Wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych polegających na budowie parkingu oraz alejki asfaltowej w Parku, w Łagiewnikach w ramach budżetu obywatelskiego dzielnic – edycja XI, dla ZZM w Krakowie.

Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00339254
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00339254/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-07-22 13:49
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e2ef5fb5-c2cc-4d50-a478-a116e87bac49
Identyfikator
6793112799
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty instalacyjne elektryczneUsługi ogrodniczeUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychUsługi w zakresie siewuRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie kształtowania parkówRoboty w zakresie zagospodarowania terenuUsuwanie wierzchniej warstwy glebyRoboty budowlane w zakresie parków tematycznychRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Wykonawcy

1 przyznane

JÓZEF PARYLWiśniowa, PL · lot 0
240 455,32 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00339254 z dnia 2025-07-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych polegających na budowie parkingu oraz alejki asfaltowej w Parku, w Łagiewnikach w ramach budżetu obywatelskiego dzielnic – edycja XI, dla ZZM w Krakowie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 361777097

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Reymonta 20

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 30-059

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.7.) Numer telefonu: 122010240

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zzm.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zzm.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/zzm.krakow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych polegających na budowie parkingu oraz alejki asfaltowej w Parku, w Łagiewnikach w ramach budżetu obywatelskiego dzielnic – edycja XI, dla ZZM w Krakowie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e2ef5fb5-c2cc-4d50-a478-a116e87bac49

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00339254

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00045761/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Roboty budowlane związane z realizacją kolejnego etapu Parku w Łagiewnikach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00268700

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NP.26.2.55.25.BM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 210248,52 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Opis przedmiotu zamówienia.
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych polegających na budowie parkingu oraz alejki asfaltowej w Parku, w Łagiewnikach w ramach budżetu obywatelskiego dzielnic – edycja XI, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.
1.1 Zgodnie z art. 310 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
1.2 Przedmiotem postępowania i zamówienia jest inwestycja związana z realizacją zadania pn.: ZZM/O1.217/25 Park w Łagiewnikach - etap VII.
1.3 Teren inwestycji zlokalizowany jest na działkach nr 82/93, 82/44, 82/98, 82/99, 82/61, P-47 Podgórze.
1.4 Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje zagospodarowanie terenu na podstawie załączonej dokumentacji projektowej pn.: „Budowa Parku w Łagiewnikach obejmująca budowę toalety, ciągów pieszo-rowerowych, ścieżek dla rolkarzy, miejsc postojowych, schodów terenowych i małej architektury wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Fredry w Krakowie, na działkach nr 82/93, 82/95, 82/94, 82/98, 82/99, 82/61, 82/11, 235/23, 235/24 obręb 47, jedn. ewid. Podgórze w Krakowie.”, a także projektu architektoniczno-budowlanego drogowego budowy ścieżki pieszej w rejonie ul. Turowicza autorstwa Perspektywa Pracownia Projektowa Sp. z o.o. Dokumentacja obejmuje niezbędne opinie, uzgodnienia i decyzje w tym zaświadczenie o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu wobec zamiaru wykonania robót budowlanych, znak sprawy: AU-01-7.6743.1366.2020.KJA z dnia 12.10.2020r. a także decyzją pozwoleniem na budowę nr 45/6740.1/2021 z dnia 14.01.2021r.
1.4.1 W ramach zamówienia należy wykonać:
1.4.1.1 Przygotowanie terenu pod budowę, wykaszanie chwastów i samosiewów na terenie zadrzewionym;
1.4.1.2 Budowę zjazdu o nawierzchni z kostki betonowej;
1.4.1.3 Budowę parkingu o nawierzchni z płyt ażurowych wypełnionych żwirem;
1.4.1.4 Budowę ścieżki o nawierzchni asfaltowej;
1.4.1.5 Budowe oświetlenia (przyłącz oraz 1 punkt oświetleniowy);
1.4.1.6 Montaż tabliczki budżetu obywatelskiego;
1.4.1.7 Uporządkowanie terenu po zakończonych pracach wraz z rekultywacją terenu w miejscu prowadzonych robót, humusowanie i obsianie trawą terenu przyległego do projektowanych elementów w niezbędnym zakresie.

UWAGA: Projekt tablicy związanej z finansowaniem projektu ze środków budżetu obywatelskiego znajduje się w załącznikach do SWZ. Treść tej tablicy zostanie przekazana przez Zamawiającego na etapie realizacji zadania.
1.5 Integralną częścią SWZ niezbędną dla wykonania przedmiotu zamówienia są materiały załączone do SWZ, a w szczególności dokumentacja projektowa wraz z uzgodnieniami, STWiORB, przedmiary, tabele elementów wytworzonych (utrzymanie, majątek), wzory kart zatwierdzenia materiałów, wzory oświadczeń o podwykonawstwo, wzory protokołów, wytyczne, tabela równoważności i inne stanowiące Załącznik nr 9 do SWZ (1 plik w formacie zip). Zamawiający zaznacza, iż ma prawo do aktualizacji wzorów w trakcie postępowania oraz w trakcie trwania budowy.
1.6 Zamawiający zaznacza, iż załączone przedmiary mają jedynie charakter orientacyjny i pomocniczy, a podstawą do sporządzenia oferty oraz określenia zakresu i obliczenia ryczałtowej ceny, a następnie rozliczeń umowy jest dokumentacja projektowa oraz STWiORB.
1.7 Opis wymagań i warunków związanych z wykonaniem zamówienia oraz szczegółowy opis przedmiotu został przedstawiony w pkt 5) 7., SWZ i Załączniku nr 9 do SWZ.
2. Wykonawca powinien wypełnić oraz podpisać formularz oferty wraz z załącznikami lub złożyć ofertę odpowiadającą ich treści, przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego oraz zamieścić za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl – adres profilu nabywcy https://platformazakupowa.pl/pn/zzm.krakow.
UWAGA! Opatrzenie oferty właściwym podpisem musi nastąpić przed jej zaszyfrowaniem.
3. Wykonawca musi dołączyć do oferty wszystkie dokumenty i oświadczenia oraz załączniki przedstawione w SWZ podpisane przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu zaufanego lub podpisu osobistego, jak również musi zaoferować przedmiot zamówienia zgodny z wymaganiami Zamawiającego określonymi w SWZ.
4. Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały w projektowanych postanowieniach umowy zawartych w SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

77300000-3 - Usługi ogrodnicze

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

77315000-1 - Usługi w zakresie siewu

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby

45212120-3 - Roboty budowlane w zakresie parków tematycznych

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 240455,32 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 253370,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 240455,32 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „SAMBUD” Józef Paryl

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6811218960

7.3.3) Ulica: Węglówka 72

7.3.4) Miejscowość: Wiśniowa

7.3.5) Kod pocztowy: 32-412

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

zakres prac: pełnienie nadzoru/ funkcji kierownika robót w specjalności sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 240455,32 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-07-15 do 2025-11-12

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe

2025-07-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane