Dostawa samochodu osobowego przeznaczonego na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach

Miasto Katowice - MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W KATOWICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00322306
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00322306/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-07-11 14:13
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-99a78ab3-bc2a-4de8-be4a-75e0caa0f231
Identyfikator
9541187173
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Samochody osobowe

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE 'BURSIAK' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŁódź, PL · lot 0
218 521,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00322306 z dnia 2025-07-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa samochodu osobowego przeznaczonego na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Katowice - MIEJSKI OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ W KATOWICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 003451387

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wita Stwosza 7

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-040

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 606 18 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mops.katowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mops.katowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://mops-katowice.logintrade.net/zapytania_email,199700,c1908a7d44cfc2579345f21f096e3335.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa samochodu osobowego przeznaczonego na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-99a78ab3-bc2a-4de8-be4a-75e0caa0f231

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00322306

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00058970/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup samochodu służbowego dla MOPS

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00254206

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zgodnie z art. 305 pkt 2) Pzp, zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeśli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
Stosownie do w/w przepisu Zamawiający wszczął procedurę w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 2) ustawy Pzp, a następnie wskutek braku ofert (w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego – 15.05.2025r. godz. 10.00 nie została złożona żadna oferta) unieważnił postępowanie. Zamawiający nie zmienił pierwotnych warunków zamówienia, które zostaną przedstawione Wykonawcy zaproszonemu do negocjacji. Zachowane zostaną wszystkie istotne elementy i postanowienia dla stron, które zostały wprowadzone do treści projektu umowy stanowiącego zał. nr 2 do SWZ w sprawie zamówienia na dostawę samochodu osobowego przeznaczonego na potrzeby MOPS w Katowicach nr DO.261.2.7.2025.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-601d086d-c7e0-4a46-b91b-87f8e8487bea

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DO.261.2.9.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 215976,64 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodu osobowego przeznaczonego na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach.
2) Oferowany samochód musi być fabrycznie nowy, nieużywany, nie poddawany jakimkolwiek naprawom, pochodzącym z produkcji nie wcześniej niż z 2025 roku oraz spełniający polskie wymagania, w tym warunki techniczne, wynikające z ustawy z dnia 20 czerwca 1997 roku Prawo o ruchu drogowym oraz rozporządzeń wykonawczych do tej ustawy i wymogi Dyrektywy min. CEE EURO 6 w zakresie emisji spalin, obowiązującą na dzień dostawy samochodów.
3) Zamawiający wymaga, aby samochód był kompletny (wyposażony zgodnie z opisem zamówienia), wolny od jakichkolwiek wad (w tym wad prawnych), nieobciążony prawami osób trzecich i nie będący przedmiotem żadnego postępowania lub zabezpieczenia, o parametrach i funkcjonalnościach nie gorszych niż opisane w załączniku nr 1 do zaproszenia/umowy – opis przedmiotu zamówienia.
4) Oferowany model samochodu musi być aktualnie wytwarzany przez producenta, którego autoryzowane stacje obsługi (ASO) znajdują się na terenie Polski oraz musi spełniać wszystkie wymagania wynikające z przepisów ruchu drogowego.
5) Szczegółowe wymagania i sposób realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w Opisie przedmiotu zamówienia (załącznik nr 1 do zaproszenia/umowy) oraz w Projekcie umowy (załącznik nr 2 do zaproszenia).

4.5.3.) Główny kod CPV: 34110000-1 - Samochody osobowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 218521,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 218521,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 218521,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PHU BURSIAK Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 729 23 86 428, REGON 472198380

7.3.3) Ulica: ul. Pabianicka119/131

7.3.4) Miejscowość: Łódź

7.3.5) Kod pocztowy: 93-490

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 218521,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wykonawca zapłaci z tytułu odkupienia pojazdu Zamawiającego cenę 20500,00 PLN brutto, w tym 23% podatku VAT.
2025-07-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy