Utrzymanie dróg leśnych Nadleśnictwa Piwniczna w roku 2025

NADLEŚNICTWO PIWNICZNA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00338892
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00338892/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-22 12:52
Lokalizacja
Piwniczna-Zdrój, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-6fcae6ab-c347-4552-8218-36329afedaa2
Identyfikator
7340018250
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie konserwacji drógRoboty w zakresie naprawy drógUsługi odśnieżania

Wykonawcy

1 przyznane

BOGDAN TOMASIAKMuszyna, PL · lot 2
8572,01 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00338892 z dnia 2025-07-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utrzymanie dróg leśnych Nadleśnictwa Piwniczna w roku 2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO PIWNICZNA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 350545659

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zagrody 32

1.5.2.) Miejscowość: Piwniczna-Zdrój

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-350

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: 18 446 40 26

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: piwniczna@krakow.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://piwniczna.krakow.lasy.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://platformazakupowa.pl/pn/lasy_piwniczna

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Gospodarka Leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utrzymanie dróg leśnych Nadleśnictwa Piwniczna w roku 2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6fcae6ab-c347-4552-8218-36329afedaa2

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00338892

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00589420/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Utrzymanie dróg leśnych w Nadleśnictwie Piwniczna

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00286932

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SA.270.1.5.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 99142,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Utrzymanie dróg leśnych w Leśnictwie Szczawnik

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.5.) Wartość części: 34768,50 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Utrzymanie dróg leśnych w Leśnictwie Majdan

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.5.) Wartość części: 23743,75 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Utrzymanie dróg leśnych w Leśnictwie Majerz

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.5.) Wartość części: 7073,75 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Utrzymanie dróg leśnych w Leśnictwie Żegiestów

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.5.) Wartość części: 22799,00 PLN

Część 5

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Utrzymanie dróg leśnych w Leśnictwie Jastrzębik

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg

90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.5.) Wartość części: 10757,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu, na sfinansowanie w/w części zamówienia,
Zamawiający przeznaczył kwotę w wysokości 41 242,38 zł. W postępowaniu na tę cześć zamówienia złożono 2 oferty, z których tylko jedna mieściła się w w/w kwocie przeznaczonej przez Zamawiającego na jego realizację. W toku badania i oceny złożonych ofert okazało się, że oferta ta, złożona przez Wykonawcę Grzegorz Kowalik F.H.U. Forest Man ul. Osiedlowa 90 33-335 Nawojowa na kwotę 34 467,60 zł jest niższa od wartości średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 1 i 10 ustawy o 35,26 %. W związku z powyższym na podstawie art. 224. ust. 2. pkt 1) ustawy Zamawiający wezwał
Wykonawcę do złożenia wyjaśnień na okoliczność rażąco niskiej ceny. Wykonawca, na którym zgodnie z art. 224 ust. 5 ustawy, spoczywa obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny lub kosztu, w złożonej w wymaganym terminie odpowiedzi nie wykazał, że złożona oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny. W związku z powyższym oferta Wykonawcy Grzegorz Kowalik F.H.U. Forest Man została odrzucona na podstawie art. 226 ust.1 pkt 8) ustawy w związku z art. 224 ust. 6. ustawy. Druga oferta złożona przez Wykonawcę: Zapopradzie sp. z o.o. ul. Piłsudskiego 128, 33-370 Muszyna na kwotę 72 010,80 zł znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia (tj. 41 242,38 zł). Zamawiający unieważnia więc postępowanie na przedmiotową część zamówienia na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy, jako że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Ponadto Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu, na sfinansowanie w/w części zamówienia,
Zamawiający przeznaczył kwotę w wysokości 28 166,85 zł. W postępowaniu na tę część zamówienia złożono 2 oferty, z których tylko jedna mieściła się w w/w kwocie przeznaczonej przez Zamawiającego na jego realizację. W toku badania i oceny złożonych ofert okazało się, że oferta ta, złożona przez Wykonawcę Grzegorz Kowalik F.H.U. Forest Man ul. Osiedlowa 90 33-335 Nawojowa na kwotę 23 742,48 zł jest niższa od wartości średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 1 i 10 ustawy o 34,84 %. W związku
z powyższym na podstawie art. 224. ust. 2. pkt 1) ustawy Zamawiający wezwał Wykonawcę do złożenia wyjaśnień na okoliczność rażąco niskiej ceny. Wykonawca, na którym zgodnie z art. 224 ust. 5 ustawy, spoczywa obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny lub kosztu, w złożonej w wymaganym terminie odpowiedzi nie wykazał, że złożona oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny. W związku z powyższym oferta Wykonawcy Grzegorz Kowalik F.H.U. Forest Man została odrzucona na podstawie art. 226 ust.1 pkt 8) ustawy w związku z art. 224 ust. 6. ustawy. Druga oferta złożona przez Wykonawcę: Zapopradzie sp. z o.o. ul. Piłsudskiego 128, 33-370 Muszyna na kwotę 49 129,20 zł znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający
przeznaczył na realizację zamówienia (tj. 28 166,85 zł). Zamawiający unieważnia więc postępowanie na przedmiotową część zamówienia na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy, jako że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Ponadto Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8572,01 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 14662,80 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 8572,01 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Bogdan Tomasiak Zakład Usług Leśnych

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7341080570

7.3.3) Ulica: Jastrzębik 34

7.3.4) Miejscowość: Muszyna

7.3.5) Kod pocztowy: 33-370

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 8572,01 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu, na sfinansowanie w/w części zamówienia,
Zamawiający przeznaczył kwotę w wysokości 27 042,72 zł. W postępowaniu na tę część zamówienia złożono 2 oferty, z których tylko jedna mieściła się w w/w kwocie przeznaczonej przez Zamawiającego na jego realizację. W toku badania i oceny złożonych ofert okazało się, że oferta ta, złożona przez Wykonawcę Grzegorz Kowalik F.H.U. Forest Man ul. Osiedlowa 90 33-335 Nawojowa na kwotę 22 781,60 zł jest niższa od wartości średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 1 i 10 ustawy o 34,85 %. W związku z powyższym na podstawie art. 224. ust. 2. pkt 1) ustawy Zamawiający wezwał Wykonawcę do złożenia wyjaśnień na okoliczność rażąco niskiej ceny. Wykonawca, na którym zgodnie z art. 224 ust. 5 ustawy, spoczywa obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny lub kosztu, w złożonej w wymaganym terminie odpowiedzi nie wykazał, że złożona oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny. W związku z powyższym oferta Wykonawcy Grzegorz Kowalik F.H.U. Forest Man została odrzucona na podstawie art. 226 ust.1 pkt 8) ustawy w związku z art. 224 ust. 6. ustawy. Druga oferta złożona przez Wykonawcę: Zapopradzie sp. z o.o. ul. Piłsudskiego 128, 33-370 Muszyna na kwotę 47 155,92 zł znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający
przeznaczył na realizację zamówienia (tj. 27 042,72 zł). Zamawiający unieważnia więc postępowanie na przedmiotową część zamówienia na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy, jako że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Ponadto Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia.

Część 5

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 5)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu, na sfinansowanie w/w części zamówienia,
Zamawiający przeznaczył kwotę w wysokości 12 761,76 zł. W postępowaniu na tę część zamówienia złożono 2 oferty, z których tylko jedna mieściła się w w/w kwocie przeznaczonej przez Zamawiającego na jego realizację. W toku badania i oceny złożonych ofert okazało się, że oferta ta, złożona przez Wykonawcę Grzegorz Kowalik F.H.U. Forest Man ul. Osiedlowa 90 33-335 Nawojowa na kwotę 10 756,04 zł jest niższa od wartości średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 1 i 10 ustawy o 34,94 %. W związku z powyższym na podstawie art. 224. ust. 2. pkt 1) ustawy Zamawiający wezwał Wykonawcę do złożenia wyjaśnień na okoliczność rażąco niskiej ceny. Wykonawca, na którym zgodnie z art. 224 ust. 5 ustawy, spoczywa obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny lub kosztu, w złożonej w wymaganym terminie odpowiedzi nie wykazał, że złożona oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny. W związku z powyższym oferta Wykonawcy Grzegorz Kowalik F.H.U. Forest Man została odrzucona na podstawie art. 226 ust.1 pkt 8) ustawy w związku z art. 224 ust. 6. ustawy. Druga oferta złożona przez Wykonawcę: Zapopradzie sp. z o.o. ul. Piłsudskiego 128, 33-370 Muszyna na kwotę 22 308,72 zł znacznie przewyższa kwotę, którą Zamawiający
przeznaczył na realizację zamówienia (tj. 12 761,76 zł). Zamawiający unieważnia więc postępowanie na przedmiotową część zamówienia na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy, jako że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Ponadto Zamawiający nie może zwiększyć kwoty, którą zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia.

2025-07-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane