Wykonanie instalacji artystycznej o charakterze budowli odwzorowującej zabudowę narożnika ul. Piotrkowskiej 110 /Pasaż Schillera w Łodzi wraz z przebudową budynku oficyny na cele gastronomiczne

Urząd Miasta Łodzi

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00337211
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00337211/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-21 15:05
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9e69f2f2-d893-474d-a0f2-b00bfefe084a
Identyfikator
7250028902
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty konstrukcyjne z wykorzystaniem staliInstalowanie konstrukcji metalowychRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie zagospodarowania terenuUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne w zakresie przestrzeniUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalacje mechaniczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00337211 z dnia 2025-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie instalacji artystycznej o charakterze budowli odwzorowującej zabudowę narożnika ul. Piotrkowskiej 110 /Pasaż Schillera w Łodzi wraz z przebudową budynku oficyny na cele gastronomiczne

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi zamawiający centralny

1.2.) Nazwa zamawiającego: Urząd Miasta Łodzi

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057632

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Piotrkowska 104

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-926

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@uml.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://uml.lodz.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://uml.ezamawiajacy.pl/pn/ML/demand/218278/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie instalacji artystycznej o charakterze budowli odwzorowującej zabudowę narożnika ul. Piotrkowskiej 110 /Pasaż Schillera w Łodzi wraz z przebudową budynku oficyny na cele gastronomiczne

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9e69f2f2-d893-474d-a0f2-b00bfefe084a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00337211

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00000657/22/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.70 Wykonanie instalacji artystycznej o charakterze budowli odwzorowującej zabudowę narożnika ul. Piotrkowskiej 110 /Pasaż Schillera w Łodzi

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00295895

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DOM-WZP-III.271.73.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5050831,22 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

[Nr zgodna z SWZ] 5.1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest wykonanie instalacji artystycznej o charakterze budowli odwzorowującej zabudowę narożnika ul. Piotrkowskiej 110 /Pasaż Schillera w Łodzi dz. 236/10, fragment działki: 235/27 i 26/14, obręb S-6 wraz z przebudową budynku oficyny na cele gastronomiczne.
Planowana inwestycja realizowana będzie na obszarze wpisanym do rejestru zabytków historycznego układu urbanistycznego, ruralistycznego albo zespołu budowlanego – Historyczny układ urbanistyczny ul. Piotrkowskiej.
5.2. Zamówienie podzielone jest na 2 nw. części:
5.2.1. Przedmiotem zamówienia dla Części 1 - „Wykonanie instalacji artystycznej o charakterze budowli odwzorowującej zabudowę narożnika ul. Piotrkowskiej 110 /Pasaż Schillera w Łodzi w systemie zaprojektuj i wybuduj”:
Zaprojektowanie i budowa instalacji artystycznej o charakterze budowli. Zamówienie obejmuje opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowej w celu realizacji instalacji artystycznej w formie ażurowej konstrukcji stalowej, wpisującej się kompozycyjnie w układ pierzejowy ul. Piotrkowskiej, uzyskanie wszelkich niezbędnych decyzji i pozwoleń, które umożliwią realizację robót budowlanych w zakresie montażu instalacji i przebudowy fragmentu nawierzchni Pasażu Schillera dostosowującej projektowaną budowlę do istniejącego zagospodarowania terenu na terenie nieruchomości w Łodzi dz. Nr 236/10, fragment działki: Nr 235/27 i 26/14, obręb S-6.
3.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1.1 – 1.2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali

45223110-0 - Instalowanie konstrukcji metalowych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71222000-0 - Usługi architektoniczne w zakresie przestrzeni

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 2958286,01 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

[Nr zgodna z SWZ] 5.1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest wykonanie instalacji artystycznej o charakterze budowli odwzorowującej zabudowę narożnika ul. Piotrkowskiej 110 /Pasaż Schillera w Łodzi dz. 236/10, fragment działki: 235/27 i 26/14, obręb S-6 wraz z przebudową budynku oficyny na cele gastronomiczne.
Planowana inwestycja realizowana będzie na obszarze wpisanym do rejestru zabytków historycznego układu urbanistycznego, ruralistycznego albo zespołu budowlanego – Historyczny układ urbanistyczny ul. Piotrkowskiej.
5.2. Zamówienie podzielone jest na 2 nw. części:
5.2.2. Przedmiot zamówienia dla Części 2 – „Przebudowa budynku oficyny
przy ul. Piotrkowskiej 110, dz. 236/10, obręb S-6, na cele gastronomiczne”:
Roboty budowlane polegające na przebudowie części pomieszczeń w poziomie parteru w istniejącym budynku administracyjnym przy ul. Piotrkowskiej 110 w Łodzi na potrzeby lokalu gastronomicznego i toalet publicznych/ lokalu usługowo-handlowego wraz ze zmianą sposobu użytkowania oraz wykonaniem niezbędnej infrastruktury technicznej. Planowana inwestycja przewidywana jest na terenie należącym do Miasta Łódź na działce nr dz. Nr 236/10 oraz fragmencie działki nr 235/27 obręb S-6.
5.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1.1 – 1.2 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45350000-5 - Instalacje mechaniczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

4.5.5.) Wartość części: 2092545,21 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w niniejszym postępowaniu wyznaczył termin składania ofert na dzień 21.07.2025 r. na godz. 09:00.
Do upływu ww. terminu nie wpłynęła żadna oferta w części 1 zamówienia.
Mając na uwadze powyższe, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w części 1 zamówienia z uwagi na fakt, iż nie została złożona żadna oferta.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

2025-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane