Budowa przystanku komunikacyjnego na ul. Stawowej w Opolu

MIEJSKI ZARZĄD DRÓG W OPOLU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00466126
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00466126/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-22 08:03
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a25e780a-0d33-4316-8659-855f38fd553e
Identyfikator
7541013696
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi pomiaroweUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacjąPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie przystanków autobusowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00466126 z dnia 2024-08-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa przystanku komunikacyjnego na ul. Stawowej w Opolu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKI ZARZĄD DRÓG W OPOLU

1.3.) Oddział zamawiającego: MZD w Opolu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 530546013

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. płk. Witolda Pileckiego 1

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-331

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@mzd.opole.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umopole.logintrade.net

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.umopole.logintrade.net

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa przystanku komunikacyjnego na ul. Stawowej w Opolu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a25e780a-0d33-4316-8659-855f38fd553e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00466126

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00019373/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.13 Budowa przystanku komunikacyjnego na ul. Stawowej w Opolu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00440725

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NP.260.39.2024.P

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlano-montażowych, związanych z realizacją zadania „Budowa przystanku komunikacyjnego na ul. Stawowej w Opolu”, w zakresie:
- ETAP I wykonanie dokumentacji projektowej tj. projektu budowlanego i wykonawczego, Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, przedmiaru oraz innych materiałów, które będą podstawą realizacji robót budowlanych i uzyskania zatwierdzenia dokumentacji projektowej w drodze pozwolenia na budowę bądź zgłoszenia robót umożliwiających realizację robót.
- ETAP II wykonanie robót budowlano-montażowych na podstawie zatwierdzonej przez Zamawiającego dokumentacji projektowej wykonanej w Etapie I wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego.
Przedmiot zamówienia przewidziany do realizacji w systemie „projektuj i buduj” składa się z m.in.:
• wykonanie dokumentacji projektowej objętej zakresem zadania inwestycyjnego;
• wykonania robót budowlanych objętych zakresem niniejszego PFU;
• pełnienie nadzoru autorskiego w ramach ww. zadania.
Przedmiot zamówienia przewidziany do realizacji składa się z m.in.:
• Opracowanie dokumentacji projektowej peronu przystanku autobusowego na ul. Stawowej w Opolu,
• Wykonanie robót rozbiórkowych istniejących elementów niezbędnych do realizacji niniejszego zadania,
• Uzyskanie zgłoszenia robót budowlanych,
• Wykonanie robót ziemnych,
• Wykonanie nowych obrzeży i krawężników betonowych, wzdłuż jezdni peronowych,
• Wykonanie peronu o nawierzchni z betonowej kostki brukowej lub z prefabrykowanych płyt peronowych; należy przewidzieć wzdłuż peronu pasy integracyjne;
• Wykonanie konstrukcji nawierzchni na podłożu o kategorii nośności G1 stanowiącego dojście do peronu autobusowego o warstwie ścieralnej z betonowej kostki brukowej;
• Wykonanie odwodnienia (należy dążyć do maksymalnego wykorzystania retencjonowania wód opadowych), w razie konieczności należy przewidzieć włączenie do istniejącego odwodnienia;
• Likwidacja ewentualnych kolizji z siecią energetyczną i kanalizacyjną;
• Odtworzenie w razie konieczności elementów istniejącego drenażu pod peronem autobusowym,
• Opracowanie, zatwierdzenie i wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu oraz projektu stałej organizacji ruchu,
• Wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego,
• Wykonanie terenów zielonych wraz z obsianiem i ewentualnymi nasadzeniami,
• Wykonanie regulacji urządzeń obcych,
• Wykonanie robót wykończeniowych,
• Odtworzenie konstrukcji jezdni w wyniku prowadzonych robót budowlanych,
• Zakup, dostawę i montaż wiaty przystankowej.

Wymagany termin wykonania całości przedmiotu zamówienia: do 15 tygodni od dnia podpisania umowy tj. 105 dni.
Etap I – dokumentacja techniczna – do 12 tygodni od daty podpisania Umowy.
Etap II – roboty budowlane – do 15 tygodni od daty podpisania Umowy.

Szczegółowy zakres zamówienia określa Program funkcjonalno-użytkowy z załącznikami oraz zapisy umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71355000-1 - Usługi pomiarowe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45213311-6 - Roboty budowlane w zakresie przystanków autobusowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Na podstawie art. 255 pkt 1 u.p.z.p. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, ponieważ w przedmiotowym postępowaniu nie złożono żadnej oferty.
2024-08-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane