Dostawa i montaż okien wraz z demontażem starych okien w budynku łącznika szklarniowego w IHAR-PIB oddział w Jadwisinie

Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowy Instytut Badawczy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00312549
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00312549/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-07 14:53
Lokalizacja
Radzików, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-42dd8bd2-8fb9-4fb9-a222-ed958e8ef480
Identyfikator
5290007029
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie okienOknaRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00312549 z dnia 2025-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Dostawa i montaż okien wraz z demontażem starych okien w budynku łącznika szklarniowego w IHAR-PIB oddział w Jadwisinie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowy Instytut Badawczy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000079480

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin - Państwowy Instytut Badawczy, Radzików 05-870 Błonie

1.5.2.) Miejscowość: Radzików

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-870

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@ihar.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.ihar.edu.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ihar.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Naukowo-badawcza

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa i montaż okien wraz z demontażem starych okien w budynku łącznika szklarniowego w IHAR-PIB oddział w Jadwisinie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-42dd8bd2-8fb9-4fb9-a222-ed958e8ef480

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00312549

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00265387

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 56/ZP/Ra/Ja/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa z montażem okien oraz demontaż starych okien, a także wykonanie obróbek tynkarskich po montażu w budynku łącznika szklarniowego w IHAR-PIB oddział w Jadwisinie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45421132-8 - Instalowanie okien

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

44221100-6 - Okna

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne:
W przedmiotowym postępowaniu na „Dostawa i montaż okien wraz z demontażem starych okien w budynku łącznika szklarniowego w IHAR – PIB oddział w Jadwisinie”, nr postępowania 56/ZP/Ra/Ja/2025 do upływu składania ofert, tj. do dnia 23.06.2025 r. do godz. 09:00 wpłynęły trzy oferty:
1. TADEXIM Sp. z o.o., UL. Kleeberga 68, 21 – 150 Kock - kwota 32 595,00 zł
2. ZATOS Adrian Zych, Łachoń 6, 06 – 120 Winnica - kwota 62 864,02 zł
3. OKNOPLUS Marcin Ankiewicz, Ul. Polna 8, 06 – 460 Grudusk- kwota 29 527,26 zł.
Przed otwarciem ofert Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy PZP, zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj. 25 047,25 zł brutto.
Zamawiający dokonał czynności mające na celu sprawdzenie możliwości zwiększenia kwoty, którą może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, do wysokości ceny oferty najkorzystniejszej. Na podstawie przeprowadzonej analizy oraz stanu faktycznego zaangażowania środków i zobowiązań, Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia powyższej kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty Wykonawcy OKNOPLUS Marcin Ankiewicz.
W przypadku, gdy oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia oraz nie ma możliwości zwiększenia kwoty na finansowanie zamówienia, postępowanie unieważnia się bez wyboru najkorzystniejszej oferty. W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy.
2025-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane