Usługi utrzymania, modyfikacji i rozwoju systemu biznes.gov.pl

Ministerstwo Rozwoju i Technologii

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00323333
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00323333/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-07-14 09:50
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-951e6f41-9841-4c9b-a1b6-69f620fe644b
Identyfikator
7010797920
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparciaUsługi poawaryjnego odzyskiwania systemuUsługi w zakresie danychUsługi biznesowe: prawnicze, marketingowe, konsultingowe, rekrutacji, drukowania i zabezpieczania

Wykonawcy

1 przyznane

Trimtab Sp. z o. o.Warszawa, PL · lot 0
574 656 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00323333 z dnia 2025-07-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługi utrzymania, modyfikacji i rozwoju systemu biznes.gov.pl

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Ministerstwo Rozwoju i Technologii

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 369267361

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. Trzech Krzyży 3/5

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-507

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mrit.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://www.gov.pl/web/rozwoj-technologia

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Sprawy gospodarcze i finansowe

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługi utrzymania, modyfikacji i rozwoju systemu biznes.gov.pl

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-951e6f41-9841-4c9b-a1b6-69f620fe644b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00323333

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00081212/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.41 Usługi utrzymania, rozwoju i modyfikacji systemu Biznes.gov.pl.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Celem realizacji zamówienia w tym trybie jest zapewnienie ciągłości działania systemu teleinformatycznego Biznes.gov.pl, który realizuje ustawowe zadania Punktu Informacji dla Przedsiębiorcy (PIP) oraz integruje się z Centralną Ewidencją i Informacją o Działalności Gospodarczej (CEIDG). System stanowi kluczowe narzędzie dla obywateli i przedsiębiorców, umożliwiając im realizację spraw urzędowych przez Internet, w tym m.in. rozpoczęcie, zawieszenie czy zakończenie działalności gospodarczej.
Obowiązująca umowa na świadczenie usług utrzymania i rozwoju systemu wygasa 7 lipca 2025 r. Z uwagi na trwające postępowanie o udzielenie zamówienia w trybie konkurencyjnym oraz wysokie prawdopodobieństwo wniesienia odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej, nie jest możliwe zapewnienie wyboru nowego wykonawcy i podpisania z nim umowy w wymaganym terminie. (...)
Pozostała część uzasadnienia faktycznego wyboru trybu z wolnej ręki została zamieszczona w sekcji IX Informacje dodatkowe.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BA-V.2610.9.2025.PC

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 380596,02 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług związanych z utrzymaniem oraz rozwojem systemu teleinformatycznego realizującego zadania Punktu Informacji dla Przedsiębiorcy (PIP), działającego w ramach serwisu Biznes.gov.pl, zwanego dalej „Systemem”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 72000000-5 - Usługi informatyczne: konsultacyjne, opracowywania oprogramowania, internetowe i wsparcia

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

72251000-9 - Usługi poawaryjnego odzyskiwania systemu

72300000-8 - Usługi w zakresie danych

79000000-4 - Usługi biznesowe: prawnicze, marketingowe, konsultingowe, rekrutacji, drukowania i zabezpieczania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Trimtab Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5222693182

7.3.3) Ulica: ul. Stawki 2A

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-193

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 574656,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Przerwa w świadczeniu usług utrzymania i rozwoju systemu stwarza poważne ryzyko dla funkcjonowania państwowej e-administracji, w szczególności:
• zagrożenie niedostępnością kluczowych e-usług, w tym składania wniosków do CEIDG, ZUS, KRS, GIP, GITD czy pism na wzorze ogólnym;
• ryzyko braku realizacji zadań rozwojowych w ramach projektów strategicznych Ministerstwa Rozwoju i Technologii, takich jak:
o Elektronizacja umów o pracę – integracja systemów z usługami MRPiPS i ZUS;
o Dane 3.0 – poprawa interoperacyjności danych administracji publicznej;
o Firma bezpieczna cyfrowo – usługi wspierające cyberodporność przedsiębiorstw;
o e-Doręczenia – obowiązek zapewnienia komunikacji elektronicznej między przedsiębiorcą a administracją;
• ryzyko utraty zaufania publicznego, wynikające z możliwej niedostępności usług kluczowych dla obywateli i firm, szczególnie w sytuacji, gdy administracja publiczna intensywnie promuje pełną elektronizację procesów związanych z zakładaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej;
• negatywny efekt wizerunkowy dla instytucji publicznych, podważający zaufanie do cyfrowej transformacji usług administracyjnych i wiarygodności e-państwa.
Należy również wskazać na znaczną złożoność i rozległość systemu Biznes.gov.pl, którego stabilność techniczna i funkcjonalna musi być zachowana w sposób nieprzerwany z uwagi na jego krytyczne znaczenie dla obsługi przedsiębiorców oraz użytkowników korzystających z dedykowanych usług zintegrowanych z systemami administracji publicznej.
Zamawiający nie ma możliwości zastosowania trybu konkurencyjnego z zachowaniem ustawowych terminów. Tymczasowe zlecenie usług dotychczasowemu wykonawcy, na okres 2 miesięcy, pozostaje jedynym racjonalnym i zgodnym z interesem publicznym rozwiązaniem, zapewniającym bezpieczeństwo ciągłości działania systemu i umożliwiającym sprawne przekazanie obowiązków nowemu wykonawcy po zakończeniu procedury przetargowej.
2025-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi