Usługa dostępu sieciowego do kolekcji e-czasopism wydawanych przez SAGE Publications

Uniwersytet Warszawski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00334773
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00334773/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-07-18 14:15
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6d25c5aa-2c4b-4166-87b4-989bc5977714
Identyfikator
5250011266
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi bazy danych

Wykonawcy

1 przyznane

SAGE Publications, LimitedLondyn, GB · lot 0
26 687 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00334773 z dnia 2025-07-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa dostępu sieciowego do kolekcji e-czasopism wydawanych przez SAGE Publications

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytet Warszawski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001258

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Krakowskie Przedmieście 26/28

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-927

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: maciej.galas@adm.uw.edu.pl oraz dzp@adm.uw.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dzp.uw.edu.pl/postepowania-przetargowe/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6d25c5aa-2c4b-4166-87b4-989bc5977714

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa dostępu sieciowego do kolekcji e-czasopism wydawanych przez SAGE Publications

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6d25c5aa-2c4b-4166-87b4-989bc5977714

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00334773

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Prawnym uzasadnieniem zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki jest wystąpienie przesłanek zawartych w art. 305 pkt. 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1) lit. a) i b) Ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 września 2019 r.
Zamówienie może być zrealizowane wyłącznie przez jednego wykonawcę, firmę SAGE Publications Ltd., która jest jedynym wydawcą oraz dystrybutorem kolekcji czasopism Sage: Sage Premier w Unii Europejskiej. Firma ta posiada wyłączne prawa do dystrybucji dostępu do tych zasobów dla instytucji akademickich, co potwierdza stosowna dokumentacja wydawcy.
Czasopisma Sage Premier stanowią jedno z podstawowych i niezbędnych źródeł wiedzy dla pracowników naukowych w instytucjach akademickich prowadzących badania w różnych dyscyplinach naukowych. Publikacje te zawierają w większości oryginalne i unikalne wyniki badań naukowych chronionych prawami autorskimi, co powoduje, że dostęp do nich nie może być zastąpiony przez zasoby innego wydawcy.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: POUZ-361/105/2025/DZP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

jak w uzasadnieniu

4.5.3.) Główny kod CPV: 72320000-4 - Usługi bazy danych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SAGE Publications, Limited

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1017514

7.3.3) Ulica: S1 Oliver's Yard, 55 City Road

7.3.4) Miejscowość: Londyn

7.3.5) Kod pocztowy: EC1Y 1SP

7.3.7.) Kraj: Wielka Brytania

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 26687,00 GBP

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2025-07-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi