Uzupełnienie, utwardzenie i ścinka poboczy dróg powiatowych

Powiat Nowotomyski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00466080
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00466080/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-22 07:39
Lokalizacja
Nowy Tomyśl, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-886c3ddd-5cda-4b71-9f74-d7009696cf0a
Identyfikator
7881917876
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

VEJSERVICE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPniewy, PL · lot 0
290 157 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00466080 z dnia 2024-08-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Uzupełnienie, utwardzenie i ścinka poboczy dróg powiatowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Nowotomyski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631276937

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Poznańska 33

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Tomyśl

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-300

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: +48614426700

1.5.8.) Numer faksu: +48614423589

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiatnowotomyski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatnowotomyski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/951313

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Uzupełnienie, utwardzenie i ścinka poboczy dróg powiatowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-886c3ddd-5cda-4b71-9f74-d7009696cf0a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00466080

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00026982/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Ścinka i uzupełnienie poboczy

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00400945

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.32.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie utwardzonego pobocza drogi lub ścinka pobocza.
I. Uzupełnienie i utwardzenie poboczy mieszanką granitową 0 – 31,5 mm, o maksymalnej grubości do 15 cm, jej wyrównaniu i zagęszczeniu - ilość szacunkowa do wbudowania 900 Mg.
1. Wykaz odcinków dróg i szacunkowa ilość wbudowania mieszanki:
- DP nr 2709P relacji Opalenica – Lwówek na odc. Michorzewo-Rudniki – 200 Mg,
- DP nr 2748P relacji Boruja Kościelna – Cicha Góra – 350 Mg,
- DP nr 2746P relacji Chrośnica – Zbąszyń – 150 Mg,
- DP nr 2742P relacji Rudniki – Niegolewo – 200 Mg.
2. W wycenie należy uwzględnić koszty:
- projektu organizacji ruchu i oznakowania miejsca robót,
- robót przygotowawczych w tym transport sprzętu,
- uzupełnienie pobocza z kruszywa Łamanego, granitowego frakcji 0 -31,5 mm o średniej grubości po zagęszczeniu 8 -10 cm, wraz z transportem,
- zagęszczenie /wałowanie/ wbudowanego materiału,
- roboty porządkowe,
- ubezpieczenie robót.
II. Ścinanie poboczy - ilość szacunkowa 35 500 m2
1. Wykaz odcinków dróg i szacunkowa ilość ścinanego pobocza:
- DP nr 2709P Opalenica – Lwówek odc. Michorzewo – Rudniki – 10 600 m2 (dł. 3,6 km),
- DP nr 2724P Wojnowice – Uścięcice odc. Kozłowo - Uścięcice – 4 800 m2 (dł. ok. 1,6 km),
- DP nr 2497P Szewce - Woźniki odc. Szewce - Uścięcice – 2 100 m2 (dł. ok. 0,7 km),
- DP nr 1744P Zbąszyń – Strzyżewo odc. Zbąszyń - Strzyżewo – 5 100 m2 (dł. ok. 1,7 km),
- DP nr 2753P Przyprostynia – Stefanowo – 6 900 m2 (dł. ok. 2,3 km),
- DP nr 1731P Zębowo – Lwówek odc. Mokre Ogrody- Lwówek – 6 000 m2 (dł. ok. 2,0 km).
2. W wycenie należy uwzględnić koszty:
- projektu organizacji ruchu i oznakowania miejsca robót,
- robót przygotowawczych w tym transport sprzętu,
- ścinanie,
- odwiezienie urobku z ścinania pobocza wraz z jego zagospodarowaniem /utylizacją/,
- roboty porządkowe,
- ubezpieczenie robót.
Odcinki robót do wykonania przedstawiono na mapie (zał. nr 8 do SWZ).
Zamawiający wymaga by przedmiot zamówienia był objęty minimum 12 miesięcznym okresem gwarancji (okres gwarancji jest kryterium oceny ofert).
Wymagania ogólne:
1) Wykonawca zobowiązany jest do wykonania robót budowlanych zgodnie z sztuką budowlaną, obowiązującymi przepisami i normami oraz przy zachowaniu przepisów BHP, przy maksymalnym ograniczeniu uciążliwości prowadzenia robót prowadzonych u zamawiającego. Wykonawca gwarantuje także wykonanie przedmiotu zamówienia pod kierownictwem osób posiadających wymagane przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie.
2) Zamawiający wymaga, aby Wykonawca użył do realizacji zamówienia wyłącznie wyroby pełnowartościowe, posiadające wymagane stosownymi przepisami aktualne świadectwa jakości, świadectwa dopuszczenia, atesty, certyfikaty na znak bezpieczeństwa, deklaracje zgodności lub certyfikaty zgodności z Polską Normą.
3) Wykonawca zabezpiecza teren budowy mając w szczególności na względzie mienie Zamawiającego i własne, w szczególności wykonawca zobowiązany jest na własny koszt zabezpieczyć urządzenia, sprzęt i materiały.
4) Wykonawca w trakcie wykonywania robót ponosi odpowiedzialność za bezpieczeństwo swoich pracowników oraz innych osób znajdujących się w obrębie przekazanego placu budowy z tytułu prowadzonych robót.
5) Przed przystąpieniem do końcowego odbioru robót Wykonawca przedstawia Zamawiającemu protokoły z wykonania prób i badań jakie były niezbędne do prawidłowej realizacji zamówienia( jeśli dotyczy), certyfikaty lub atesty na zastosowane materiały, dokumentację dotyczącą wykonanych robót budowlanych.
6) Na czas realizacji zamówienia Wykonawca musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności. Przed podpisaniem umowy Zamawiający może żądać polisy, bądź innego dokumentu potwierdzającego ubezpieczenie.
7) Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody powstałe na terenie wykonywanych prac i/lub w związku z tymi pracami, w tym m.in. za uszkodzenie/zniszczenie .
W przypadku powstania jakichkolwiek uszkodzeń z winy Wykonawcy, jest on zobowiązany do poinformowania Zamawiającego i naprawienia szkody na własny koszt i na własną odpowiedzialność przed terminem odbioru końcowego.
8) Po zakończeniu robót, ale przed ostatecznym odbiorem przez Zamawiającego wykonawca zobowiązany jest do uporządkowania terenu budowy wraz z terenem przyległym.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ z załącznikami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 290157,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 347840,68 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 290157,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: VEJSERVICE Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: Regon: 300765963

7.3.3) Ulica: Turowska 31

7.3.4) Miejscowość: Pniewy

7.3.5) Kod pocztowy: 62-045

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Zakład Budowy i Utrzymania Dróg Robert Ziemecki

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 290157,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

2024-08-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane