Zakup podłoży bakteriologicznych oraz krążków i pasków nasączonych antybiotykami do oznaczania antybiogramów metodą dyfuzyjno-krążkową dla UCK.
Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00313054
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00313054/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-07-08 08:45
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c5b72337-7375-43d8-9988-00576bdc8e8f
- Identyfikator
- 9570730409
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Odczynniki laboratoryjne
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00313054 z dnia 2025-07-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup podłoży bakteriologicznych oraz krążków i pasków nasączonych antybiotykami do oznaczania antybiogramów metodą dyfuzyjno-krążkową dla UCK.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersyteckie Centrum Kliniczne
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000288640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dębinki 7
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-952
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@uck.gda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uck.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://uck-gdansk.ezamawiajacy.pl/pn/UCK-GDANSK/demand/212181/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup podłoży bakteriologicznych oraz krążków i pasków nasączonych antybiotykami do oznaczania antybiogramów metodą dyfuzyjno-krążkową dla UCK.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c5b72337-7375-43d8-9988-00576bdc8e8f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00313054
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00185199/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.75 Zakup podłoży bakteriologicznych oraz krążków i pasków nasączonych antybiotykami do oznaczania antybiogramów metodą dyfuzyjno-krążkową dla UCK.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00245102
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 133/TP/2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zakup podłoży bakteriologicznych oraz krążków i pasków nasączonych antybiotykami do oznaczania antybiogramów metodą dyfuzyjno-krążkową dla UCK, w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załączniku nr 4 i nr 4a do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą, uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Po otwarciu ofert, Zamawiający powziął informację, iż w przedmiotowym postępowaniu wystąpiła wada polegająca na nieprawidłowym sporządzeniu ogłoszenia o zamówieniu nr 2025/BZP 00245102 opublikowanego w dniu 23.05.2025r w Biuletynie Zamówień Publicznych oraz na niedoprecyzowaniu zapisów SWZ, w zakresie podziału zamówienia na części. Zgodnie z zapisami SWZ rozdz. V pkt. 3 zamawiany asortyment musi spełniać wymagania określone w załączniku nr 4 i nr 4a do SWZ. Niespełnienie chociażby jednego z wymagań określonych w załączniku 4 i nr 4a do SWZ spowoduje odrzucenie oferty. Treść i konstrukcja przywołanych załączników wprost wskazuje na podział zamówienia na trzy Pakiety, jednak Zamawiający nie wskazał w pozostałych zapisach SWZ liczby części zamówienia, na którą Wykonawca może złożyć ofertę, lub maksymalną liczbę części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu Wykonawcy, oraz kryteria lub zasady, mające zastosowanie do ustalenia, które części zamówienia zostaną udzielone jednemu Wykonawcy, w przypadku wyboru jego oferty w większej niż maksymalna liczbie części, czyli zapisów wynikających z art. 281 ust. 2 pkt. 5) ustawy. Zamawiający nie dopełnił również obowiązku wynikającego z załącznika nr 1 do rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie ogłoszeń zamieszczanych w Biuletynie Zamówień Publicznych, ust. 5 pkt. 6) i pkt. 7), tj. nie zawarł w ogłoszeniu informacji czy w ramach postępowania możliwe jest składanie ofert częściowych oraz nie wskazał liczby oraz wartości poszczególnych części (jeżeli Zamawiający podaje informacje o wartości zamówienia), informacji, czy ofertę można składać w odniesieniu do jednej, kilku lub wszystkich części zamówienia, informacji, czy Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu Wykonawcy, wraz ze wskazaniem maksymalnej liczby części, jaka może być udzielona jednemu Wykonawcy a także informacji, o których mowa w pkt 8-19 ust. 5 ww załącznika dla każdej części. Wada o której mowa jest powodem uchybienia proceduralnego. Na tym etapie postępowania Zamawiający nie posiada żadnej możliwości naprawienia stwierdzonej wady postępowania, wada ta jest wadą nieusuwalną, uniemożliwiającą dalsze prowadzenie postępowania, a w konsekwencji zawarcie ważnej umowy w sprawie zamówienia publicznego.| 2025-07-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |