Rozbudowa drogi gminnej nr 010314C przez miejscowości Suchom i Lisiny

Gmina Cekcyn

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00323795
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00323795/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-14 11:37
Lokalizacja
Cekcyn, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1e819c79-1f30-47f2-bc40-42daed45411f
Identyfikator
5611496808
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty na placu budowyUsuwanie wierzchniej warstwy glebyRoboty rozbiórkoweRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneFundamentowanie drógRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie stabilizacji gruntuRoboty w zakresie nawierzchni drógInstalowanie znaków drogowychRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŚwiecie, PL · lot 0
4 505 414,42 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00323795 z dnia 2025-07-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi gminnej nr 010314C przez miejscowości Suchom i Lisiny

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Cekcyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351104

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Szkolna 2

1.5.2.) Miejscowość: Cekcyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-511

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.5.7.) Numer telefonu: 523347550

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@cekcyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.cekcyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1e819c79-1f30-47f2-bc40-42daed45411f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi gminnej nr 010314C przez miejscowości Suchom i Lisiny

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1e819c79-1f30-47f2-bc40-42daed45411f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00323795

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00005846/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa drogi gminnej Suchom-Lisiny

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00247324

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5171281,69 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa drogi gminnej nr 010314C przez miejscowości Suchom i Lisiny, gmina Cekcyn.
2. Zamawiający złożył wniosek do Wojewody Kujawsko – Pomorskiego o dofinansowanie w/w zadania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
3. Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
4. Zadanie zostanie zrealizowane w województwie kujawsko – pomorskim, powiecie tucholskim, gminie Cekcyn, miejscowości Suchom i Lisiny.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
1) Zestawienie powierzchni zagospodarowania drogowego:
- długość drogi – 3.860,24 mb;
- nawierzchnia jezdni z MMA – 15.970,00 m2;
- nawierzchnia zjazdów MMA – 710,00 m2;
- nawierzchnia dojść do posesji z kostki betonowej – 15,00 m2;
- nawierzchnia podwójnych prawoskrętów – 70,00 m2;
- humusowanie i obsiew trawą – 700,00 m2;
- pobocze z KŁSM 0/31,5 mm – 3.700,00 m2;
- umocnienie skarp płytami ażurowymi – 1.175,00 m2;
- przepust drogowy fi 1200 mm – 9 m.
2) Parametry techniczne:
- szerokość jezdni – 3,5-5,0 m (poszerzenie na łuku do 7,15 m);
- pochylenie podłużne – niweleta drogi dostoswana do terenu, pochylenie w zakresie 0,3% - 7,5 %;
- pochylenie poprzeczne – spadek daszkowy 2%, spadek jednostronny 2-7 %;
- nawierzchnia – mineralno asfaltowa.
3) Konstrukcja nawierzchni dróg:
a) nawierzchnia jezdni:
- warstwa ścieralna AC 11S 50/70 – 4 cm,
- warstwa wiążąca AC 16W 50/70 – 5 cm,
- warstwa podbudowy zasadniczej z mieszanki kruszywa niezwiązanego C90/3, 0/31,5 stab. mechanicznie – 20 cm.
Łączna grubość konstrukcji nawierzchni wynosi 29 cm.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca górną warstwę nawierzchni ułożył na całej szerokości jezdni jednym pasem.
b) nawierzchnia jezdni wzmocniona:
- warstwa ścieralna AC 11S 50/70 – 4 cm,
- warstwa wiążąca AC 16W 50/70 – 5 cm,
- warstwa podbudowy zasadniczej z mieszanki kruszywa niezwiązanego C90/3, 0/31,5 stab. mechanicznie – 20 cm,
- warstwa podbudowy pomocniczej z mieszanki związanej cementem CBGM 1,5/2 (nie więcej niż 4,0 MPa) – 20 cm.
Łączna grubość konstrukcji nawierzchni wynosi 49 cm.
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca górną warstwę nawierzchni ułożył na całej szerokości jezdni jednym pasem.
c) nawierzchnia zjazdu:
- warstwa ścieralna AC 11S 50/70 – 4 cm,
- warstwa wiążąca AC 16W 50/70 – 5 cm,
- warstwa podbudowy zasadniczej z mieszanki kruszywa niezwiązanego C90/3, 0/31,5 stab. Mechanicznie – 20 cm,
Łączna grubość konstrukcji nawierzchni wynosi 29 cm.
d) nawierzchnia zjazdu wzmocniona:
- warstwa ścieralna AC 11S 50/70 – 4 cm,
- warstwa wiążąca AC 16W 50/70 – 5 cm,
- warstwa podbudowy zasadniczej z mieszanki kruszywa niezwiązanego C90/3, 0/31,5 stab. mechanicznie – 20 cm,
- warstwa podbudowy pomocniczej z mieszanki związanej cementem CBGM 1,5/2 (nie więcej niż 4,0 MPa) – 20 cm.
Łączna grubość konstrukcji nawierzchni wynosi 49 cm.
e) nawierzchnia podwójny prawoskręt / wybruk:
- warstwa ścieralna z kostki kamiennej 13/15 spoinowanie fugą z piasku kwarcowego na bazie żywic epoksydowych (wytrzymałość na ściskanie >= 50 MPa) – 17 cm,
- warstwa podsypki cementowo – piaskowej 1:4 gr. 3 cm, związana mleczkiem cementowym w proporcji 1:3 – 3 cm,
- podbudowa z betonu cementowego C16/20 – 20 cm,
- warstwa podbudowy pomocniczej z mieszanki związanej cementem CBGM 1,5/2 (nie więcej niż 4,0 MPa) – 15 cm.
Łączna grubość konstrukcji nawierzchni wynosi 55 cm.
f) nawierzchnia dojść do posesji:
- warstwa z kostki betonowej szarej kształt cegła – 8 cm,
- podsypka cementowo-piaskowa 1:4 – 3 cm,
- warstwa podbudowy zasadniczej z mieszanki kruszywa niezwiązanego C90/3, 0/31,5 stab. mechanicznie – 15 cm,
Łączna grubość konstrukcji nawierzchni wynosi 26 cm.
g) pobocza z kruszywa:
- pobocza z mieszanki kruszywa niezwiązanego C90/3, 0/31,5 stab. mechanicznie – 15 cm.
4) Branża elektryczna:
- przestawienie słupa oświetlenia ulicznego – 6 szt.
- przebudowa istniejących kabli oświetlenia drogowego – około 450 m,
- przełożenie linii kablowej nN-0,4kV (około 460 m) oraz złącza ZK1,
- w miejscu skrzyżowań istniejących i projektowanych kabli oraz wjazdów do posesji zastosować rury osłonowe dla kabli nn koloru niebieskiego Ø110 mm.
5) Branża telekomunikacyjna:
- przebudowa kabli na odcinku 793 m,
- przebudowa kanalizacji kablowej na odcinku 154 m,
- budowa studni kablowych SKR-1 (OPL) – 2 szt.
6. Dokumentacja projektowa zawiera wycinkę 416 szt. drzew oraz 1965 m2 krzewów. Przedmiot zamówienia nie obejmuje wycinki drzew znajdujących się na działkach będących przedtem własnością Lasów Państwowych Do oferty należy skalkulować koszt usunięcia i wywozu karpin pozostałych po tych wycinkach.
7. Do oferty należy skalkulować koszty wyniesienia nowych punktów granicznych powstałych na skutek wydania decyzji ZRID.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45111230-9 - Roboty w zakresie stabilizacji gruntu

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4505414,42 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5823141,87 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4505414,42 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5591700297

7.3.4) Miejscowość: Kozłowo 8A

7.3.5) Kod pocztowy: 86-105

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

- roboty drogowe poza pracami nawierzchniowymi – nie wybrano firmy na etapie postępowania
- branża elektryczna – nie wybrano firmy na etapie postępowania
- branża teletechniczna – nie wybrano firmy na etapie postępowania

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-08

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4505414,42 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane