budowa sieci na Stacji Borowe oraz budowa budynku technicznego kontenerowego, sieci oraz dwóch zbiorników bezodpływowych betonowych oraz instalacji do usuwania azotanów na Stacji Szarlejka
Gmina Wręczyca Wielka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00317866
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00317866/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-07-10 08:40
- Lokalizacja
- Wręczyca Wielka, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bc97745d-66c2-4e46-ad13-38ffcd303425
- Identyfikator
- 5742047028
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00317866 z dnia 2025-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
budowa sieci na Stacji Borowe oraz budowa budynku technicznego kontenerowego, sieci oraz dwóch zbiorników bezodpływowych betonowych oraz instalacji do usuwania azotanów na Stacji Szarlejka
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wręczyca Wielka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398385
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sienkiewicza 1
1.5.2.) Miejscowość: Wręczyca Wielka
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-130
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@wreczyca-wielka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wreczyca-wielka.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
budowa sieci na Stacji Borowe oraz budowa budynku technicznego kontenerowego, sieci oraz dwóch zbiorników bezodpływowych betonowych oraz instalacji do usuwania azotanów na Stacji Szarlejka2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bc97745d-66c2-4e46-ad13-38ffcd303425
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00317866
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00032433/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 budowa sieci międzyobiektowych wody surowej i uzdatnionej na terenie gminy Wręczyca Wielka
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00317503
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie dotyczy budowy sieci uzdatniania wody w związku z nagłym i znacznym wzrostem stężenia azotanów w wodzie przeznaczonej do spożycia przez ludzi, co stanowi bezpośrednie zagrożenie zdrowia mieszkańców. Konieczność natychmiastowej realizacji zamówienia wynika z wyników badań jakości wody i obowiązku zapewnienia dostaw wody zgodnej z wymaganiami sanitarnymi. Zdarzenia te nie były możliwe do przewidzenia na etapie planowania zamówień, a przeprowadzenie postępowania w trybie konkurencyjnym uniemożliwiłoby podjęcie działań w terminie niezbędnym do zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców. W związku z tym zachodzą przesłanki pilnej potrzeby udzielenia zamówienia z wolnej ręki, określone w art. 214 ust. 1 pkt 5 PZP.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Sz.271.5.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
„budowa sieci międzyobiektowych wody surowej i uzdatnionej oraz dwóch zbiorników bezodpływowych betonowych o pojemności 12m3 na wody popłuczne na terenie Stacji Uzdatniania Wody Borowe, gm. Wręczyca Wielka oraz budowa budynku technicznego kontenerowego, sieci międzyobiektowych wody surowej i uzdatnionej oraz dwóch zbiorników bezodpływowych betonowych o pojemności 12m3 na wody popłuczne oraz instalacji do usuwania azotanów na terenie Stacji Uzdatniania Wody Szarlejka, gm. Wręczyca”
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 568260,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Firma Bartosz Sp.J. Bujwicki, Sobiech
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5420203646
7.3.3) Ulica: Sejneńska 7
7.3.4) Miejscowość: Białystok
7.3.5) Kod pocztowy: 15-399
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 568260,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 1 miesiące
| 2025-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |