Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych / SUO dla 10 osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu z terenu Gminy Markowa w okresie od 01.07.2025 r. do 30.06.2027 r.

GMINA MARKOWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00341327
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00341327/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-07-23 12:37
Lokalizacja
Markowa, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a397383f-25c0-4fc9-acc7-5ff0307810a6
Identyfikator
8151634385
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznejUsługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnychUsługi opieki społecznej nieobejmujące miejsc noclegowychUsługi społeczne

Wykonawcy

1 przyznane

FUNDACJA INFANOŁańcut, PL · lot 0
345 600 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00341327 z dnia 2025-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych / SUO dla 10 osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu z terenu Gminy Markowa w okresie od 01.07.2025 r. do 30.06.2027 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MARKOWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581809

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 1399

1.5.2.) Miejscowość: Markowa

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-120

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL823 - Rzeszowski

1.5.7.) Numer telefonu: 172265352

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@markowa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.markowa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ugmarkowa.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych / SUO dla 10 osób potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu z terenu Gminy Markowa w okresie od 01.07.2025 r. do 30.06.2027 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a397383f-25c0-4fc9-acc7-5ff0307810a6

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00341327

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00062641/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych / SUO dla 10 osob potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu z terenu Gminy Markowa w okresie od 01.07.2025 r. do 30.06.2027 r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt pn.: Centrum Usług Społecznych w Markowej nr FEPK.07.18-IP.01-0011/24 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach działania FEPK.07.18 Usługi społeczne i zdrowotne świadczone w społeczności lokalnej – programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00294948

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IPP.271.10.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 320000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zakres przedmiotu świadczenia obejmuje Specjalistyczne usługi opiekuńcze [SUO] stanowiące uzupełnienie usług opiekuńczych - dostosowane do szczególnych potrzeb wynikających z rodzaju schorzenia lub niepełnosprawności i wykonywane przez osoby ze specjalnym przygotowaniem zawodowym. Zakres specjalistycznych usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania obok usług opiekuńczych obejmować będzie m.in: pielęgnację jako wspieranie procesu leczenia oraz rehabilitację fizyczną i usprawnianie zaburzonych funkcji organizmu w zakresie nieobjętym przepisami ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. 2024 poz. 146), dla 10 osób starszych potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu (z powodu wieku, stanu zdrowia, niepełnosprawności) – 2400 godz. usług opiekuńczych i 480 godz. pielęgnacji i 1440 godz. rehabilitacji fizycznej – łącznie – 4320 godz.
2. Zamawiający zastrzega możliwość zmniejszenia zamówienia o 30 % wartości zamówienia brutto określonej w ofercie Wykonawcy. Minimalny poziom zamówienia jaki na pewno zostanie zrealizowany to 70 % wartości brutto określonej w ofercie Wykonawcy.
3. Przy realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany będzie do zachowania dbałości o środowisko naturalne, poprzez m.in. eliminowanie z użycia przedmiotów jednorazowego użytku wykonanych z tworzyw sztucznych, rezygnacji z używania jednorazowych opakowań, toreb, siatek i reklamówek wykonanych z poliolefinowych tworzyw sztucznych, wykorzystywania przy wykonaniu umowy materiałów, które pochodzą z recyklingu lub podlegają procesowi recyklingu itp.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych

85312000-9 - Usługi opieki społecznej nieobejmujące miejsc noclegowych

85320000-8 - Usługi społeczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 345600,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 345600,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 345600,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FUNDACJA INFANO

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8151822477

7.3.3) Ulica: Tkacka 6

7.3.4) Miejscowość: Łańcut

7.3.5) Kod pocztowy: 37-100

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 345600,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-07-15 do 2027-06-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

2025-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi