„Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz remont elewacji w zabytkowym budynku Fundacji Pomocy Dzieciom, zlokalizowanym w Żywcu przy ul. Wincentego Witosa 3”

FUNDACJA POMOCY DZIECIOM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00313573
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00313573/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-08 10:50
Lokalizacja
Żywiec, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-323bf3c5-d1ae-4c0d-9a4e-d1645b4fd948
Identyfikator
5532042332
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty remontowe i renowacyjneRoboty rozbiórkoweDemontaż rusztowańWznoszenie rusztowańInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówInstalowanie ram drzwiowych i okiennychInstalowanie framug drzwiowychInstalowanie ram okiennychInstalowanie drzwi i okienRoboty murarskie i muroweRoboty murarskie w zakresie fasadRoboty murarskieTynkowanieRoboty malarskieMalowanie budynkówRoboty elewacyjneRoboty w zakresie usuwania gruzu

Wykonawcy

1 przyznane

OKLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRokitki, PL · lot 0
848 898 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00313573 z dnia 2025-07-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz remont elewacji w zabytkowym budynku Fundacji Pomocy Dzieciom, zlokalizowanym
w Żywcu przy ul. Wincentego Witosa 3”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: FUNDACJA POMOCY DZIECIOM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070909374

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wincentego Witosa 3

1.5.2.) Miejscowość: Żywiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski

1.5.7.) Numer telefonu: 338602513

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: fundacjapm@go2.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.fundacjazywiec.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-323bf3c5-d1ae-4c0d-9a4e-d1645b4fd948

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


działalność organizacji pożytku publicznego

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Wymiana stolarki okiennej i drzwiowej oraz remont elewacji w zabytkowym budynku Fundacji Pomocy Dzieciom, zlokalizowanym
w Żywcu przy ul. Wincentego Witosa 3”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-323bf3c5-d1ae-4c0d-9a4e-d1645b4fd948

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00313573

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00232591

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 03/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 690160,98 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest kompleksowy remont stolarki okiennej i drzwiowej oraz elewacji w zabytkowym budynku należącym do Fundacji Pomocy Dzieciom, tzw. „Kościarni”, położonym na terenie zabytkowego zespołu zamkowo – parkowego Habsburgów w Żywcu, przy ul. Wincentego Witosa 3, który obejmuje:
• Całkowitą wymianę stolarki okiennej, drzwi zewnętrznych i ościeżnic, montaż parapetów wewnętrznych i obróbki tynkarskie wewnętrzne,
oraz
• remont elewacji – uzupełnienie tynków po wymianie okien i drzwi, całościowe odnowienie elewacji, odtworzenie brakujących ozdobnych elementów na elewacjach wokół okien i drzwi, zgodnie z zatwierdzoną kolorystyką.
• Montaż szklanego zadaszenia nad wejściem głównym,
6) Wykaz czynności do wykonania:

a) CZYNNOŚCI OGÓLNE;
Czynności administracyjne, w tym wykonanie warunków i obowiązków wynikających z decyzji i pozwoleń wydanych przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nr BB/166/2024 oraz Starosty Żywieckiego nr 305/2024, w szczególności zawiadomienie WKZ o rozpoczęciu robót przy zabytku, jak również wskazanie osób nadzorujących kierujących pracami przy zabytku.

b) CZYNNOŚCI OGÓLNOBUDOWLANE;
-Zabezpieczenie dostępu do miejsca prowadzonych prac dla osób postronnych, wywieszenie tablic informacyjnych i ostrzegawczych.
- Wykonanie daszków zabezpieczających nad wejściami do budynku,
- Postawienie rusztowania zabezpieczonego siatką ochronną,
- Sprawdzenie uprawnień osób i firm prowadzących przedmiotowe roboty, instruktaż BHP dla pracowników.

c) WYMIANA STOLARKI OKIENNEJ i DRZWIOWEJ.
Wymiana starej, wtórnej stolarki okiennej i drzwiowej - na nową stolarkę drewnianą, zespoloną w kolorze ciemny brąz (z utrzymaniem pierwotnych podziałów-szprosy) obejmie:
- wykucie z muru istniejących, starych ościeżnic, w tym wykucie otworów o zmienionej lub przesuniętej powierzchni i analogicznie uzupełnienie ścian / zamurowanie otworów, wyrównanie nierówności, uzupełnienie tynków wewnętrznych;
- montaż nadproży (wykonanie przesklepień otworów w ścianach, z wykuciem bruzd dla belek, montaż belek stalowych, obróbki tynkarskie, uzupełnienie tynków);
- wymiana stolarki okiennej i drzwiowej na elewacji (okna drewniane, trzyszybowe, współczynnik przenikania ciepła 0,9 [W/(m2*K), drzwi drewniane współczynnik przenikania ciepła 1,3 [W/(m2*K)];
- wymiana stolarki okiennej w dachu – okna drewniane współczynnik przenikania ciepła 0,9 [W/(m2*K); z uwzględnieniem zdemontowania istniejących rolet i zamontowania ich powtórnie na nowych oknach.
- wymiana stolarki okiennej połaciowej: okna połaciowe z podwójną osią obrotu i systemowymi roletami, właz dachowy oszklony szkłem przeciwgradowym, ocieplony - współczynnik przenikania ciepła 1,1 [W/(m2*K);
- montaż parapetów wewnętrznych i wykończenia wokół okien (tynki i malowanie wewnętrznych) obejmujące wykucie podokienników drewnianych, stalowych, osadzanie parapetów drewnianych, wykonanie okładzin z płyt gipsowych, wodoodpornych, tynkowanie, gruntowanie, malowanie;
- Wywóz gruzu i starych okien.
- Kolory stolarki okiennej i drzwiowej – ciemny brąz.
Uwaga bardzo ważne!!! Przed zamówieniem konieczne będzie przedłożenie próbek kolorystycznych okien, szprosów, klamek drzwiowych i okiennych w celu uzyskania akceptacji Inwestora i Projektanta.

d) REMONT ELEWACJI.
- Montaż rusztowań oraz osłon z siatki ochronnej, zabezpieczenie okien folią polietylenową;
- Roboty demontażowe i rozbiórkowe - rozebranie rur spustowych (rury do ponownego zawieszenia), odbicie tynków, wywóz gruzu;
- Wykonanie i montaż parapetów zewnętrznych z blachy z cynku, pasów nadrynnowych (szer. ponad 25 cm, tytan cynk patyna, w kolorze ciemny brąz), obróbko blacharskie;
- Uzupełnienie i przemurowania ścian zaprawą cementowo – wapniową;
- Renowacja i odtworzenie ozdobnych elementów na elewacjach wokół okien i drzwi.
- Prace murarskie, tynkarskie – czyszczenie strumieniowo – ścierne powierzchni skutych, gruntowanie ścian, ręczne kładzenie podkładowych tynków renowacyjnych;
- Wykonanie obróbek elewacyjnych z blachy z cynku, pasów nadrynnowych, o szer. 25 cm;
- Malowanie elewacji, obejmujące gruntowanie 1 – stronne, malowanie farbą elewacyjną, dwukrotne;
- Ponowny montaż ściągniętych wcześniej rur spustowych;
- Naprawa zwodów instalacji odgromowych na elewacjach;
- Wykonanie zadaszenia nad wejściem głównym: zadaszenie szklane s-systemowe ze szkła hartowanego podwieszone do stalowej, ocynkowanej i malowanej proszkowo konstrukcji ramowej, na sztywnych cięgnach zakotwionych do murowanej konstrukcji ściany zewnętrznej.
- Kolory elewacji: (wg schematu jak na rysunku z palety NCS, RAL)
Wypukłe elementy zdobnicze – NCS S 1005-G80Y
Kolor główny – NCS S 2010-G80Y
Cokół – NCS S 2005-Y10R
Uwaga bardzo ważne!!! Przed zamówieniem farby konieczne będzie wykonanie próby kolorystycznej na elewacji o pow. ok. 1m2 i uzyskanie akceptacji Konserwatora, Inwestora i Projektanta.

e) DOSTAWA I MONTAŻ ZADASZENIA SZKLANEGO NAD WEJŚCIEM GŁÓWNYM
- Wykonanie zadaszenia szklanego nad wejściem głównym zgodnie z projektem, tj. zadaszenie ze szkła hartowanego na konstrukcji stalowej, wg kalkulacji własnej określonej przez Wykonawcę.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45421110-8 - Instalowanie ram drzwiowych i okiennych

45421111-5 - Instalowanie framug drzwiowych

45421112-2 - Instalowanie ram okiennych

45421130-4 - Instalowanie drzwi i okien

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45262521-9 - Roboty murarskie w zakresie fasad

45262522-6 - Roboty murarskie

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45442110-1 - Malowanie budynków

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 848898,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1709700,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 848898,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: OKLAND sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5931580077

7.3.3) Ulica: Tczewska 35A

7.3.4) Miejscowość: Rokitki Lubiszewo

7.3.5) Kod pocztowy: 83-112

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 848898,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-07-04 do 2025-11-30
2025-07-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane