem kodowania i wytycznymi konsorcjum międzynarodowego dotyczącymi kodowania odpowiedzi uczniów na zadania otwarte w badaniu głównym PISA 2025;
● udział w szkoleniu dotyczącym kodowania zadań otwartych w badaniu PISA 2025 oraz z obsługi aplikacji internetowej do kodowania (ACER marking system); w siedzibie IBE PIB lub w miejscu wyznaczonym przez Zamawiającego na terenie Warszawy (szkolenia z kodowania zadań - ok. 300 będą organizowane systematycznie w czasie całego procesu kodowania) odbiór dokumentacji związanej z kodowaniem, ustalenie harmonogramu kodowania w porozumieniu z Zamawiającym
● kodowanie odpowiedzi na pytania otwarte. Kodowanie polega na przyznaniu odpowiedniej liczby punktów na odpowiedź ucznia zgodnie ze szczegółowymi wytycznymi i wpisaniu jej w odpowiednim miejscu w aplikacji do kodowania zadań; kodowanie odbędzie się w dniach i godzinach wyznaczonych przez Zamawiającego i ustalonych z osobami wybranymi do realizacji niniejszego zamówienia; konieczna jest wysoka dyspozycyjność czasowa wybranych osób, w tym w następujących terminach: 26-27.04, 1-4.05, 10-11.05, 17-18.05, 24-25.05, 31.05-1.06, 7-8.05, 14-15.06; ponadto, niezbędna jest dyspozycyjność czasowa w wybrane dni tygodnia w godzinach popołudniowych (ze względu na specyfikę procesu kodowania nie wszystkie z podanych terminów muszą być wykorzystane na kodowanie); kodowanie będzie odbywało się stacjonarnie w siedzibie IBE PIB lub w miejscu wyznaczonym przez Zamawiającego na terenie Warszawy, część sesji kodowania może się odbyć w formule online
● udział w uzgodnieniach dotyczących sposobu kodowania w przypadku różnic w liczbie przyznanych punktów pomiędzy koderami;
Kodowanie odbywa się w aplikacji komputerowej dostarczanej przez międzynarodowe konsorcjum. Aplikacja jest obsługiwana przez przeglądarkę internetową. Wymagana jest podstawowa znajomość obsługi komputera i przeglądarki internetowej.
Zamawiający zapewni Zleceniobiorcom niezbędny sprzęt i szkolenie do realizacji zamówienia.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierający pozostałe wymagania co do właściwości kart podarunkowych przedpłaconych stanowi załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79311000-7 - Usługi w zakresie ankiet

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 207000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 207000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 207000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Marcin Chrzanowski,

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Mirosława Badiak, Marcin Mazurkiewicz, Mikołaj Halicki, Paulina Godlewska, Julia Karbowska

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: nie dotyczy

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-05-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 207000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-06-15
2025-07-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi