Opracowanie nowego układu komunikacyjnego dla miasta Gostynia

Gmina Gostyń

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00338697
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00338697/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-07-22 12:18
Lokalizacja
Gostyń, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0d783fe4-08f4-4a2c-ab7d-1c606459a979
Identyfikator
6961750343
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

Wykonawcy

1 przyznane

GREEN CITIES INFRASTRUCTURE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGdańsk, PL · lot 0
196 431 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00338697 z dnia 2025-07-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie nowego układu komunikacyjnego dla miasta Gostynia

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gostyń

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050646

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 2

1.5.2.) Miejscowość: Gostyń

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-800

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@gostyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.biuletyn.gostyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1123796

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie nowego układu komunikacyjnego dla miasta Gostynia

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0d783fe4-08f4-4a2c-ab7d-1c606459a979

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00338697

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00027769/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 Opracowanie nowego układu komunikacyjnego dla miasta Gostynia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00268185

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: I.271.16.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: Opracowanie nowego układu komunikacyjnego dla miasta Gostynia.
Zakres prac obejmuje:
• Opracowanie min. 2 koncepcji nowego układu komunikacyjnego miasta, na obszarze zgodnie z załącznikiem, w tym m.in. ustalenie przebiegu nowych ścieżek rowerowych (w tym wydzielonych z jezdni), zamiana dróg dwukierunkowych na jednokierunkowe, itd.;
• Opracowanie projektu koncepcyjnego przebudowy skrzyżowań, ciągów komunikacyjnych, połączenia z istniejącymi ciągami pieszymi i pieszo- rowerowymi dla wybranej przez powołaną komisję koncepcji;
• Opracowanie projektu docelowej organizacji ruchu wraz z wymaganymi uzgodnieniami dla wybranej przez powołaną komisję koncepcji;
• Wykonanie przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r w sprawie określenie metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 poz. 2458) oraz rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych, wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454);
• Opracowanie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych;
• Opracowanie prezentacji w celu wykorzystania na sesji Rady Miejskiej w Gostyniu oraz udział przynajmniej w jednej sesji Rady Miejskiej w Gostyniu;
• sporządzenie harmonogramu wprowadzenia zmian w układzie komunikacyjnym miasta z uwzględnieniem planowanych remontów, przebudów w innych częściach miasta, w sposób najmniej uciążliwy dla mieszkańców;
• udział w spotkaniach z powołaną komisją ( w jej skład będą wchodzili przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Gostyniu, Starostwa Powiatowego w Gostyniu, Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, mieszkańcy, i in.)- min. 5 spotkań;
Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego uzgadniania opracowań projektowych z Zamawiającym.
Do obowiązków Wykonawcy należy także:
- Uzyskanie wszelkich uzgodnień i zezwoleń wymaganych do realizacji niniejszego zadania;
- Przestrzeganie zapisów zawartych w art. 99 ust. 4 ustawy PZP z dnia 11 września 2019 roku, który określa, że przedmiotu zamówienia nie można opisywać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, chyba że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. W przypadku opisania przedmiotu zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia i użyciu wyrażenia „lub równoważny” należy podać minimalne parametry techniczne, do których będą odnosić się wykonawcy wykazujący równoważność zaoferowanych rozwiązań;
- Zaprojektowanie rozwiązań uwzględniających dostępność dla potrzeb wszystkich użytkowników, w tym dla osób niepełnosprawnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 196431,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 239727,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 196431,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Green Cities Infrastructure sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9571135123

7.3.4) Miejscowość: Grańsk

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 196431,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2025-07-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi