„Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych na terenie gminy Łomianki 2023-2024”

Gmina Łomianki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00465426
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00465426/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-21 13:38
Lokalizacja
Łomianki, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-004e5e49-a8c8-4732-869e-2ccf26cbae3a
Identyfikator
1181768394
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie naprawy drógRoboty w zakresie konserwacji dróg

Wykonawcy

1 przyznane

ŁUKASZ WYCECHWarszawa, PL · lot 0
499 999,92 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00465426 z dnia 2024-08-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych na terenie gminy Łomianki 2023-2024”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łomianki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 1181768394

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warszawska 115

1.5.2.) Miejscowość: Łomianki

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-092

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL913 - Warszawski zachodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@poczta.lomianki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.lomianki.pl/bip/zamowienia-publiczne/lista-postepowan-2024

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych na terenie gminy Łomianki 2023-2024”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-004e5e49-a8c8-4732-869e-2ccf26cbae3a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00465426

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00101047/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.23 „Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych na terenie gminy Łomianki 2023-2024”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00449452

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Przy obliczaniu wartości zamówienia podstawowego postępowania RZP.272.33.2023 z dnia 29.09.2023 r. pn. „Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych na terenie gminy Łomianki 2023-2024” zamawiający uwzględnił możliwość powtórzenia podobnych robót budowlanych na odcinkach dróg gminnych nieobjętych zamówieniem podstawowym do 50 % szacowanej wartości zamówienia podstawowego. Z uwagi na zły stan techniczny dróg gminnych zagrażający bezpieczeństwu uczestników ruchu wystąpiła pilna potrzeba wykonania remontu ich nawierzchni bitumicznej. Zgodnie z art. 20 pkt 11 Ustawy o Drogach Publicznych do Zarządcy Drogi tj. Burmistrza Łomianek należy w szczególności wykonywanie robót interwencyjnych, robót utrzymaniowych i zabezpieczających w pasach drogowych dróg gminnych. Wykonawca spełnia okoliczności określone w art. 214 ust. 1 pkt 7 Pzp. W związku z wystąpieniem powyższego występuje konieczność zawarcia umowy w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 ustawy PZP.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIZ.271.32.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych na terenie Gminy Łomianki.

Przedmiot zamówienia podzielony został na dwa zadania obejmujące:
Zad nr 1 - Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych przy użyciu recyklera
- o grubości do 5 cm
- o grubości ponad 5 cm
Zad nr 2 - Remont cząstkowy nawierzchni bitumicznych emulsją asfaltową z grysami przy użyciu remontera (dwukrotne powierzchniowe utrwalenie)

Krótki opis prac:

ad. Zad. 1.
- wycięcie uszkodzonych miejsc z nadaniem regularnych kształtów
- oczyszczenie uszkodzonych miejsc oraz uprzątnięcie rumoszu
- skropienie dna oraz krawędzi wyboju emulsją asfaltową
- rozścielenie mieszanki mineralno-bitumicznej w jednej lub dwóch warstwach
(w zależności od głębokości wyboju )
- zagęszczenie mechaniczne poszczególnych warstw ułożonej mieszanki
- uszczelnienie emulsją asfaltową połączenia starego i nowego asfaltu

ad. Zad. 2.
- oczyszczenie i osuszenie naprawianego uszkodzenia
- skropienie ubytku/spękania remontowanej nawierzchni emulsją
- wypełnienie grysem
- ponowne skropienie emulsją i zasypanie grysem do uzyskania niwelety drogi
- zagęszczenie mechaniczne

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ROBOTY DROGOWE ŁUKASZ WYCECH

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 8241728210

7.3.3) Ulica: Niemcewicza 22

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 05-075

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 499999,92 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2024-12-10

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2024-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane