Dowóz dzieci do placówek oświatowych na terenie Gminy Łagów w roku szkolnym 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028 na podstawie zakupu biletów miesięcznych

GMINA ŁAGÓW

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00338071
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00338071/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-07-22 10:17
Lokalizacja
Łagów, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-809b8489-e8d5-4326-a451-8ca450452864
Identyfikator
9271005072
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osóbUsługi w zakresie transportu drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00338071 z dnia 2025-07-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dowóz dzieci do placówek oświatowych na terenie Gminy Łagów w roku szkolnym 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028 na podstawie zakupu biletów miesięcznych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŁAGÓW

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770480

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Spacerowa 7

1.5.2.) Miejscowość: Łagów

1.5.3.) Kod pocztowy: 66-620

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@lagow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.wrota.lubuskie.pl/uglagow/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-809b8489-e8d5-4326-a451-8ca450452864

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dowóz dzieci do placówek oświatowych na terenie Gminy Łagów w roku szkolnym 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028 na podstawie zakupu biletów miesięcznych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-809b8489-e8d5-4326-a451-8ca450452864

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00338071

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00293850

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: R.I.271.1.2025.RN

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dowóz dzieci do placówek oświatowych na terenie Gminy Łagów w roku szkolnym 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028 na podstawie zakupu biletów miesięcznych.
1.1 Przedmiot zamówienia obejmuje realizację usług transportowych- dowozów i odwozów dzieci do i ze szkół oraz przedszkoli na terenie Gminy Łagów, na podstawie zakupu biletów miesięcznych, w ramach linii (przewozów) regularnych, z wyłączeniem dni wolnych od nauki szkolnej, z zapewnieniem opieki na dziećmi w czasie przewozów.
1.2 Dowozy i odwozy będą odbywać się w dni nauki szkolnej, na trasach zgodnie z wykazem zawartym w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 10 do niniejszej SWZ, który zawiera również planowaną ilość uczniów do przewiezienia oraz planowane godziny dowozów i odwozów dzieci dostosowane do planu lekcji szkolnych. W przypadku zmiany planu lekcji dyrektorzy szkół poinformują Wykonawcę z miesięcznym wyprzedzeniem o zaistniałych zmianach.
1.3 Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia bezpieczeństwa dzieci w czasie przejazdów autobusami. W każdym autobusie musi być obecny opiekun zatrudniony przez Wykonawcę, który zapewni opiekę na dziećmi w czasie przejazdów. Funkcje opiekuna może sprawować wyłącznie osoba pełnoletnia, posiadająca ukończony kurs pierwszej pomocy.
1.4 W przypadku awarii autobusu Wykonawca podstawi niezwłocznie autobus zastępczy spełniający właściwe wymagania techniczne w ruchu drogowym, o czasie zadeklarowanym w ofercie.
1.5 Pojazdy muszą posiadać wystarczającą ilość miejsc na określoną trasę. Przewozy mają być wykonywane autobusami, którymi dysponuje Wykonawca w ilości minimum 6 szt.
1.6 Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 10 do niniejszej SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta przekracza kwotę jaką Zamawiający dysponuje na realizację zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 Ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Oferta Wykonawcy przekracza kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Mając na względzie powyższe okoliczności, unieważnienie postępowania jest uzasadnione i konieczne.
2025-07-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi