Ścinka specjalistyczna – usuwanie drzew trudnych oraz niebezpiecznych gałęzi drzew na terenie Nadleśnictwa Dębica

Nadleśnictwo Dębica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00334065
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00334065/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-07-18 12:18
Lokalizacja
Dębica, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2cfd6da0-df03-49a4-98f1-345018dcec1b
Identyfikator
8720007454
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotówUsługi wycinania drzew

Wykonawcy

1 przyznane

STANISŁAW KORNIKDębica, PL · lot 0
107 978,4 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00334065 z dnia 2025-07-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Ścinka specjalistyczna – usuwanie drzew trudnych oraz niebezpiecznych gałęzi drzew na terenie Nadleśnictwa Dębica

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Nadleśnictwo Dębica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 350545560

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rzeszowska 142

1.5.2.) Miejscowość: Dębica

1.5.3.) Kod pocztowy: 39-200

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: 14 670 48 28

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: debica@krakow.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://debica.krakow.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lasy_debica

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Leśnictwo

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Ścinka specjalistyczna – usuwanie drzew trudnych oraz niebezpiecznych gałęzi drzew na terenie Nadleśnictwa Dębica

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2cfd6da0-df03-49a4-98f1-345018dcec1b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00334065

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00624873/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Ścinka specjalistyczna – usuwanie drzew trudnych oraz niebezpiecznych gałęzi drzew na terenie Nadleśnictwa Dębica

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00296254

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.12.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 130712,22 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje ścinkę specjalistyczną – usuwanie drzew trudnych oraz niebezpiecznych gałęzi drzew na terenie Nadleśnictwa Dębica.
Prace polegające na usuwaniu:
a) drzew trudnych oraz martwych – m.in. rosnących przy budynkach, ogrodzeniach, drogach publicznych, napowietrznych liniach przesyłowych, silnie wychylonych, złamanych, zawieszonych na innych drzewach bądź przewróconych,
b) niebezpiecznie zwisających gałęzi i konarów drzew,
będą wykonywane w obszarze granicy leśno – urbanistycznej, przy użyciu sprzętu specjalistycznego (zwyżka, metoda alpinistyczna) w ilościach wskazanych w Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia, który stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
W ramach zamówienia wymagane jest:
a) należyte zabezpieczenie terenu,
b) doprowadzenie do wyłączenia ruchu samochodowego i pieszego oraz doprowadzenie do czasowego wyłączenia/rozpięcia linii napowietrznych (w zależności od przyjętej techniki pracy) – zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa,
c) uzyskanie zgody właścicieli lub zarządców w przypadku konieczności skorzystania z sąsiednich nieruchomości gruntowych lub infrastruktury obcej,
d) wykonanie ścinki drzew i wyróbki sortymentów ustalonej z leśniczym (wraz z ułożeniem stosów),
e) złożenie wyrobionych sortymentów w miejscu ustalonym z odpowiedzialnym terytorialnie leśniczym,
f) po zakończeniu prac ścinki specjalistycznej, przywrócenie terenu robót oraz dróg dojazdowych do stanu sprzed rozpoczęcia realizacji przedmiotu zamówienia, w tym usunięcie skutków naruszenia cudzej nieruchomości.
Powyższe prace wymagają dysponowania specjalistycznym sprzętem, odpowiednimi uprawnieniami i aktualnymi badaniami lekarskimi. Zalecana jest metoda alpinistyczna lub z wykorzystaniem zwyżki, miejscami z koniecznością opuszczenia urobku na linach. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia odpowiedniego nadzoru oraz pracowników o kwalifikacjach niezbędnych do prawidłowego i bezpiecznego wykonania usługi. Wykonawca ponosić będzie pełną odpowiedzialność za jakość, terminowość, przestrzeganie zasad BHP, Kodeksu Pracy oraz wymogów ochrony środowiska zgodnie z certyfikatem PEFC. Wykonawca zobowiązany będzie do ponoszenia wyłącznej odpowiedzialności cywilnej za ewentualne szkody, powstałe w związku z prowadzonymi pracami, które pokryje w pełnej wysokości. Z uwagi na faktyczną sytuację przyrodniczo-pogodową, która może zaistnieć w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, a także nieprzewidzianą w tej chwili sytuację gospodarczo-ekonomiczną, Zamawiający zastrzega sobie prawo do dokonania korekt zmniejszających, korekt zwiększających, ustaleń nowych lokalizacji, jak również wstrzymania dokonania czynności wskazanych w poszczególnych wierszach tabel opisujących przedmiot zamówienia. Korekty zwiększające nie oznaczają wprowadzenia nowych prac, nie objętych zakresem zamówienia podstawowego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77340000-5 - Usługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 107978,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 997002,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 107978,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Ips Zakład Konserwacji Zieleni Stanisław Kornik

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 180867357

7.3.4) Miejscowość: Podgrodzie

7.3.5) Kod pocztowy: 39-200

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 107978,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-11-30
2025-07-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi