Remont drogi powiatowej 1039 S na odc. Żuraw - Lipnik w km 6+300 – 7+300, gmina Janów – ETAP II

Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00326823
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00326823/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-15 13:48
Lokalizacja
Częstochowa, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-85c3f3e0-29b0-4062-bec4-438f40b4128f
Identyfikator
5732308295
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie konserwacji drógRoboty w zakresie naprawy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

"BITUM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLipie Śląskie, PL · lot 0
1 699 103,55 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00326823 z dnia 2025-07-15

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi powiatowej 1039 S na odc. Żuraw - Lipnik w km 6+300 – 7+300, gmina Janów – ETAP II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151406009

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jana III Sobieskiego 9

1.5.2.) Miejscowość: Częstochowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-217

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.7.) Numer telefonu: 343229222

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzd@czestochowa.powiat.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pzdczestochowa.4bip.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pzd-czestochowa.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont drogi powiatowej 1039 S na odc. Żuraw - Lipnik w km 6+300 – 7+300, gmina Janów – ETAP II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-85c3f3e0-29b0-4062-bec4-438f40b4128f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00326823

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-15

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00207430

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZD.262.21.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest remont drogi powiatowej 1039 S na odc. Żuraw - Lipnik w km 6+300 – 7+300, gmina Janów – ETAP II.
Przeznaczeniem obiektu jest prowadzenie ruchu kołowego oraz pieszego poruszającego się lokalnie. Przedmiotowa droga jest obiektem liniowym o nawierzchni z mieszanki mineralno - bitumicznej. Droga jest obiektem ogólnodostępnym pełniącym funkcje komunikacyjne.
Podstawowe parametry techniczne inwestycji:
DP1039S – Żuraw - Lipnik szerokość jezdni: 6,0m (2 x 3,00m):
Klasa drogi: Z1/2,
Kategoria obciążenia ruchem KR 3/4
przekrój: jedno-jezdniowa dwukierunkowa
Szerokość jezdni na prostej: 6,0m
Pochylenie poprzeczne jednostronne 2% do 4%
Pochylenie poprzeczne daszkowe 2%
Nawierzchnia: AC
Zakres prac do wykonania:
- Frezowanie nawierzchni bitumicznej frezarką średnia grubość 10 cm z odwozem urobku na odległość do 2 km na plac składowy. Destrukt jest własnością PZD. – 5 500,00m2;
- Mechaniczne wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne na głębokość 25 cm – 6 400,00m2;
- Stabilizacja istniejącego podłoża spoiwem hydraulicznym przy użyciu zespołu do stabilizacji Rm= 2,5 Mpa grubość warstwy 25 cm po zagęszczeniu ( możliwe doziarnienie - pospółka średnia gr. warstwy 10 cm ) celem doprowadzenia do nośności E2≥120 Mpa – 6 400,00m2;
- Podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 - gr. 20 cm po zagęszczeniu – 6 300,00m2;
- Mechaniczne czyszczenie i skropienie nawierzchni drogowej ulepszonej – 38 720,00m2;
- Podbudowa z mieszanki mineralno - bitumicznej AC 22P 35/50 KR3/4 grubość po zagęszczeniu 9 cm – 6 200,00m2;
- Nawierzchnia z mieszanek mineralno - bitumicznych grysowych /warstwa wiążąca/ AC 16 W 50/70 KR 3-4; grubość po zagęszczeniu 7 cm – 6 100,00m2;
- Nawierzchnia z mieszanek mineralno - bitumicznych grysowych /warstwa ścieralna/ AC 11 S 50/70 KR 3-4; grubość po zagęszczeniu 4 cm – 6 000,00m2;
- Roboty ziemne wykonywane koparkami z odwozem urobku na odległość do 2 km – 331,00m3
- Rozebranie korytek betonowych ściekowych o wymiarach 60x50x10 i ponowne ułożenie na ławie betonowej (15% korytka nowe) – 145,00 m;
- Studnie rewizyjne z kręgów betonowych o średnicy 1000 mm w gotowym wykopie do 2 m – 6,00 szt.;
- Kanał z rur PCV SN 10 łączonych na wcisk o średnicy 400 mm z obsypaniem rur piaskiem – 145,00 m.;
- Podsypka piaskowa z zagęszczeniem ręcznym gr. 10 cm. – 145,00m2;
- Drenaż pod chodnikiem z rur PEHD sztywnych o średnicy 250 mm w gruncie suchym z owinięciem geowłókniną oraz zasypką ze żwiru płukanego frakcji 10/30 mm. Studzienka drenarska teleskopowa o średnicy 500 mm wraz z włazem 8 szt. Należy uwzględnić włączenie do studzienki ściekowej – 450,00 m;
- Studzienki ściekowe z gotowych elementów o średnicy 500 mm z osadnikiem bez syfonu (krata żeliwna, pierścień odciążający, dystansowy) w gotowym wykopie – 3,00 szt.;
- Przykanaliki z rur PCV o średnicy 200 mm – SN 8 – 36,00 m;
- Regulacja pionowa krat ściekowych – 3,00 szt.;
- Regulacja pionowa włazów do urządzeń podziemnych – skrzynki wodociągowe – 22,00 szt.;
- Mechaniczne wykonanie koryta pod warstwy konstrukcyjne na głębokość 10 cm z odwozem urobku na odległość do 2 km (chodnik) – 800,00 m2 ;
- Krawężniki betonowe 15x30 na ławie betonowej z oporem – 400,00 m;
- Zagęszczanie nasypów ubijakami mechanicznymi grunty spoiste – 220,00 m3 ;
- Przesortowanie destruktu pozyskanego z frezowania nawierzchni bitumicznej złożonego na placu składowym – 1 kpl;
- Rozebranie istniejącego krawężnika betonowego 15x30 na ławie betonowej i jego ponowne ułożenie na ławie betonowej (20% krawężnik nowy) – 95,00 m;
- Rozebranie istniejącego chodnika z kostki brukowej betonowej szarej gr. 8 cm i jego ponowne ułożenie z uzupełnieniem podbudowy z kruszywa łamanego (25% kostka nowa) – 220,00 m2;
- Rozebranie nawierzchni zjazdów z kostki brukowej betonowej kolor gr. 8 cm na podsypce cementowo – piaskowej i ponowne ułożenie z uzupełnieniem podbudowy z kruszywa łamanego – 160 m2
Skrzyżowania z istniejącym uzbrojeniem podziemnym
W miejscach skrzyżowań i zbliżeń z istniejącym uzbrojeniem roboty ziemne i montażowe muszą być prowadzone ręcznie, zgodnie z wymaganiami i pod ścisłym nadzorem użytkownika danego uzbrojenia. Istniejące uzbrojenie powinno być dokładnie zlokalizowane i odsłonięte przed wykonaniem wykopu.
1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, tj. rodzaj robót do wykonania w ramach zamówienia określa Dokumentacja techniczna - przedmiar robót oraz STWiOR stanowiące załączniki Nr 1 do SWZ.
2. W przypadku zmiany obowiązujących norm jakościowych w trakcie trwania umowy, Wykonawca będzie zobowiązany dostosować jakość wykonywanych robót dotyczących przedmiotu zamówienia do nowych norm.
3. Warunki dodatkowe dotyczące przedmiotu zamówienia:
3.1. Wykonawca zobowiązuje się do udzielenia Zamawiającemu gwarancji jakości wykonania min. 60 miesięcy.
3.2. Zamówienie należy realizować w oparciu o obowiązujące w budownictwie drogowym normy, instrukcje, szczegółowe specyfikacje techniczne na roboty utrzymaniowe.
3.3. Zaleca się, aby Wykonawca zdobył wszystkie informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz podpisania umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 12

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 12

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1699103,55 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2598934,65 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1699103,55 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BITUM Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 575 16 63 011

7.3.3) Ulica: Cegielniana 20

7.3.4) Miejscowość: Lipie Śląskie

7.3.5) Kod pocztowy: 42-700

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1699103,55 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

2025-07-15 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane