Inwestycja odtworzeniowa zabytkowego budynku willa "Grzybowskich" - etap III: wykonanie remontu obiektu wraz z dostosowaniem do nowej funkcji "Centrum Nietoperza"

Ojcowski Park Narodowy

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00316133
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00316133/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-09 11:15
Lokalizacja
Sułoszowa, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7a146747-0219-454b-bc05-53cfb93d79d7
Identyfikator
5130231427
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneBudynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznejRoboty rozbiórkoweRoboty murarskie i muroweRoboty ciesielskieRoboty renowacyjneRoboty w zakresie stolarki budowlanejStolarka drewnianaRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00316133 z dnia 2025-07-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Inwestycja odtworzeniowa zabytkowego budynku willa "Grzybowskich" - etap III: wykonanie remontu obiektu wraz z dostosowaniem do nowej funkcji "Centrum Nietoperza"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ojcowski Park Narodowy

1.3.) Oddział zamawiającego: OPN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 122457363

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ojców

1.5.2.) Miejscowość: Sułoszowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-045

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: 123892005

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: opnar@pro.onet.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.opn.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7a146747-0219-454b-bc05-53cfb93d79d7

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Inwestycja odtworzeniowa zabytkowego budynku willa "Grzybowskich" - etap III: wykonanie remontu obiektu wraz z dostosowaniem do nowej funkcji "Centrum Nietoperza"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7a146747-0219-454b-bc05-53cfb93d79d7

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00316133

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00072473/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Inwestycja odtworzeniowa zabytkowej Willi "Grzybowska" - etap III

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko, nr umowy FENX.01.05-IW.01-0073/24 w ramach realizacji przedsięwzięcia pn. „Inwestycja odtworzeniowa zabytkowej Willi „Grzybowska” z przeznaczeniem na Centrum Nietoperza”

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00237405

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SIR.261.3.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych w zakresie przedsięwzięcia pn. "Wykonanie remontu pozostałości murów obwodowych zamku w Ojcowie - odcinek C-D i H-I", a w szczególności: Zakres robót przeznaczony do wykonania w 2025 r. poz. 1-31, 35-47, 52-58 oraz 66-77 z przedmiaru robót

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45422100-2 - Stolarka drewniana

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.5.) Wartość części: 2162830,64 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanych w zakresie przedsięwzięcia pn. "Wykonanie remontu pozostałości murów obwodowych zamku w Ojcowie - odcinek C-D i H-I", a w szczególności: Zakres robót przeznaczony do wykonania w 2026 r. poz. 32-34, 48-51, 59-65, 78-84 oraz 86-96 z przedmiaru robót

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45212350-4 - Budynki o szczególnej wartości historycznej lub architektonicznej

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45453100-8 - Roboty renowacyjne

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45422100-2 - Stolarka drewniana

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.5.) Wartość części: 2162830,64 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przedmiotowe postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą prawną, ponieważ Wykonawcy nie znali limitów kwot przeznaczonych na poszczególne lata realizacji przedsięwzięcia co uniemożliwiło im złożenie konkurencyjnych ofert. Ponadto kwota oferty najkorzystniejszej (oferta nr 2) dla prac planowanych w roku 2025 jest znacząco wyższa od kwoty jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację tego zadania w tym okresie- a więc w 2025 roku.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przedmiotowe postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą prawną, ponieważ Wykonawcy nie znali limitów kwot przeznaczonych na poszczególne lata realizacji przedsięwzięcia co uniemożliwiło im złożenie konkurencyjnych ofert. Ponadto kwota oferty najkorzystniejszej (oferta nr 2) dla prac planowanych w roku 2025 jest znacząco wyższa od kwoty jaką Zamawiający może przeznaczyć na realizację tego zadania w tym okresie- a więc w 2025 roku.

2025-07-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane