Remont boisk na Orliku przy ul. Zamenhofa 11 w Płocku - MOSiR 11/2025

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Płock Sp. z o.o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00337714
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00337714/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-22 08:55
Lokalizacja
Płock, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-294b90a6-bf7c-4c16-8571-a763ec2c590f
Identyfikator
7743231901
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie jednofunkcyjnych ośrodków sportowych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00337714 z dnia 2025-07-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont boisk na Orliku przy ul. Zamenhofa 11 w Płocku - MOSiR 11/2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Płock Sp. z o.o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 366071611

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Celebry Papieskiej 1

1.5.2.) Miejscowość: Płock

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-400

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL923 - Płocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@mosirplock.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.mosirplock.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-294b90a6-bf7c-4c16-8571-a763ec2c590f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


działalność obiektów sportowych

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont boisk na Orliku przy ul. Zamenhofa 11 w Płocku - MOSiR 11/2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-294b90a6-bf7c-4c16-8571-a763ec2c590f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00337714

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00310082

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MOSiR 11/2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 753913,75 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 269287,82 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja inwestycji pod nazwą: Remont boisk na Orliku przy ul. Zamenhofa 11 w Płocku zakres rzeczowy Inwestycji obejmuje: remont boisk oraz budowę fakultatywnego obiektu sportowego - siłowni zewnętrznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212210-1 - Roboty budowlane w zakresie jednofunkcyjnych ośrodków sportowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W związku z pytaniem wykonawcy dotyczącym uwagi do dokumentacji projektowej związanej z niewłaściwą podbudową stwierdzono, że rzeczywiście w opracowaniu projektowym błędnie dobrano warstwy podbudowy pod planowaną nawierzchnię poliuretanową. Zaprojektowane rozwiązanie nie gwarantuje prawidłowego funkcjonowania nawierzchni sportowej ani jej trwałości, co może prowadzić do przedwczesnej degradacji nawierzchni oraz powstania wad technicznych i eksploatacyjnych. W szczególności zaproponowany układ warstw konstrukcyjnych nie spełnia wymagań wynikających z technologii wykonania nawierzchni poliuretanowych oraz wytycznych producentów systemów nawierzchniowych.
Przekrój nawierzchni zgodnie z udostępnioną dokumentacją:
Nawierzchnia akrylowa o grubości ok. 2 mm, dwie elastyczne warstwy bazowe, podbudowa pod nawierzchnię oparta na kruszywie łamanym z warstwą wierzchnią asfaltu.
Przekrój nawierzchni jaka powinna zostać zastosowana na boisku:
Nawierzchnia poliuretanowa wylewana o gr. ok. 13 mm, na elastycznej warstwie nośnej o gr. 30 mm, podbudowa przepuszczalna dla wody.
Z uwagi na powyższe, konieczne jest dokonanie zmian w dokumentacji projektowej oraz ponowna weryfikacja założeń technicznych inwestycji. Kontynuowanie postępowania w oparciu o wadliwy projekt skutkowałoby ryzykiem zawarcia umowy niemożliwej do prawidłowego wykonania. Powyższe okoliczności powodują, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
2025-07-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane