Przebudowa drogi gminnej nr 106391B w miejscowości Kruszewo-Brodowo

Gmina Sokoły

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00465922
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00465922/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-21 15:44
Lokalizacja
Sokoły, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a5a73b00-6cbc-41aa-a66b-912c13aa3759
Identyfikator
7221519193
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty w zakresie nawierzchni drógInstalowanie znaków drogowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00465922 z dnia 2024-08-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 106391B w miejscowości Kruszewo-Brodowo

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sokoły

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450670226

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek Mickiewicza 10

1.5.2.) Miejscowość: Sokoły

1.5.3.) Kod pocztowy: 18-218

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.7.) Numer telefonu: (86) 4763010, 519412532

1.5.8.) Numer faksu: (86) 2194164

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@sokoly.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://sokoly.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ug-sokoly-wrotapodlasia.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej nr 106391B w miejscowości Kruszewo-Brodowo

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a5a73b00-6cbc-41aa-a66b-912c13aa3759

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00465922

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00064267/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Przebudowa drogi gminnej nr 106391B w miejscowości Kruszewo-Brodowo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00403582

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.23.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej nr 106391B w miejscowości Kruszewo-Brodowo. Zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji. Inwestycja realizowana jest w formule zaprojektuj – wybuduj.
Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu:
- klasa drogi D, Vp=30 km/h, obciążenie ruchem KR2,
- długość proj. odcinka ok. 0,310 km,
- odcinek trasowy,
- szerokość pasa ruchu 2,50m,
- nawierzchnia bitumiczna,
- pobocze z mieszanki niezwiązanej 0-31,50 mm z kruszywa C50/30 gr. 15 cm o szerokości od 1,00 m po stronie prawej i lewej.
2. Zamówienie obejmuje:
a) opracowanie koncepcji przebudowy drogi wraz z warstwami konstrukcyjnymi
i zaakceptowanie przez Zamawiającego;
b) wykonanie dokumentacji projektowej zgodnie z wymaganiami określonymi w programie funkcjonalno-użytkowym (PFU);
c) opracowanie wszystkich niezbędnych materiałów do uzyskania decyzji administracyjnych, postanowień, uzgodnień, opinii itp.;
d) uzyskanie wszystkich niezbędnych decyzji administracyjnych, postanowień, opinii i uzgodnień umożliwiających wykonanie zadania;
e) przebudowa drogi gminnej nr 106391B w miejscowości Kruszewo-Brodowo zgodnie z opracowaną dokumentacją projektową i uzyskaną decyzją o pozwoleniu na budowę/zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej;
f) spełnienie wymagań określonych w wydanych decyzjach administracyjnych;
g) wykonanie wszelkich robót wynikających z konieczności połączenia przebudowanego odcinka drogi gminnej do istniejącego układu komunikacyjnego (drogowego) wraz ze zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań;
h) doprowadzenie dróg publicznych użytkowanych przez Wykonawcę w czasie budowy do stanu sprzed rozpoczęcia budowy, zgodnie z ustaleniami poczynionymi z Zarządcami dróg;
i) opracowanie dokumentacji powykonawczej, w tym inwentaryzacji geodezyjnej (w 2 egz.);
j) przygotowanie wniosku do skutecznego zgłoszenia o zakończeniu budowy lub decyzji
o pozwoleniu na użytkowanie, w przypadku konieczności jej uzyskania.
3. W cenie ryczałtowej Wykonawca powinien również uwzględnić:
a) Zagospodarowanie materiałów z rozbiórki zgodnie z ustawą o odpadach.
b) Opracowanie i zatwierdzenie projektu czasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót wraz z wykonaniem oznakowania zgodnie z zatwierdzonym projektem, jego utrzymanie i demontaż.
c) Organizację terenu i zaplecza budowy w uzgodnieniu z Zamawiającym i właścicielem danego terenu.
d) Utrzymanie objazdów tymczasowych wraz z dojazdami w okresie technologicznych przerw w wykonywaniu robót.
Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp w sytuacji, gdyby w dokumentacji dotyczącej postępowania, zawarto odniesienia do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych.
W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
4. Inwestycja dofinansowana jest ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu na realizację w/w zamówienia złożono trzy oferty. Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. kwotę 450.000,00 zł. Jednocześnie Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na sfinansowanie zamówienia.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 948822,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1797391,62 PLN

2024-08-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane