Roboty budowlane polegające na budowie skweru w ramach zdania BO edycji X pn.: Zielony skwer przy ul. Galicyjskiej i Centralnej, pielęgnacją nasadzonej zieleni w latach 2025-2026, dla ZZM w Krakowie.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00324389
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00324389/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-14 13:27
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-88673b78-15e5-48d7-a991-0d0f034aa533
Identyfikator
6793112799
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRekultywacja terenuŁawkiPojemniki i kosze na odpady i śmieciBetonowanie konstrukcjiUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

Wykonawcy

1 przyznane

WZD POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAKraków, PL · lot 0
358 701 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00324389 z dnia 2025-07-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane polegające na budowie skweru w ramach zdania BO edycji X pn.: Zielony skwer przy ul. Galicyjskiej i Centralnej, pielęgnacją nasadzonej zieleni w latach 2025-2026, dla ZZM w Krakowie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 361777097

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Reymonta 20

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 30-059

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: 122010240

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zzm.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zzm.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zzm.krakow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlane polegające na budowie skweru w ramach zdania BO edycji X pn.: Zielony skwer przy ul. Galicyjskiej i Centralnej, pielęgnacją nasadzonej zieleni w latach 2025-2026, dla ZZM w Krakowie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-88673b78-15e5-48d7-a991-0d0f034aa533

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00324389

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00045761/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych polegających na budowie skweru wraz z elementami małej architektury przy ul. Galicyjskiej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00212015

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NP.26.2.41.25.BM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 175202,68 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia.
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych polegających na budowie skweru wraz z elementami małej architektury i nasadzeniami w roku 2025 w ramach zdania budżetu obywatelskiego edycji X pn.: Zielony skwer przy ul. Galicyjskiej i Centralnej, a także pielęgnacją nasadzonej zieleni w latach 2025-2026, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.
1.1 Zgodnie z art. 310 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
1.2 Przedmiotem postępowania i zamówienia jest inwestycja związana z realizacją zadania: ZZM/O1.67/24 „Zielony skwer przy ul. Galicyjskiej i Centralnej budżet obywatelski dzielnic - edycja X”
1.3 Teren inwestycji zlokalizowany jest na działce nr 216/243, obręb 54, Nowa Huta.
1.4 Zakres zamierzenia obejmuje zagospodarowanie terenu na podstawie załączonej dokumentacji projektowej pn.: Budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym dla zadania Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej zagospodarowania skweru przy ul. Galicyjskiej i Centralnej, w ramach zadania BO pn.: Zielony skwer przy ul. Galicyjskiej i Centralnej, działka nr 216/243, obręb 54, Nowa Huta, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie”, autorstwa: MODO ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU Sp. z o. o., obejmującego niezbędne opinie, uzgodnienia i decyzje w tym Zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych nr AU-01-7.6743.1523.2024.SST z dnia 22.11.2024r.
1.5 W ramach zamówienia należy wykonać zakres podstawowy oraz ewentualnie zakres objęty prawem opcji 1, w całości lub części, przysługującej Zamawiającemu.
1.6 Zamówienie w zakresie podstawowym obejmuje między innymi:
1.6.1 Prace związane z przygotowaniem terenu, tj. rozbiórki i demontaże wraz z utylizacją;
1.6.2 Budowa ogrodzenia wokół zbiornika p.poż.;
1.6.3 Prace w zakresie budowy nawierzchni: mineralnej z obrzeżami, drewnianej z desek tarasowych, z płyt betonowych oraz płyt betonowych przerośniętych trawą;
1.6.4 Prace w zakresie elementów małej architektury, tj. montaż: ławek z oparciami 2 szt., ławek bez oparcia 2 szt., stół piknikowy 1 szt, siedzisko do stolika szachowego 7 szt., stolika szachowy 2 szt., kosz na śmieci 1 szt., stojak na rowery 2 szt. oraz stół do ping-ponga 1 szt.;
1.6.5 Wykonanie pielęgnacji zieleni istniejącej wraz z usunięciem części zieleni- krzewów i drzew;
1.6.6 Uporządkowanie terenu po zakończonych pracach wraz z rekultywacją terenu w miejscu prowadzonych robót, humusowanie i obsianie trawą terenu przyległego do projektowanych elementów w niezbędnym zakresie.
UWAGA: Projekt tablicy związanej z finansowaniem projektu ze środków budżetu obywatelskiego znajduje się w załącznikach do SWZ. Treść tej tablicy zostanie przekazana przez Zamawiającego na etapie realizacji zadania.
1.7 Przedmiot umowy objęty prawem opcji 1 obejmuje:
1.7.1 Prace w zakresie obiektów małej architektury tj. montaż: kosz na śmieci 3 szt., ławko-huśtawka 1 szt., leżak 4 szt. hamak 2 szt., trampolina 2 szt., równoważnia 1 szt., słupki do balansowania 1 szt.; montaż tabliczki BO;
1.7.2 Nasadzenia zieleni: dereń biały 149 szt., pigwowiec pośredni 37 szt., irga pozioma 31 szt., hortensja krzewiasta 36 szt., jaśminowiec 50 szt., trzcinnik ostrokwiatowy 61 szt., turzyca morrowa 135 szt.; zgodnie z etapem II dokumentacji projektowej;
1.7.3 Roczną pielęgnację nasadzonej zieleni w latach 2025-2026 w terminie do 12 miesięcy od dnia następnego po dniu podpisaniu protokołu odbioru końcowego robót budowlanych i nasadzeń zieleni.
1.8 Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji w całości lub w części dotyczącej zakresu opcji nr 1 w całości lub w części, określonego między innymi w art. 441 ustawy Pzp, tj. zwiększenia zakresu przedmiotu zamówienia. W związku z tym Zamawiający może, ale nie musi zlecić Wykonawcy wykonanie zamówienia objętego prawem opcji w całości lub w części. Wykonawcy nie przysługują z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, w całości lub w części, żadne roszczenia. Zamawiający gwarantuje realizację zamówienia podstawowego. Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktycznie zrealizowany zakres przedmiotu umowy. Prawo opcji dotyczy polecenia w ramach realizowanego przedmiotu zamówienia wykonania przez Wykonawcę prac budowlanych oraz prac w zakresie zieleni w całości lub w części. Zamawiający uzależnia skorzystanie z prawa opcji możliwości finansowych pozwalających na ich wykonanie. W celu skorzystania z prawa opcji, w całości lub w części, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie (zlecenie) w formie pisemnej lub elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym na wskazany do korespondencji adres siedziby lub poczty elektronicznej w terminie do dnia 31.07.2025r., a w takim przypadku Wykonawca zobowiązany będzie do jego realizacji zgodnie z wymaganiami SWZ i jej załączników oraz za cenę i terminach wynikających z treści złożonej oferty i zawartej umowy. Zamawiający w przypadku zlecenia prawa opcji, w całości lub w części, po zakładanym dniu 31.07.2025r. dopuszcza możliwość wydłużenia terminu realizacji umowy o stosowną liczbę dni.
1.9 Prace należy realizować zgodnie z dokumentacja projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (zwana w skrócie STWiORB) oraz zgodnie z dołączonymi załącznikami graficznymi.
1.10 Integralną częścią SWZ niezbędną dla wykonania przedmiotu zamówienia są materiały załączone do SWZ, a w szczególności dokumentacja projektowa wraz z uzgodnieniami, STWiORB, przedmiary, tabele elementów wytworzonych (utrzymanie, majątek), wzory kart zatwierdzenia materiałów, wzory oświadczeń o podwykonawstwo, wzory protokołów, wytyczne, tabela równoważności i inne stanowiące Załącznik nr 9 do SWZ (1 plik w formacie zip). Zamawiający zaznacza, iż ma prawo do aktualizacji wzorów w trakcie postępowania oraz w trakcie trwania budowy.
1.11 Zamawiający zaznacza, iż załączone przedmiary mają jedynie charakter orientacyjny i pomocniczy, a podstawą do sporządzenia oferty oraz określenia zakresu i obliczenia ryczałtowej ceny, a następnie rozliczeń umowy jest dokumentacja projektowa oraz STWiORB.
1.12 Opis wymagań i warunków związanych z wykonaniem zamówienia oraz szczegółowy opis przedmiotu został przedstawiony w pkt 5) 7., SWZ i Załączniku nr 9 do SWZ.
2. Wykonawca powinien wypełnić oraz podpisać formularz oferty wraz z załącznikami lub złożyć ofertę odpowiadającą ich treści, przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego oraz zamieścić za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl – adres profilu nabywcy https://platformazakupowa.pl/pn/zzm.krakow.
UWAGA! Opatrzenie oferty właściwym podpisem musi nastąpić przed jej zaszyfrowaniem.
3. Wykonawca musi dołączyć do oferty wszystkie dokumenty i oświadczenia oraz załączniki przedstawione w SWZ podpisane przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego, jak również musi zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ.
4. Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy zawartych w SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112330-7 - Rekultywacja terenu

39113600-3 - Ławki

34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci

45262311-4 - Betonowanie konstrukcji

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 358701,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 367055,30 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 358701,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: WZD Polska Sp. z o.o. Sp. k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6793184899

7.3.3) Ulica: Gromadzka 24B

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 30-714

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

zakres prac: PRACE ZIEMNE

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-07

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 358701,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-07-07 do 2026-11-29

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

2025-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane