Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Chodorówce Nowej

Gmina Suchowola

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00323852
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00323852/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-14 11:52
Lokalizacja
Suchowola, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-da20325f-cdb1-4ac5-aecc-124302dd9456
Identyfikator
5451813529
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty rozbiórkoweRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty izolacyjneIzolacja cieplnaRoboty elewacyjneMalowanie budynkówRoboty w zakresie okładziny tynkowejWykonywanie pokryć dachowychKładzenie dachów bitumicznychKładzenie rynienRoboty murarskie i muroweInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaZawory do grzejników centralnego ogrzewaniaUkłady odzyskiwania ciepłaRoboty instalacyjne hydraulicznePompy powietrzaGrzejniki centralnego ogrzewania nieogrzewane elektrycznieRoboty instalacyjne elektryczneInstalacje słonecznePokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychSłoneczne moduły fotoelektryczneOprawy oświetleniowe sufitowe lub ścienneTablice i skrzynki bezpiecznikowe

Wykonawcy

1 przyznane

SATO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBiałystok, PL · lot 0
1 831 905,15 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00323852 z dnia 2025-07-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Chodorówce Nowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Suchowola

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659131

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Kościuszki 5

1.5.2.) Miejscowość: Suchowola

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-150

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.7.) Numer telefonu: 857229400

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@suchowola.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.suchowola.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminasuchowola.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Chodorówce Nowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-da20325f-cdb1-4ac5-aecc-124302dd9456

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00323852

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00024049/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Chodorówce Nowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie współfinansowane jest z udziałem środków pochodzących z Programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027 Priorytetu II. Region przyjazny środowisku Działania 2.1 Efektywność energetyczna, umowa nr FEPD.02.01-IZ.00-0025/23-OO o dofinansowanie Projektu „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Chodorówce Nowej” Nr projektu FEPD.02.01-IZ.00-0025/23

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00171405

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2250685,74 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest: Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Chodorówce Nowej zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik nr 1a do SWZ.
2) Zakres prac obejmuje:
Roboty budowlane:
a) Ściany piwnicy i ściany cokołowe
b) Ściany zewnętrzne budynku szkoły
c) Ocieplenie stropodachu budynku Sali gimnastycznej
d) Ocieplenie stropodachu budynku głównego dydaktycznego
e) Ocieplenie stropodachu budynku łącznika
Roboty elektryczne:
a) Instalacja fotowoltaiczna
b) Instalacja oświetleniowa/odgromowa (wyłącznie pozycje 2.1.1; 2.1.2)
c) Oprawy oświetlenia podst. i awaryjnego
d) Pomiary i badania (wyłącznie pozycje 2.6.1; 2.6.2; 2.6.3; 2.6.4; 2.6.5; 2.6.8; 2.6.9)
Roboty sanitarne:
a) Instalacje c.o., wykonanie nowej instalacji, montaż rurociągów, armatury i grzejników,
b) izolacja rurociągów,
c) prace demontażowe
d) próby szczelności i regulacja instalacji
Szczegółowy opis przedmioty zamówienia określa dokumentacja projektowa, w której skład wchodzi:
- Projekt architektoniczno-budowlany termomodernizacji szkoły podstawowej w Chodorówce Nowej
- Projekt sanitarny termomodernizacji szkoły podstawowej w Chodorówce Nowej
- Projekt wykonawczy instalacji elektrycznej termomodernizacji szkoły podstawowej w Chodorówce Nowej aktualizacja z dnia 18.04.2025 roku
- Przedmiary robót (uzupełnione) - Przedmiar robót budowlanych jest dokumentem podrzędnym w stosunku do dokumentacji projektowej. Oznacza to, że roboty opisane w projektach wchodzą w zakres zamówienia podstawowego, nawet jeżeli nie zostały ujęte w przedmiarach robót budowlanych.
4) Zamawiający przewiduje udzielanie zamówień, o których mowa w art. 441 ust.1 Pzp.
5) Harmonogram prac:
Z uwagi na zakres robót budowlanych w obiekcie, w którym są prowadzone zajęcia lekcyjne w roku szkolnym zamawiający będzie wymagał aby roboty te zostały wykonane w okresie wakacyjnym.
Zakres robót do wykonania od 29.06.2025 roku do 31.08.2025 roku:
a) Roboty przewidziane w dokumentacji projektowej branży sanitarnej z wyłączeniem dostawy urządzeń źródła ciepła z układem hydraulicznym oraz montaż źródła z układem hydraulicznym.
b) Roboty przewidziane w dokumentacji projektowej branży elektrycznej dotyczące instalacji oświetleniowej.
c) Pozostałe roboty przewidziane w dokumentacji projektowej branży architektoniczno-budowlanej, branży sanitarnej oraz branży elektrycznej mogą być wykonywane od momentu przekazania placu budowy do 31.10.2025 roku.
6) Wymogi określone w art. 100 Pzp (dostępność dla osób z niepełnosprawnością)
W przypadku zamówień przeznaczonych do użytku osób fizycznych, w tym pracowników zamawiającego, wymagane jest adekwatnie do przedmiotu zamówienia jego dostosowanie w zakresie dostępności dla osób z niepełnosprawnością oraz zaprojektowanie z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, chyba że nie jest to uzasadnione charakterem przedmiotu zamówienia. Niniejszy przedmiot zamówienia nie stanowi problemu dla osób niepełnosprawnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45442110-1 - Malowanie budynków

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261214-7 - Kładzenie dachów bitumicznych

45261320-3 - Kładzenie rynien

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

42131110-0 - Zawory do grzejników centralnego ogrzewania

44622000-6 - Układy odzyskiwania ciepła

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

42122460-2 - Pompy powietrza

44621111-0 - Grzejniki centralnego ogrzewania nieogrzewane elektrycznie

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

31524000-5 - Oprawy oświetleniowe sufitowe lub ścienne

31211000-8 - Tablice i skrzynki bezpiecznikowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1831905,15 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2224408,26 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1831905,15 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SATO Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5420012018

7.3.3) Ulica: ul. Zielna 31W

7.3.4) Miejscowość: Białystok

7.3.5) Kod pocztowy: 15-339

7.3.6.) Województwo: podlaskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonawca zamierza powierzyć wykonanie podwykonawcą następujące roboty:
Roboty elektryczne, Roboty sanitarne.
Podwykonawcy nie są znani na etapie składania oferty

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1831905,15 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-10-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane