Remont chodnika i istniejących miejsc postojowych oraz budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych przy ul. Gminnej w Zamościu

MIASTO ZAMOŚĆ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00328681
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00328681/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-16 11:52
Lokalizacja
Zamość, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0b5df1d4-8754-4c32-9967-d9cf28c3cd7b
Identyfikator
9222697472
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie nawierzchni drógUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD BUDOWLANO-TRANSPORTOWY "DROGMOST" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄZamość, PL · lot 0
250 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00328681 z dnia 2025-07-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont chodnika i istniejących miejsc postojowych oraz budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych przy ul. Gminnej w Zamościu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO ZAMOŚĆ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368747

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek Wielki 13

1.5.2.) Miejscowość: Zamość

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-400

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.) Numer telefonu: 84 677 23 37

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zamosc.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.umzamosc.bip.lubelskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0b5df1d4-8754-4c32-9967-d9cf28c3cd7b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont chodnika i istniejących miejsc postojowych oraz budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych przy ul. Gminnej w Zamościu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0b5df1d4-8754-4c32-9967-d9cf28c3cd7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00328681

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00010787/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.28 Budowa oraz przebudowa chodnika i miejsc postojowych przy ul. Gminnej - Budżet Obywatelski

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00275535

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IM-ZP.272.25.2025.MSZ

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 95000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont chodnika i istniejących miejsc postojowych oraz budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych przy ul. Gminnej w Zamościu, w ramach Budżetu Obywatelskiego; Osiedle Zamoyskiego pn. „Remont chodnika oraz istniejących miejsc postojowych oraz budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych przy ul. Gminnej (rejon budynków nr 38 i 44 przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego)” i zadania inwestycyjnego w budżecie Miasta Zamość pod nazwą „Budowa oraz przebudowa chodnika i miejsc postojowych przy ul. Gminnej – Budżet Obywatelski” (dalej: „Inwestycja”).
2. Inwestycja realizowana będzie w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
3. Przedmiot zamówienia należy wykonać na podstawie założeń przyjętych w Programie funkcjonalno-użytkowym: „Remont chodnika oraz istniejących miejsc postojowych oraz budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych przy ul. Gminnej w Zamościu – zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w formule „zaprojektuj i wybuduj”, opracowanie marzec 2025 r., który stanowi Załącznik nr 9 do SWZ (dalej „Program funkcjonalno-użytkowy” lub „PFU”).
4. Zakres zamówienia obejmuje:
1) Opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej,
2) Wykonanie robót budowlanych,
3) Oddanie Zamawiającemu do użytkowania wykonanej inwestycji.
5. W zakresie dotyczącym opracowania dokumentacji projektowej i kosztorysowej przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Pozyskanie:
a) mapy do celów projektowych,
b) wypisu i wyrysu z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Zamość,
c) wypisu z rejestru gruntów,
d) zezwoleń, decyzji, ekspertyz, opinii, uzgodnień, stanowisk organów administracji i innych właściwych instytucji i osób – niezbędnych do zaprojektowania, złożenia wniosku pozwolenia na budowę lub innego równoważnego dokumentu wynikającego z ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r. poz. 418 z późn. zm.) oraz uzyskania pozwolenia na budowę lub innego dokumentu wynikającego z ustawy Prawo budowlane, wybudowania i przekazania do użytkowania przedmiotu zamówienia,
2) Opracowanie:
a) projektu budowlanego, zgodnie z art. 34 ust. 3 ustawy Prawo budowlane,
b) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych,
e) dokumentacji w zakresie wycinki i nasadzeń zieleni (w przypadku gdy projektowana inwestycja będzie wymagała wycinki drzew lub krzewów, Wykonawca zobowiązany będzie do opracowania inwentaryzacji drzew i/lub krzewów przeznaczonych do wycinki oraz opracowania planu nasadzeń zieleni zastępczej (kompensacyjnej). Projekt nasadzenia zieleni zastępczej (kompensacyjnej) należy uzgodnić z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Zamawiającego),
f) przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego.
Zamawiający zwraca uwagę, że przedmiar robót i kosztorys inwestorski należy opracować z podziałem na zakres rzeczowy wynikający z wniosku mieszkańców osiedla, wskazany w Załączniku nr 10 do SWZ, tj.:
- remont istniejącego chodnika,
- remont istniejących miejsc postojowych dla samochodów osobowych,
- wykonanie nowych miejsc postojowych dla samochodów osobowych oraz
- opracowanie dokumentacji projektowej,
g) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ), zgodnie z art. 20 ust. 1 pkt 1b ustawy Prawo budowlane,
h) tabeli równoważności – w przypadku użycia w dokumentacji projektowej i kosztorysowej nazw własnych i znaków towarowych,
i) projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót.
3) Szczegółowe rozwiązania projektowe uzgodnione zostaną z Zamawiającym w oparciu o ustalenia terenowe.
4) Do obowiązków Wykonawcy należy uzgodnienie zaproponowanych rozwiązań projektowych z Zamawiającym, Zarządem Osiedla Zamoyskiego oraz Spółdzielnią Mieszkaniową im. Jana Zamoyskiego w Zamościu (dalej „Spółdzielnia Mieszkaniowa”) i uzyskanie pisemnej zgody na zaproponowane rozwiązania projektowe od Zarządu Osiedla Zamoyskiego oraz Spółdzielni Mieszkaniowej,
5) Opracowaną dokumentację, należy przekazać Zamawiającemu w formie pisemnej/papierowej i elektronicznej, tj.:
a) w formie pisemnej/papierowej w 5 egzemplarzach, z wyjątkiem przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego, które należy przekazać w 1 egzemplarzu,
b) w formie elektronicznej z zapisem na płycie CD lub DVD lub pamięci przenośnej pendrive w formacie ogólnodostępnym: .pdf, .doc, .dwg. Zamawiający zwraca uwagę i wymaga aby wersja elektroniczna przekazanej dokumentacji projektowej była dokładnym odwzorowaniem dokumentacji w wersji papierowej (podpisy projektantów i projektantów sprawdzających, uzgodnienia, opinie, itp.). Dane osobowe na załączonych dokumentach, należy bezwzględnie zanonimizować,
6) Złożenia wniosku o wydanie pozwolenia na budowę lub innego równoważnego dokumentu i uzyskania pozwolenia na budowę lub innego równoważnego, wynikającego z ustawy Prawo budowlane.
a) Wykonawca złoży do organu administracji architektoniczno-budowlanej kompletny wniosek o pozwolenie na budowę lub inny równoważny dokument, zgodnie z ustawą Prawo budowlane,
b) Wykonawca przekaże do Wydziału Inwestycji Miejskich i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Zamość potwierdzony wniosek o pozwolenie na budowę lub inny równoważny dokument, wraz z załącznikami złożony do organu administracji architektoniczno-budowlanej:
- w przypadku wykazania braków przez organ prowadzący postępowanie, Wykonawca zobowiązany jest do wprowadzenia stosownych zmian i uzupełnień w terminie wskazanym przez ten organ,
- w przypadku niezrealizowania obowiązku wskazanego w tiret pierwsze powyżej, Zamawiający uzna to za wykonanie umowy z nienależytą starannością i będzie uprawniony do obciążenia Wykonawcy karą umowną przewidzianą w umowie, której projekt stanowi Załącznik nr 8 do SWZ,
- złożony wniosek do organu administracji architektoniczno-budowlanej powinien zawierać zapis „w przypadku wykazania braków należy informować wnioskodawcę, który jest zobowiązany do wprowadzenia stosownych zmian i uzupełnień zadania do momentu uzyskania decyzji administracyjnej”.
6. Wytyczne i wymagania w zakresie opracowania dokumentacji:
1) Działki nr 97/12 oraz 97/17; arkusz 48, jednostka 066401_1 Miasto Zamość, Obręb 0001 Miasto Zamość, stanowią własność Miasta Zamość. Granice działek wskazano kolorem różowym w Załączniku nr 11 do SWZ,
2) Zakres rzeczowy inwestycji wnioskowany przez Mieszkańców Osiedla Zamoyskiego zawiera Załącznik nr 10 do SWZ. Wniosek Mieszkańców Osiedla obejmuje:
a) remont istniejącego chodnika,
b) remont istniejących miejsc postojowych dla samochodów osobowych,
c) wykonanie nowych miejsc postojowych dla samochodów osobowych z płyt ażurowych (do 10 miejsc postojowych),
d) opracowanie dokumentacji projektowej,
3) Dokumentację należy opracować zgodnie z:
a) wytycznymi wniosku Mieszkańców Osiedla opisanymi w pkt 6 ppkt 2 powyżej, które stanowią Załącznik nr 10 do SWZ,
b) warunkami technicznymi wydanymi przez Zarząd Dróg Grodzkich w Zamościu znak: SPZ.420.4.2025.IW z dnia 28.03.2025 r., które stanowią Załącznik nr 12 do SWZ,
c) wytycznymi zawartymi w PFU, który stanowi Załącznik nr 9 do SWZ,
d) obowiązującymi przepisami prawa, w tym obowiązującymi aktualnie przepisami techniczno-budowlanymi i obowiązującymi normami, a także zasadami wiedzy technicznej oraz z należytą starannością,
7. W zakresie dotyczącym wykonania robót budowlanych, przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Wykonanie robót budowlanych zgodnie z uzyskanym pozwoleniem na budowę lub innym równoważnym dokumentem wynikającym z ustawy Prawo budowlane, w oparciu o projekty budowlane i wykonawcze przedstawione przez Wykonawcę i zatwierdzone przez Zamawiającego oraz Zarząd Osiedla i Spółdzielnię Mieszkaniową, po wytyczeniu przez uprawnionego geodetę oraz zgodnie z postanowieniami niniejszej umowy i uzgodnieniami z Zamawiającym,
2) Prowadzenie dziennika budowy i wykonywanie obmiarów ilości zrealizowanych robót,
3) Współdziałania z Inspektorem nadzoru,
4) Wykonania wszelkich robót przygotowawczych i zabezpieczających niezbędnych do bezpiecznej realizacji przedmiotu zamówienia,
5) Zagospodarowania terenu budowy i utrzymania zaplecza budowy, prowadzenia robót zgodnie z przepisami bhp oraz p.poż.,
6) Naprawy zinwentaryzowanych urządzeń podziemnych uszkodzonych podczas wykonywania robót,
7) Przywrócenia terenu prowadzonych robót do stanu pierwotnego, łącznie z wykonaniem prac porządkowych, w trakcie wykonywania przedmiotu zamówienia i po ich zakończeniu,
8) Udzielenia gwarancji na całość przedmiotu zamówienia, świadczenia serwisu gwarancyjnego i bieżącej konserwacji,
9) Usunięcia na swój koszt wad lub usterek robót będących przedmiotem niniejszej umowy w okresie gwarancji i rękojmi,
8. W ramach zamówienia Zamawiający wymaga od Wykonawcy wykonania wszelkich robót budowlanych i czynności opisanych w PFU, który stanowi Załącznik Nr 9 do SWZ, a później stanowiący Załącznik do umowy i będący jej integralną częścią.
9. Szczegółowe warunki wykonania przedmiotu zamówienia i zakres przedmiotowy zamówienia, w tym zakres prac projektowych oraz robót określa PFU oraz w Polskie Normy, krajowe oceny techniczne, przepisy techniczno-budowlane dotyczących dróg publicznych, a także umowa stanowiąca Załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 250000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 276750,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 250000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Budowlano - Transportowy DROGMOST Spółka z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9223065490

7.3.3) Ulica: Mokre 24D

7.3.4) Miejscowość: Zamość

7.3.5) Kod pocztowy: 22-400

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 250000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Zamawiający ustalił termin wykonania przedmiotu umowy (opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych) do 5 miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy na wykonanie zamówienia, nie później niż do dnia 19 grudnia 2025 r. Wskazana data 19 grudnia 2025 r., wynika z konieczności wykonania i rozliczenia zadania inwestycyjnego w bieżącym roku budżetowym, tj. do końca 2025 r.
2025-07-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane