Modernizacja budynku dawnego dworca Kolei Wilanowskiej przy ul. Kostki Potockiego 31 wraz z infrastrukturą zewnętrzną
MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2024/BZP 00467549
- Numer ogłoszenia
- 2024/BZP 00467549/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2024-08-22 14:18
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ea15ecb1-ecf2-11ee-b4e0-4ac387c144e3
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2024/BZP 00467549 z dnia 2024-08-22 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynku dawnego dworca Kolei Wilanowskiej przy ul. Kostki Potockiego 31 wraz z infrastrukturą zewnętrzną
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA
1.3.) Oddział zamawiającego: Dzielnica Wilanów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Franciszka Klimczaka 2
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-797
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wilanow.zzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wilanow.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja budynku dawnego dworca Kolei Wilanowskiej przy ul. Kostki Potockiego 31 wraz z infrastrukturą zewnętrzną2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ea15ecb1-ecf2-11ee-b4e0-4ac387c144e3
2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00467549
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-22
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00033902/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Wykonanie modernizacji budynku dawnego dworca Kolei Wilanowskiej przy ul. Kostki Potockiego 31 wraz z renowacją wagonu motorowego.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00265130
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 11/WIR/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4539061,78 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przeprowadzeniu prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych przy zabytku, polegających na modernizacji budynku dawnego dworca Kolei Wilanowskiej przy ul. Kostki Potockiego 31 wraz z infrastrukturą zewnętrzną, zgodnie z projektem, zasadami wiedzy technicznej i przepisami obowiązującego w tym zakresie prawa oraz zasadami sztuki budowlanej.
Zamówienie zostało opisane dokumentacją techniczną pracowni architektury STUDIUM Sp. z o.o.
Modernizacja budynku dawnego dworca Kolei Wilanowskiej przy ul. Kostki Potockiego 31 wraz z infrastrukturą zewnętrzną obejmowała będzie między innymi:
W zakresie budowlanym:
• Remont fundamentów obejmujący wzmocnienie i przemurowanie
• Osuszanie ścian fundamentowych wraz z uzupełnieniem zaprawy oraz izolacją przeciwwodną i ociepleniem
• Osuszanie ścian zewnętrznych wraz z naprawą uszkodzonych tynków
• Remont ścian zewnętrznych
• Remont ścian wewnętrznych wraz z wykonaniem nowych wypraw tynkarskich
• Wyburzenie kilku ścian wewnętrznych
• Wykonanie nowych ścian wewnętrznych
• Wymiana stropu drewnianego na żelbetowy, prefabrykowany w skrzydle północnym
• Nowe cegły i uzupełnienia zaprawy muszą posiadać właściwości fizyko-chemiczne dostosowane dla istniejącej substancji
• Remont elewacji, prace konserwatorskie, osuszanie, odgrzybianie, uzupełnienia ubytków remont tynków, przywrócenie pierwotnej kolorystyki
• Przemurowanie kominów
• Częściowa wymiana poszycia dachu, w tym obróbek blacharskich i orynnowania
• Naprawa, miejscowa wymiana, wzmocnienie drewnianej konstrukcji dachu
• Wymiana izolacji termicznej połaci dachu
• Wykonanie izolacji termicznej pod stropem piwnicy
• Odtworzeniowa wymiana stolarki okiennej z dodaniem wewnętrznej szyby zespolonej
• Wymiana odtworzeniowa posadzki w holu głównym oraz wymiana posadzek w pozostałej części budynku
• Wymiana nawierzchni na dziedzińcu na nawierzchnię z kostki granitowej
• Remont muru ogrodzenia, prace konserwatorskie, osuszanie, odgrzybianie, uzupełnienie ubytków, remont tynków, wymiana dachówek, przywrócenie pierwotnej kolorystyki, wykonanie izolacji przeciwwodnej fundamentów muru
• Malowanie
• Dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych przez montaż pochylni na dziedzińcu oraz utworzenie dwóch łazienek dostosowanych dla osób z niepełnosprawnościami: w skrzydle północnym i południowym
• Istniejące polichromie należy poddać pracom konserwatorskim ze szczególną dbałością, zgodnie z programem prac konserwatorskich
• Prace konserwatorskie sztukaterii wewnętrznych – czyszczenie, uzupełnienia ubytków, malowanie konserwacja – zgodnie z programem prac konserwatorskich
• Oczyszczenie, prace konserwatorskie desek stanowiących okładzinę belek stropowych – zgodnie z programem prac konserwatorskich
• Lady kasowe i boazeria - zgodnie z programem prac konserwatorskich.
Zakres prac w budynku gospodarczym:
• Więźba dachowa – zgodnie z programem prac konserwatorskich
• Pokrycie dachu i obróbki blacharskie – wykonanie nowych obróbek blacharskich, w tym dwóch rur spustowych z blachy tytanowo – cynkowej oraz wymiana odtworzeniowa zniszczonych dachówek
• Ściany zewnętrzne i wewnętrzne – uzupełnienie ubytków i wypraw tynkarskich, zgodnie z programem prac konserwatorskich
• Wymurowanie trzech ścian działowych wewnętrznych
• Ściany fundamentowe – należy wykonać izolację poziomą i pionową zarówno ścian fundamentowych pomieszczeń gospodarczych jak i muru otaczającego podwórze
• Stolarka okienna i drzwiowa – zgodnie z programem prac konserwatorskich
• Brama stalowa i furta stalowa – zalecana naprawa i zabezpieczenie antykorozyjne, zgodnie z programem prac konserwatorskich.
W zakresie instalacji:
• Wykonanie nowych przyłączy do budynku
• Wykonanie instalacji opartej o gruntowe pompy ciepła
• Wymiana i dostosowanie instalacji centralnego ogrzewania wraz z klimakonwektorami
• Wymiana i dostosowanie instalacji wod-kan
• Wymiana i dostosowanie instalacji kanalizacji deszczowej
• Wykonanie instalacji wentylacji i klimatyzacji bez zmiany wyglądu elewacji
• Wymiana instalacji elektrycznej
• Wymiana instalacji teletechnicznej
• Wykonanie instalacji odgromowej i uziemiającej
• Wykonanie instalacji SWiN i SSP
Szczegóły realizacji przedmiotu zamówienia zostały określone w dokumentach zamówienia, w szczególności w opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 6 do SWZ, dokumentacji przedmiotu zamówienia, stanowiącej Załącznik nr 6_1 do SWZ oraz wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 7 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45314310-7 - Układanie kabli
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
31518200-2 - Oświetlenie awaryjne
31524100-6 - Oprawy oświetleniowe sufitowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 13
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 13
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 9
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6994395,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9211970,56 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6994395,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: A-Projekt Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9512353775
7.3.3) Ulica: Sarmacka 5g
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 02-972
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-08-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6994395,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 435 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2024-08-22 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |