wykonanie projektu technicznego i wykonawczego przebudowy i modernizacji kamienic Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu przy ulicy Wronieckiej 14 i 15

BIBLIOTEKA RACZYŃSKICH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00335233
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00335233/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-07-20 17:06
Lokalizacja
Poznań, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-099aa19b-3ee1-45b8-8026-58842dbe5e07
Identyfikator
7781128507
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi architektoniczne i podobneUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaPlany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacjeUsługi inżynieryjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi związane z budownictwemNadzór nad robotami budowlanymiUsługi nadzoru i kontroli

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00335233 z dnia 2025-07-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
wykonanie projektu technicznego i wykonawczego przebudowy i modernizacji kamienic Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu przy ulicy Wronieckiej 14 i 15

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: BIBLIOTEKA RACZYŃSKICH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000277658

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Wolności 19

1.5.2.) Miejscowość: Poznań

1.5.3.) Kod pocztowy: 61-739

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@bracz.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.bracz.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/bracz

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

wykonanie projektu technicznego i wykonawczego przebudowy i modernizacji kamienic Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu przy ulicy Wronieckiej 14 i 15

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-099aa19b-3ee1-45b8-8026-58842dbe5e07

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00335233

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00049870/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Wykonanie projektu technicznego i wykonawczego przebudowy i modernizacji kamienic Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu przy ulicy Wronieckiej 14 i 15

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Rozwój działalności kulturalnej Biblioteki Raczyńskich”, numer projektu FENX.07.01-IP.04-0016/24

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00276828

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 3/2025/TP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na opracowaniu pełnobranżowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem decyzji umożliwiających realizację zadania dotyczącego wykonania projektu technicznego i wykonawczego przebudowy i modernizacji kamienic Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu przy ulicy Wronieckiej 14 i 15, w związku z realizacją Projektu „Rozwój działalności kulturalnej Biblioteki Raczyńskich”, numer projektu FENX.07.01-IP.04-0016/24.
2. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Rozdziale V SWZ
3. Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 2 do SWZ.
4. Warunki realizacji Przedmiotu Zamówienia zawarte zostały również w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących Załącznik nr 7 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71245000-7 - Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

71700000-5 - Usługi nadzoru i kontroli

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu, zostały złożone trzy oferty.
Oferta złożona przez OT KWADRAT Aleksandra Kuśmierek została odrzucona, ponieważ Wykonawca, w odpowiedzi na wezwanie do złożenia wyjaśnień w zakresie rażąco niskiej ceny, nie przedłożył dowodów, które uzasadniają podaną w ofercie cenę. Wykonawca nie przedłożył szczegółowego wyliczenia lub zestawienia kosztów, które potwierdziłyby, że zaoferowana cena nie zawiera znamion rażąco niskiej ceny. Wykonawca nie wykazał, że zaoferowana przez niego cena nie nosi znamion rażąco niskiej ceny.
Zgodnie z treścią wezwania do wyjaśnienia rażąco niskiej ceny, Zamawiający wskazał, że w celu udowodnienia, że zaoferowana przez Wykonawcę cena jest realna, prosi o szczegółową wycenę wszystkich elementów, które Wykonawca planuje wykorzystać przy realizacji niniejszego zamówienia, np. poprzez przedłożenie szczegółowego zestawienia kosztów, czego Wykonawca nie uczynił.
Odrzuceniu jako oferta z rażąco niską ceną, podlega oferta Wykonawcy, jeżeli złożone wyjaśnienia nie uzasadniają podanej w ofercie ceny.
Reasumując powyższe, Zamawiający odrzucił ofertę, jeżeli zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia.
Kolejna oferta najkorzystniejsza, z uwzględnieniem wszystkich kryteriów oceny ofert, złożona przez Demiurg Project S.A. przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający zamierzał przeznaczyć 307 500,00 PLN brutto.
Cena najkorzystniejszej oferty (Demiurg Project S.A.), to 425 334,00 PLN brutto.
2025-07-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi