Remont ogrodzenia zabytkowego cmentarza komunalnego w Byczynie – etap II – odcinek 2

Gmina Byczyna

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00321123
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00321123/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-11 10:46
Lokalizacja
Byczyna, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6120f6cd-41a0-47bb-8131-eaa68a5ca7e8
Identyfikator
7511750102
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty murarskie i muroweRóżne specjalne roboty budowlaneRoboty w zakresie ochrony powierzchniRoboty remontowe i renowacyjneRoboty na cmentarzach

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00321123 z dnia 2025-07-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont ogrodzenia zabytkowego cmentarza komunalnego w Byczynie – etap II – odcinek 2

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Byczyna

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 53141299300000

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Byczyna

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-220

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@byczyna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.byczyna.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1130126

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont ogrodzenia zabytkowego cmentarza komunalnego w Byczynie – etap II – odcinek 2

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6120f6cd-41a0-47bb-8131-eaa68a5ca7e8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00321123

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00000510/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Remont ogrodzenia cmentarza komunalnego w Byczynie - etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00285852

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OŚ.271.12.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 80309 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Remont ogrodzenia zabytkowego cmentarza komunalnego w Byczynie – etap II – odcinek 2”.
2. Ogrodzenie cmentarza będące przedmiotem niniejszego postępowania zlokalizowane jest w Byczynie przy ulicy Dworcowej, na działce nr 737 k.m. 7, w północnej części cmentarza oraz wzdłuż ulicy Kluczborskiej od strony wschodniej, przy ruchliwej ulicy na trasie z Kluczborka do Poznania.
3. Zakres zadania obejmuje wykonanie prac konserwatorskich i robót budowlanych odcinka wschodniego ogrodzenia oznaczonego w projekcie budowlanym jako Odcinek 2 i Łącznik odcinka 2 i odcinka 3 w Programie Prac konserwatorskich oznaczono go jako O7.
4. Zakres prac konserwatorskich i robót budowlanych przewiduje głównie wymianę elementów pozostających w znacznej destrukcji, usunięciu cegieł wtórnych, oczyszczeniu korony muru ogrodzeniowego z luźnych, uszkodzonych i wtórnych nawarstwień oraz uzupełnieniu braków cegłami z rozbiórek lub nowymi o tych samych wymiarach i barwie. Oczyszczeniu i odkażeniu wątków kamiennych i ceglanych. Usunięciu wtórnych spoin i uzupełnień cementowych oraz wykonaniu nowych spoin z zaprawy wapiennej lub trasowej. Czapy wieńczące słupy ogrodzenia planowane są do rozbiórki i na ich wzór należy wykonać nowe. W zakresie metalowych elementów ogrodzenia zaprojektowano uzupełnienia brakujących przęseł i elementów w istniejących częściach metalowych. Z metalowych elementów mają zostać usunięte farby wtórne i przewidziano pomalowanie ich proszkowo w kolorze grafitu.
5. Należy wykonać roboty określone przedmiarem robót, projektem budowlanym i projektem wykonawczym. Zakres przedmiotu zamówienia wg. projektu budowlanego określony został w pkt. 6. (str. 6 i 7) i 7 (od str. 10 do str. 12) projektu budowlanego określony jako Odcinek 2. Zakres zamówienia wskazują fotografie zamieszczone w projekcie budowlanym od fot. nr 22 do fot. nr 33. Rysunki opisujące zakres prac: nr 0, od nr 11 do nr 14 oraz nr 25 i nr 26 projektu budowlanego.
6. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera:
 Dokumentacja projektowa - Załącznik nr 7 do SWZ,
 Specyfikacja Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – Załącznik nr 8 do SWZ,
 Program Prac Konserwatorskich – Załącznik nr 9 do SWZ,
 Przedmiar robót – Załącznik nr 10 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

45442300-0 - Roboty w zakresie ochrony powierzchni

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45215400-1 - Roboty na cmentarzach

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Dnia 4 lipca 2025 nastąpiło otwarcie ofert w przedmiotowym postępowaniu. Do postępowania wpłynęła jedna oferta złożona przez konsorcjum firm: Lider: LB Karolina Rusiniak, 14- 300 Morąg, ul. Kościuszki 4, partner: Expance Sławomir Czapiewski, 64-920 Piła, ul. Dąbrowskiego 7/19, z ceną oferty: 134 070,00 zł.

Zamawiający poinformował, iż na realizację zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 98 000,00 zł.

Równocześnie Zamawiający informuje, iż nie posiada środków budżetowych na zwiększenie wyżej wskazanych kwot do wysokości oferty z najniższą ceną. W związku z tym, zgodnie z art. 255 pkt 3) PZP Zamawiający zmuszony jest unieważnić postępowanie.
2025-07-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane