Adaptacja miasta Dębica do zmian klimatu – „Utworzenie parku kieszonkowego przy parkingu dla autobusów ul. Słoneczna”

Gmina Miasta Dębica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00323280
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00323280/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-07-14 09:39
Lokalizacja
Dębica, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8de6c521-585d-433c-ac5c-f8f96724f9a1
Identyfikator
8721000477
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychUsługi ogrodniczeProdukty ogrodnicze i szkółkarskieŻywe rośliny, bulwy, korzenie, sadzonki i rozsadyRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania ogrodów

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD USŁUG MIEJSKICH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄDębica, PL · lot 0
269 859,93 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00323280 z dnia 2025-07-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Adaptacja miasta Dębica do zmian klimatu – „Utworzenie parku kieszonkowego przy parkingu dla autobusów ul. Słoneczna”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasta Dębica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000524648

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Ratuszowa 2

1.5.2.) Miejscowość: Dębica

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-200

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@umdebica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://debica.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/um_debica

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Adaptacja miasta Dębica do zmian klimatu – „Utworzenie parku kieszonkowego przy parkingu dla autobusów ul. Słoneczna”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8de6c521-585d-433c-ac5c-f8f96724f9a1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00323280

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00045271/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Adaptacja miasta do zmian klimatu – Utworzenie parku kieszonkowego przy parkingu dla autobusów ul. Słoneczna

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie współfinansowane z Projektu nr FEPW.02.02-IW.01-0015/23 pn. „Adaptacja miasta Dębica do zmian klimatu” dofinansowanego z Programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027 Priorytet FEPW.02 Energia i klimat, Działanie 2.2. Adaptacja do zmian klimatu Typ projektu I.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00206921

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.31.2025.MKa

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 363607,95 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest utworzenie parku kieszonkowego przy ul. Słonecznej na działce nr ewid. 742/73 obr. 1 m. Dębicy. W zakresie zamówienia należy wbudować urządzenia małej architektury oraz wykonać nasadzenia zielenią.
Zakres rzeczowy obejmuje m.in.:
1) wykonanie nasadzeń drzew i krzewów (pod każdą sadzonką zastosować hydrożel)
2) dostawę i montaż ławek parkowych z oparciem - 4 szt (ławki - kolorystyka i kształt takie same jak istniejące na działce 742/72, (nogi ławek osadzić w betonowych fundamentach),
3) dostawę i montaż ławki z oparciem z funkcją solarnego ładowania smartfonów, pętlą indukcyjną, i informacją w języku Brailla – 2 szt,
4) dostawę i montaż ławki z oparciem z miejscem dla osoby niepełnosprawnej – 1 szt,
5) utwardzenie terenu z kostki betonowej bezfazowej o gr. 8cm pod ławką - w miejscu na wózek inwalidzki – ok. 1 m2
6) dostawę i montaż koszy na śmieci z podziałem na odpady segregowane – 3 szt,
7) dostawę i montaż donic betonowych – 4 szt,
8) dostawę i montaż trejaży drewnianych (mocowanie do fundamentów betonowych), kolorystyka drewna w trejażach taka sama jak drewno w ławkach,
9) renowację trawników z nawożeniem.

Przy realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania zasady DNSH („do no significant harm”, czyli „nie czyń poważnych szkód”).

Zamawiający przewiduje wymagania związane z „zielonymi zamówieniami”:
• Ograniczenie stosowania środków ochrony roślin i stosowanie alternatywnych technik zwalczania szkodników
• Nabywanie, w miarę możliwości, rodzimych roślin ozdobnych wyprodukowanych metodami ekologicznymi
• Nabywanie produktów dostarczanych w opakowaniach nadających się do kompostowania, wielokrotnego użytku lub ulegających biodegradacji
• Unikanie stosowania torfu jako polepszacza gleby
• Stosowanie różnych środków w celu ograniczenia zapotrzebowania na wodę, takich jak mulczowanie, rozmieszczenie roślin według ich zapotrzebowania na wodę lub dobór przystosowanych/rodzimych roślin ozdobnych

Wykonywanie wyżej wymienionych obowiązków będzie weryfikowane przez inspektora nadzoru.

Ponad to Zamawiający zaleca:

• Stosowanie kompostu pochodzącego z oddzielnie zbieranych odpadów jako polepszacza gleby i nawozu, z zastosowaniem ścisłych kontroli jakości
• używanie (w miarę możliwości) wody niezdatnej do picia, w miarę możliwości dostarczanie wody bezpośrednio do strefy korzeniowej
• Unikanie podlewania powierzchni w najcieplejszych godzinach w ciągu dnia, gdy parowanie jest największe, szczególnie w lecie
• Stosowanie środków zapobiegawczych w celu kontroli torfu i zwalczania inwazyjnych gatunków obcych
• Zapewnienie selektywnej zbiórki odpadów oraz przetwarzania odpadów organicznych do celów kompostowania i mulczowania
• Odpowiednie szkolenie personelu w zakresie stosowania „zielonych” rozwiązań

Powierzchnia projektowanych terenów zielonych w parku kieszonkowym 530 m2

4.5.3.) Główny kod CPV: 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

03120000-8 - Produkty ogrodnicze i szkółkarskie

03121100-6 - Żywe rośliny, bulwy, korzenie, sadzonki i rozsady

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112712-9 - Roboty w zakresie kształtowania ogrodów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 269859,93 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 289037,43 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 269859,93 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Usług Miejskich Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8720003321

7.3.3) Ulica: ul. Ratuszowa 12

7.3.4) Miejscowość: Dębica

7.3.5) Kod pocztowy: 39-200

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 269859,93 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi