Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach wielorodzinnych w Biłgoraju
Towarzystwo Budownictwa Społecznego spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00465619
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00465619/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2024-08-21 14:16
- Lokalizacja
- Biłgoraj, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e8c2069f-2320-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
- Identyfikator
- 9181678005
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00465619 z dnia 2024-08-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach wielorodzinnych w Biłgoraju
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Towarzystwo Budownictwa Społecznego spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950343888
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Łąkowa 13
1.5.2.) Miejscowość: Biłgoraj
1.5.3.) Kod pocztowy: 23-400
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.7.) Numer telefonu: 84 686 66 04
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@tbs.bilgoraj.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tbsbilgoraj.e-bip.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e8c2069f-2320-11ef-87ba-8eb060fd7bb81.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych na budynkach wielorodzinnych w Biłgoraju2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e8c2069f-2320-11ef-87ba-8eb060fd7bb8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00465619
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00354566
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku wielorodzinnym przy ul. Zamojskiej 84A.Zakres zamówienia obejmuje między innymi takie czynności jak:
1) dostawę i montaż w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną zestawów instalacji fotowoltaicznych, wraz z konstrukcją dostosowaną do miejsca montażu na budynkach wskazanych w dokumentacji projektowej,
2) montaż głównej konstrukcji nośnej i podkonstrukcji (materiał obydwu konstrukcji Al) w przypadku konieczności optymalizacji kąta nachylenia paneli i ich kierunku (śruby i inne elementy ze stali nierdzewnej),
3) montaż paneli fotowoltaicznych na wykonanej wcześniej konstrukcji i podkonstrukcji,
4) montaż optymalizatorów,
5) montaż inwerterów DC/AC,
6) montaż projektowanych rozdzielnic elektrycznych AC i DC,
7) montaż projektowanych instalacji elektrycznych nN - 0,4kV,
8) montaż połączeń wyrównawczych,
9) wykonanie pomiarów elektrycznych całego systemu,
10) próbny rozruch całości instalacji po podłączeniu jej do sieci dystrybucyjnej,
11) protokólarne przeszkolenie wszystkich użytkowników i przedstawicieli Zamawiającego z zasad obsługi, użytkowania, konserwacji bezpieczeństwa związanych z użytkowaniem zainstalowanej instalacji PV,
12) opracowanie szczegółowych instrukcji obsługi i ich przekazaniem użytkownikom,
13) złożenie do PGE Dystrybucja S.A. kompletnych, wypełnionych i podpisanych przez użytkowników wniosków o przyłączenie wykonanych instalacji fotowoltaicznych do sieci elektroenergetycznej wraz z niezbędną dokumentacją zgłoszeniową i dokumentacją powykonawczą,
14) uzupełnienie ewentualnych ubytków ścian, stropów uszczelnienie pokrycia dachowego po przejściach przewodów,
15) zaprogramowanie i konfiguracja urządzeń instalacji fotowoltaicznej,
16) montaż i podłączenie modułu komunikacyjnego inwertera do przesyłania danych,
17) sporządzenie protokołów odbiorów częściowych dla każdej instalacji z udziałem Wykonawcy, Kierownika Robót, Inspektora Nadzoru Inwestorskiego i Użytkownika,
18) inne elementy ujęte w dokumentacji projektowej i przedmiarze robót, postanowieniach umowy, stanowiącymi załączniki do SWZ.
Pozostałe zapisy znajdują się w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
4.5.5.) Wartość części: 103400,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku wielorodzinnym przy ul. Łąkowej 17A.Zakres zamówienia obejmuje między innymi takie czynności jak:
1) dostawę i montaż w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną zestawów instalacji fotowoltaicznych, wraz z konstrukcją dostosowaną do miejsca montażu na budynkach wskazanych w dokumentacji projektowej,
2) montaż głównej konstrukcji nośnej i podkonstrukcji (materiał obydwu konstrukcji Al) w przypadku konieczności optymalizacji kąta nachylenia paneli i ich kierunku (śruby i inne elementy ze stali nierdzewnej),
3) montaż paneli fotowoltaicznych na wykonanej wcześniej konstrukcji i podkonstrukcji,
4) montaż optymalizatorów,
5) montaż inwerterów DC/AC,
6) montaż projektowanych rozdzielnic elektrycznych AC i DC,
7) montaż projektowanych instalacji elektrycznych nN - 0,4kV,
8) montaż połączeń wyrównawczych,
9) wykonanie pomiarów elektrycznych całego systemu,
10) próbny rozruch całości instalacji po podłączeniu jej do sieci dystrybucyjnej,
11) protokólarne przeszkolenie wszystkich użytkowników i przedstawicieli Zamawiającego z zasad obsługi, użytkowania, konserwacji bezpieczeństwa związanych z użytkowaniem zainstalowanej instalacji PV,
12) opracowanie szczegółowych instrukcji obsługi i ich przekazaniem użytkownikom,
13) złożenie do PGE Dystrybucja S.A. kompletnych, wypełnionych i podpisanych przez użytkowników wniosków o przyłączenie wykonanych instalacji fotowoltaicznych do sieci elektroenergetycznej wraz z niezbędną dokumentacją zgłoszeniową i dokumentacją powykonawczą,
14) uzupełnienie ewentualnych ubytków ścian, stropów uszczelnienie pokrycia dachowego po przejściach przewodów,
15) zaprogramowanie i konfiguracja urządzeń instalacji fotowoltaicznej,
16) montaż i podłączenie modułu komunikacyjnego inwertera do przesyłania danych,
17) sporządzenie protokołów odbiorów częściowych dla każdej instalacji z udziałem Wykonawcy, Kierownika Robót, Inspektora Nadzoru Inwestorskiego i Użytkownika,
18) inne elementy ujęte w dokumentacji projektowej i przedmiarze robót, postanowieniach umowy, stanowiącymi załączniki do SWZ.
Pozostałe zapisy znajdują się w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
4.5.5.) Wartość części: 56850 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku wielorodzinnym przy ul. Łąkowej 17B.Zakres zamówienia obejmuje między innymi takie czynności jak:
1) dostawę i montaż w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną zestawów instalacji fotowoltaicznych, wraz z konstrukcją dostosowaną do miejsca montażu na budynkach wskazanych w dokumentacji projektowej,
2) montaż głównej konstrukcji nośnej i podkonstrukcji (materiał obydwu konstrukcji Al) w przypadku konieczności optymalizacji kąta nachylenia paneli i ich kierunku (śruby i inne elementy ze stali nierdzewnej),
3) montaż paneli fotowoltaicznych na wykonanej wcześniej konstrukcji i podkonstrukcji,
4) montaż optymalizatorów,
5) montaż inwerterów DC/AC,
6) montaż projektowanych rozdzielnic elektrycznych AC i DC,
7) montaż projektowanych instalacji elektrycznych nN - 0,4kV,
8) montaż połączeń wyrównawczych,
9) wykonanie pomiarów elektrycznych całego systemu,
10) próbny rozruch całości instalacji po podłączeniu jej do sieci dystrybucyjnej,
11) protokólarne przeszkolenie wszystkich użytkowników i przedstawicieli Zamawiającego z zasad obsługi, użytkowania, konserwacji bezpieczeństwa związanych z użytkowaniem zainstalowanej instalacji PV,
12) opracowanie szczegółowych instrukcji obsługi i ich przekazaniem użytkownikom,
13) złożenie do PGE Dystrybucja S.A. kompletnych, wypełnionych i podpisanych przez użytkowników wniosków o przyłączenie wykonanych instalacji fotowoltaicznych do sieci elektroenergetycznej wraz z niezbędną dokumentacją zgłoszeniową i dokumentacją powykonawczą,
14) uzupełnienie ewentualnych ubytków ścian, stropów uszczelnienie pokrycia dachowego po przejściach przewodów,
15) zaprogramowanie i konfiguracja urządzeń instalacji fotowoltaicznej,
16) montaż i podłączenie modułu komunikacyjnego inwertera do przesyłania danych,
17) sporządzenie protokołów odbiorów częściowych dla każdej instalacji z udziałem Wykonawcy, Kierownika Robót, Inspektora Nadzoru Inwestorskiego i Użytkownika,
18) inne elementy ujęte w dokumentacji projektowej i przedmiarze robót, postanowieniach umowy, stanowiącymi załączniki do SWZ.
Pozostałe zapisy znajdują się w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
4.5.5.) Wartość części: 58750 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku wielorodzinnym przy ul. Włosiankarskiej 9A.Zakres zamówienia obejmuje między innymi takie czynności jak:
1) dostawę i montaż w oparciu o posiadaną przez Zamawiającego dokumentację techniczną zestawów instalacji fotowoltaicznych, wraz z konstrukcją dostosowaną do miejsca montażu na budynkach wskazanych w dokumentacji projektowej,
2) montaż głównej konstrukcji nośnej i podkonstrukcji (materiał obydwu konstrukcji Al) w przypadku konieczności optymalizacji kąta nachylenia paneli i ich kierunku (śruby i inne elementy ze stali nierdzewnej),
3) montaż paneli fotowoltaicznych na wykonanej wcześniej konstrukcji i podkonstrukcji,
4) montaż optymalizatorów,
5) montaż inwerterów DC/AC,
6) montaż projektowanych rozdzielnic elektrycznych AC i DC,
7) montaż projektowanych instalacji elektrycznych nN - 0,4kV,
8) montaż połączeń wyrównawczych,
9) wykonanie pomiarów elektrycznych całego systemu,
10) próbny rozruch całości instalacji po podłączeniu jej do sieci dystrybucyjnej,
11) protokólarne przeszkolenie wszystkich użytkowników i przedstawicieli Zamawiającego z zasad obsługi, użytkowania, konserwacji bezpieczeństwa związanych z użytkowaniem zainstalowanej instalacji PV,
12) opracowanie szczegółowych instrukcji obsługi i ich przekazaniem użytkownikom,
13) złożenie do PGE Dystrybucja S.A. kompletnych, wypełnionych i podpisanych przez użytkowników wniosków o przyłączenie wykonanych instalacji fotowoltaicznych do sieci elektroenergetycznej wraz z niezbędną dokumentacją zgłoszeniową i dokumentacją powykonawczą,
14) uzupełnienie ewentualnych ubytków ścian, stropów uszczelnienie pokrycia dachowego po przejściach przewodów,
15) zaprogramowanie i konfiguracja urządzeń instalacji fotowoltaicznej,
16) montaż i podłączenie modułu komunikacyjnego inwertera do przesyłania danych,
17) sporządzenie protokołów odbiorów częściowych dla każdej instalacji z udziałem Wykonawcy, Kierownika Robót, Inspektora Nadzoru Inwestorskiego i Użytkownika,
18) inne elementy ujęte w dokumentacji projektowej i przedmiarze robót, postanowieniach umowy, stanowiącymi załączniki do SWZ.
Pozostałe zapisy znajdują się w SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
4.5.5.) Wartość części: 85650 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na etapie składania ofert Zamawiający zażądał od Wykonawców przesłania świadectw potwierdzających wykonanie flash-testu oraz el-testu dla każdego modułu.
Świadectwa wydawane są do konkretnych numerów seryjnych modułów fotowoltaicznych. Posiadanie świadectw na etapie składania ofert jest jednoznaczne z tym, że potencjalny Wykonawca musi posiadać oczekiwane moduły fotowoltaiczne przed rozstrzygnięciem postępowania.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 54924,48 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 154119,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na etapie składania ofert Zamawiający zażądał od Wykonawców przesłania świadectw potwierdzających wykonanie flash-testu oraz el-testu dla każdego modułu.
Świadectwa wydawane są do konkretnych numerów seryjnych modułów fotowoltaicznych. Posiadanie świadectw na etapie składania ofert jest jednoznaczne z tym, że potencjalny Wykonawca musi posiadać oczekiwane moduły fotowoltaiczne przed rozstrzygnięciem postępowania.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 42340,32 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 87699 PLN
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na etapie składania ofert Zamawiający zażądał od Wykonawców przesłania świadectw potwierdzających wykonanie flash-testu oraz el-testu dla każdego modułu.
Świadectwa wydawane są do konkretnych numerów seryjnych modułów fotowoltaicznych. Posiadanie świadectw na etapie składania ofert jest jednoznaczne z tym, że potencjalny Wykonawca musi posiadać oczekiwane moduły fotowoltaiczne przed rozstrzygnięciem postępowania.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 43798,32 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 91143 PLN
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na etapie składania ofert Zamawiający zażądał od Wykonawców przesłania świadectw potwierdzających wykonanie flash-testu oraz el-testu dla każdego modułu.
Świadectwa wydawane są do konkretnych numerów seryjnych modułów fotowoltaicznych. Posiadanie świadectw na etapie składania ofert jest jednoznaczne z tym, że potencjalny Wykonawca musi posiadać oczekiwane moduły fotowoltaiczne przed rozstrzygnięciem postępowania.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 4)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 50261,04 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 129396 PLN
| 2024-08-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |