Wykonanie przeglądu stanu zadrzewienia, przygotowanie wniosków o uzyskanie zezwolenia na wycinkę drzew, wykonanie szacunków brakarskich drzew w pasach dk GDDKiA O. w B-stok w podziale na dwie części

GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W BIAŁYMSTOKU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00339798
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00339798/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-07-22 15:30
Lokalizacja
Białystok, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5bdbffbe-16ed-4279-999e-3983f315a1db
Identyfikator
5422752914
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi selekcji drzewUsługi monitorowania lub oceny lasuUsługi oceny zasobów leśnych

Wykonawcy

1 przyznane

ALOJZY PRZEMYSKISędziszów, PL · lot 0
199 998 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00339798 z dnia 2025-07-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie przeglądu stanu zadrzewienia, przygotowanie wniosków o uzyskanie zezwolenia na wycinkę drzew, wykonanie szacunków brakarskich drzew w pasach dk GDDKiA O. w B-stok w podziale na dwie części

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W BIAŁYMSTOKU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01751157500029

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Zwycięstwa 2

1.5.2.) Miejscowość: Białystok

1.5.3.) Kod pocztowy: 15-703

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: makulesza@gddkia.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gddkia.eb2b.com.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gddkia.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Zarządzanie drogami krajowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie przeglądu stanu zadrzewienia, przygotowanie wniosków o uzyskanie zezwolenia na wycinkę drzew, wykonanie szacunków brakarskich drzew w pasach dk GDDKiA O. w B-stok w podziale na dwie części

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5bdbffbe-16ed-4279-999e-3983f315a1db

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00339798

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00097769/11/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.9 Wykonanie specjalistycznego przeglądu stanu zadrzewienia, przygotowanie wniosków do organu oraz wykonanie szacunków brakarskich drzew w pasach dk GDDK i A O/Białystok w 2025 - 2028 4 cz.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00290514

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: O/BI.D-3.2421.21.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 400200,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie specjalistycznego przeglądu stanu zadrzewienia, przygotowanie wniosków do organu o uzyskanie zezwolenia na wycinkę drzew oraz wykonanie szacunków brakarskich drzew znajdujących się w pasach dróg krajowych administrowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku” w podziale na części:
Część nr 1 –Rejon w Bielsku Podlaskim

4.5.3.) Główny kod CPV: 77211300-5 - Usługi selekcji drzew

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77231500-3 - Usługi monitorowania lub oceny lasu

77231400-2 - Usługi oceny zasobów leśnych

4.5.5.) Wartość części: 153850,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykonanie specjalistycznego przeglądu stanu zadrzewienia, przygotowanie wniosków do organu o uzyskanie zezwolenia na wycinkę drzew oraz wykonanie szacunków brakarskich drzew znajdujących się w pasach dróg krajowych administrowanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Białymstoku” w podziale na części:
Część nr 2 –Rejon w Łomży

4.5.3.) Główny kod CPV: 77211300-5 - Usługi selekcji drzew

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

77231500-3 - Usługi monitorowania lub oceny lasu

77231400-2 - Usługi oceny zasobów leśnych

4.5.5.) Wartość części: 246350,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 199998,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 199998,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 199998,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Alojzy Przemyski prowadzący działalność gospodarczą pod nazwą USŁUGI EKOLOGICZNE ALOJZY PRZEMYSKI

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 292460471

7.3.3) Ulica: ul. Rajska 4

7.3.4) Miejscowość: Sędziszów

7.3.5) Kod pocztowy: 28-340

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-22

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 199998,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-12-31

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W postępowaniu na część 2 została złożona oferta:
01) Usługi Ekologiczne Alojzy Przemyski, ul. Rajska 4, 28-340 Sędziszów z ceną 399 998,46 zł.
Oferta z najniższą ceną tj. 399 998,46 zł przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie części 2 zamówienia, tj.: 303 010,50 zł.

2025-07-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi