Budowa budynku sanitarnego w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie terenu targowiska miejskiego w Łasku”

Gmina Łask

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00332382
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00332382/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-17 14:46
Lokalizacja
Łask, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c2b2e054-c628-4c25-b831-348016bd26dd
Identyfikator
8311575675
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Toalety publiczneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneFundamentowanieRoboty zadaszeniowePokrywanie podłógRoboty muroweTynkowanieInstalowanie wyrobów metalowychRoboty malarskieIzolowanie dachuWykonywanie pokryć dachowychRoboty elewacyjneInstalowanie drzwiRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne hydrauliczneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychWyroby sanitarneMebleUrządzenia grzewczeUrządzenia wentylacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00332382 z dnia 2025-07-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa budynku sanitarnego w ramach zadania
pn. „Zagospodarowanie terenu targowiska miejskiego w Łasku”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łask

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934513

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Warszawska 14

1.5.2.) Miejscowość: Łask

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-100

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp_oferta@lask.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lask.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c2b2e054-c628-4c25-b831-348016bd26dd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa budynku sanitarnego w ramach zadania
pn. „Zagospodarowanie terenu targowiska miejskiego w Łasku”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c2b2e054-c628-4c25-b831-348016bd26dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00332382

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00039601/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Zagospodarowanie terenu targowiska miejskiego w Łasku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00302835

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RO.271.20.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku sanitarnego w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie terenu targowiska miejskiego w Łasku”.

2) Prace odbywać się będą na podstawie decyzji nr 208/2025 z dnia 09.05.2025 r. uprawniającej inwestora do rozpoczęcia i prowadzenia robót budowlanych, zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym, znak AB.6740.1.445.2024.EG94.

3) W ramach przedmiotu zamówienia przewiduje się wykonanie w szczególności następujących robót budowlanych:
− roboty ziemne,
− roboty konstrukcyjne żelbetowe – fundamenty,
− roboty konstrukcyjne – stopy, wieńce, słupy,
− podłoża, posadzki,
− ściany konstrukcyjne i działowe,
− tynki, okładziny ścian, malowanie,
− dach – pokrycie i izolacja,
− elewacje,
− stolarkę drzwiową wraz z panelem sterującym,
− instalację kanalizacyjną sanitarną wewnętrzną,
− instalację wodociągową wewnętrzną,
− wentylację i ogrzewanie,
− instalację elektryczną – tablica TG, wewnętrzna.

4) Zakres zamówienia obejmuje również zakup i montaż niezbędnego wyposażenia
(m.in. armatury sanitarnej, lustra, przewijaka, opraw oświetleniowych, sensorów ruchu, systemu alarmowego i p.poż itp.) zgodnie z dokumentacją projektową.

5) Zamawiający wymaga, aby przedmiotowe przedsięwzięcie zostało wykonane zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, przepisami techniczno-budowlanymi, polskimi normami oraz innymi stosowanymi przepisami.

6) Szczegółowy przedmiot zamówienia w zakresie wykonania robót budowlanych określony został w załącznikach do SWZ: wzorze umowy i dokumentacji projektowej stanowiących załączniki nr 6 i 7.

7) W kosztach oferty należy również uwzględnić inne koszty wskazane w załączonym do SWZ wzorze umowy.

8) Uwagi:
A. Wykonawca zobowiązany będzie do zaplanowania i realizowania prac budowlanych obejmujących inwestycję z uwzględnieniem jak najmniejszej ingerencji w pozostałą infrastrukturę znajdującą się na danym obszarze.
B. W przypadku gdy podczas prowadzonych prac dojdzie do ich uszkodzenia, Wykonawca zobowiązany będzie do odtworzenia stanu zastanego.
C. Inwestycja realizowana będzie na terenie istniejącego i funkcjonującego targowiska miejskiego, w związku z czym Wykonawca zobowiązany jest do odpowiedniego zabezpieczenia terenu prac, tak aby nie zakłócać bieżącego funkcjonowania targowiska oraz zapewnić bezpieczeństwo użytkowników.

9) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiących załączniki nr 7 i 8 do SWZ. Przedmiar robót stanowi jedynie element pomocniczy do wyliczenia ceny ofertowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45215500-2 - Toalety publiczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262210-6 - Fundamentowanie

45223220-4 - Roboty zadaszeniowe

45432130-4 - Pokrywanie podłóg

45262520-2 - Roboty murowe

45410000-4 - Tynkowanie

45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych

45442100-8 - Roboty malarskie

45261410-1 - Izolowanie dachu

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45443000-4 - Roboty elewacyjne

45421131-1 - Instalowanie drzwi

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

44411000-4 - Wyroby sanitarne

39100000-3 - Meble

39715200-9 - Urządzenia grzewcze

42520000-7 - Urządzenia wentylacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W terminie przewidzianym w treści Specyfikacji Warunków Zamówienia na składanie ofert wpłynęły dwie oferty. Oferta z najniższą ceną, tj. oferta Wykonawcy 2 - IBDZ Sp. z o.o. ul. Narutowicza 40/1, 90-135 Łódź złożona na kwotę 563 955,00 zł brutto przewyższa kwotę przeznaczoną przez Zamawiającego na sfinansowanie zamówienia tj. 200 000,00 zł brutto. Zamawiający nie posiada środków na pokrycie różnicy w kwotach, wynoszącej 363 955,00 zł brutto.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

2025-07-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane