Naprawa muru oporowego przy ul. Dąbrowskiego 24/25 działka nr 14/3, 14/5, 15/4 obręb 1049 w Szczecinie.
Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00465788
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00465788/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-21 14:49
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3402bee3-cc1d-4756-befe-52d971e2b4f5
- Identyfikator
- 8513163987
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00465788 z dnia 2024-08-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Naprawa muru oporowego przy ul. Dąbrowskiego 24/25 działka nr 14/3, 14/5, 15/4 obręb 1049 w Szczecinie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 321243470
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mariacka 25
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 70-546
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.7.) Numer telefonu: 91 3516404
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: breczewska@zbilk.szczecin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zbilk.szczecin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zbilk_szczecin1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Naprawa muru oporowego przy ul. Dąbrowskiego 24/25 działka nr 14/3, 14/5, 15/4 obręb 1049 w Szczecinie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3402bee3-cc1d-4756-befe-52d971e2b4f5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00465788
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00030339/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.17 Remont muru oporowego - SUPON - ul. Dąbrowskiego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00430401
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZBiLK.DZP.MB.171-67-TP/24
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres zamówienia obejmuje roboty m.in.:
-Usunięcie gruntu (namułu) naniesionego w trakcie ulewy do poziomu płyty podwórza
-Rozebranie nawierzchni z kostki z pozostawieniem do ponownego ułożenia
-Rozebranie warstwy betonu do linii uszkodzonej ściany muru
-Wykonanie szalunków
-Wykonanie wykopów
-Usunięcie przy ścianach budynków pozostałości fragmentów ceglanego muru oporowego
-Wykonanie napraw odkrytych ścian wraz z zarysowaniami
-Wykonanie izolacji przeciwwodnej w systemie izolacji bitumicznej lub szlamowania
-Docieplenie ścian budynków styropianem z dodatkowym zabezpieczeniem folią kubełkową systemową
-Profilowanie grunt na określonej rzędnej
-Wykonanie warstwy chudego betonu pod stopę fundamentową
-Dostawa i montaż zbrojenia
-Betonowanie konstrukcji
-Zasypywanie konstrukcji żwirem zasypowym z zagęszczeniem
-Dostawa i montaż przepustów z rur PVC
-Wykonanie przerw dylatacyjnych
-Profilowanie warstwy wierzchniej gruntu
-Naprawienie pęknięć, zarysowań na ścianach szczytowych i przylegających metodą zszywania
-Usuwanie powłok malarskich
-Usuwanie tynków w strefie pęknięć, zarysowań
-Uzupełnianie tynków
-Przygotowanie powierzchni do malowania
-Malowanie ścian
-Odtworzenie kostki betonowej z demontażu i nowego materiału
-Obsługę geodezyjną oraz sporządzenie geodezyjnej mapy powykonawczej
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45262522-6 - Roboty murarskie
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na wniosek potencjalnych Wykonawców w dniu 14.08.2024 r. odbyła się wizja lokalna, w trakcie której Wykonawcy zgłosili uwagi w zakresie możliwości realizacji przedmiotu umowy na podstawie załączonej do postępowania dokumentacji. Wskazano, że znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie mur ogrodzenia, który zlokalizowany jest na szczycie skarpy, w chwili obecnej nie ma wystarczającego podparcia. Tym samym prowadzenie głębokich wykopów w jego sąsiedztwie bez należytego zabezpieczenia może doprowadzić do katastrofy budowlanej, zaś dokumentacja nie odnosi się do sposobu zabezpieczenia obiektu sąsiedniego. Wśród innych uwag Wykonawcy wskazali, że prowadzenie robót ciężkim sprzętem z terenu przyległego podwórza wyłożonego kostką betonową spowoduje zniszczenie nawierzchni, a sposobu przywrócenia do stanu poprzedniego nie określono w dokumentacji. Warunki terenowe oraz ograniczony dostęp do terenu inwestycji mogą wywołać konieczność zajęcia pasa drogowego, które wymagać będą dodatkowej dokumentacji projektowej. Mając na względzie konieczność uzupełnienia dokumentacji o rozwiązania niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy należało unieważnić postępowanie.| 2024-08-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |