Udostępnienie pomieszczeń do przechowywanie zwłok oraz do przeprowadzenia sądowo-lekarskiej sekcji zwłok na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu.
Prokuratura Okręgowa w Poznaniu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00337458
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00337458/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-07-22 07:06
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-566dfbd4-2e98-4817-9cb7-af7046b21977
- Identyfikator
- 7781134985
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00337458 z dnia 2025-07-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Udostępnienie pomieszczeń do przechowywanie zwłok oraz do przeprowadzenia sądowo-lekarskiej sekcji zwłok na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Prokuratura Okręgowa w Poznaniu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000000394
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Solna 10
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-736
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.popoz@prokuratura.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.poznan.po.gov.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Udostępnienie pomieszczeń do przechowywanie zwłok oraz do przeprowadzenia sądowo-lekarskiej sekcji zwłok na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-566dfbd4-2e98-4817-9cb7-af7046b21977
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00337458
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00136819/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.7 Udostępnianie pomieszczenia do przechowywania zwłok oraz do przeprowadzania sadowo-lekarskich sekcji zwłok w rejonie działania Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym, Zamawiający odrzucił ofertę na podstawie art. 226 ust.1 pkt 5 Pzp. Ponadto pierwotne warunki zamóienia nie zostały zmienione.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: 3032-7.261.4.2025
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 3032-7.261.10.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 28380 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest:
Udostępnienie pomieszczeń w celu przechowywania zwłok i przeprowadzania sekcji zwłok na zlecenie Prokuratury
Rejonowej w Nowym Tomyślu.
2. Miejsce przechowywania ( prosektorium ) powinno się znajdować w zasięg działania Prokuratury Rejonowej w Nowym
Tomyślu. Zasięg działania Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu obejmuje obszar dla miast i gmin: Kuślin, Lwówek,
Miedzichowo, Nowy Tomyśl, Opalenica i Zbąszyń.
3. Wykonawca zapewni pomieszczenia do przechowywania zwłok, jak również szczątków ludzkich oraz w stanie znacznego
rozkładu i zwęglonych- chłodnia.
4. Wykonawca zapewni pomieszczenie do przeprowadzenia sądowo- lekarskiej sekcji zwłok, w tym również udostępni
niezbędne narzędzia, materiały, środki dezynfekcyjne i inne urządzenia oraz kosztów utrzymania pomieszczeń, w tym
media oraz usługi sprzątania, a także kosztów obsługi administracyjnej.
5. Oględziny oraz sekcje mogą odbywać się przez całą dobę i we wszystkie dni tygodnia.
6. Przechowywanie zwłok zgodnie z przepisami prawnymi:
a) Ustawa z dnia 31.01.1959 r. o cmentarzach i chowaniu zmarłych ( Dz.U. 2024.576),
b) Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2001 r. w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi (
Dz.U. z 2021., poz. 1910),
c) Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 grudnia 2001 r. w sprawie wykazu chorób zakaźnych w przypadku których
stwierdzenie zgonu wymaga szczególnego postępowania ze zwłokami osób zmarłych na te choroby (Dz.U. z 2021 r. Nr 152,
poz. 1742),
d) Rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej z dn. 10.04.1972 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy
w zakładach anatomii patologicznej, w prosekturach oraz w pracowniach histopatologicznych i histochemicznych (
Dz.U.1972.17. 23)
4.5.3.) Główny kod CPV: 85112000-7 - Dodatkowe usługi szpitalne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 37121,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 37121,40 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 37121,40 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Necros Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 520731379
7.3.3) Ulica: Komorowo 34
7.3.4) Miejscowość: Wolsztyn
7.3.5) Kod pocztowy: 64-200
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 37121,40 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące
| 2025-07-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |