BZP.271.14.2025 Pełnienie przez zespół ekspertów doradztwa merytorycznego dla zadania pn. Kompleksowa ocena stanu środowiska na wielkoobszarowym terenie zdegradowanym Zakł. Chem. Tarnowskie Góry

GMINA TARNOWSKIE GÓRY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00329481
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00329481/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-07-16 14:03
Lokalizacja
Tarnowskie Góry, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-842eafb7-dc95-48b5-adc8-ed446b4ba156
Identyfikator
6452538184
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie analizy lub konsultacji technicznejBadanie terenów zakładów chemicznych i rafinerii ropy naftowejUsługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradczeUsługi konsultacyjne w zakresie zagadnień dotyczących środowiska

Wykonawcy

1 przyznane

PAŃSTWOWY INSTYTUT GEOLOGICZNY - PAŃSTWOWY INSTYTUT BADAWCZYWarszawa, PL · lot 0
461 250 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00329481 z dnia 2025-07-16

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
BZP.271.14.2025 Pełnienie przez zespół ekspertów doradztwa merytorycznego dla zadania pn. Kompleksowa ocena stanu środowiska na wielkoobszarowym terenie zdegradowanym Zakł. Chem. Tarnowskie Góry

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TARNOWSKIE GÓRY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258820

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 4

1.5.2.) Miejscowość: Tarnowskie Góry

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-600

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.tgory.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.tarnowskiegory.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://tarnowskiegory.logintrade.net/zapytania_email,200732,2df43bdaba1724a79d28dfcbba12e0b5.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

BZP.271.14.2025 Pełnienie przez zespół ekspertów doradztwa merytorycznego dla zadania pn. Kompleksowa ocena stanu środowiska na wielkoobszarowym terenie zdegradowanym Zakł. Chem. Tarnowskie Góry

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-842eafb7-dc95-48b5-adc8-ed446b4ba156

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00329481

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-16

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00035031/16/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.16 Pełnienie przez zespół ekspertów doradztwa merytorycznego dla zadania pn. Kompleksowa ocena stanu środowiska na wielkoobszarowym terenie zdegradowanym Zakł. Chem. Tarnowskie Góry

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększanie Odporności (KPO) w ramach inwestycji B3.2.1 (NextGeneration UE)

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00265320

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.14.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 435849,21 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest pełnienie przez zespół ekspertów doradztwa merytorycznego w postaci nadzoru i weryfikacji
prac realizowanych przez wykonawcę zadania pn.: Kompleksowa ocena stanu środowiska wraz z opracowaniem projektu
planu poprawy stanu środowiska na wielkoobszarowym terenie zdegradowanym – terenie Zakładów Chemicznych
„Tarnowskie Góry” w Tarnowskich Górach. Celem powołania ekspertów jest potwierdzenie zgodności realizacji ww. zadania
z zapisami ustawy z dnia 16 czerwca 2023 roku o wielkoobszarowych terenach zdegradowanych.
Warunkiem realizacji zamówienia jest aby nadzór zespołu ekspertów był realizowany przez wykonawcę (podmiot) inny lub niezależny od wykonawcy usługi badań i opracowania projektu planu poprawy.
Przez podmioty niezależne uznaje się podmioty niepowiązane w rozumieniu art. 11a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i art. 23m ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zaistnienie powyższej sytuacji spowoduje odrzucenie oferty wykonawcy w niniejszym postępowaniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, ponieważ wykonawcą (podmiotem) nadzorującym badania nie może być ten sam lub powiązany wykonawca (podmiot) który je wykonuje.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71621000-7 - Usługi w zakresie analizy lub konsultacji technicznej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90715120-9 - Badanie terenów zakładów chemicznych i rafinerii ropy naftowej

73000000-2 - Usługi badawcze i eksperymentalno-rozwojowe oraz pokrewne usługi doradcze

90713000-8 - Usługi konsultacyjne w zakresie zagadnień dotyczących środowiska

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 461250,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 461250,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 461250,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5250008040

7.3.3) Ulica: ul. Rakowiecka 4

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-975

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 461250,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-06-15
2025-07-16 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi