Naprawa pokrycia dachu wraz z dociepleniem stropodachu budynku Sądu Rejonowego w Brzezinach ul. Waryńskiego 34
Sąd Okręgowy w Łodzi
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00341928
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00341928/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-07-23 14:12
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0fd6ac08-b048-45c3-b4b6-f07569ce20a4
- Identyfikator
- 7251042790
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00341928 z dnia 2025-07-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Naprawa pokrycia dachu wraz z dociepleniem stropodachu budynku Sądu Rejonowego w Brzezinach ul. Waryńskiego 34
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Sąd Okręgowy w Łodzi
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7251042790
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Dąbrowskiego 5
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-921
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@lodz.so.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lodz.so.gov.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Sprawowanie wymiaru sprawiedliwości
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Naprawa pokrycia dachu wraz z dociepleniem stropodachu budynku Sądu Rejonowego w Brzezinach ul. Waryńskiego 342.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0fd6ac08-b048-45c3-b4b6-f07569ce20a4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00341928
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00322423
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Podstawa prawna :
art. 305 pkt 1 ustawy Pzp w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5.
Podstawa faktyczna:
Konieczność realizacji zadania wynika z obowiązku nałożonego na trwałego zarządcę nieruchomości – którym jest Sąd Okręgowy w Łodzi – zapisami ustawy o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r., poz. 2204, z późn. zm.). Na skutek złych warunków atmosferycznych (porywisty wiatr) w dniu 25 czerwca br., uległo zerwaniu ok. 50% powierzchni istniejącego pokrycia dachu wraz z dociepleniem. Uszkodzeniu uległy również kominy, obróbki blacharskie i instalacja odgromowa.
Podczas likwidacji skutków nawałnicy, dokonano tyko tymczasowych napraw. Niezbędne jest pilne wykonanie nowego pokrycia w celu zabezpieczenia budynku przed opadami atmosferycznymi.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.XXVII.261.9.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje następujący zakres:
- demontaż instalacji odgromowej, rynien i obróbek blacharskich;
- usunięcie starego pokrycia wraz z dociepleniem;
- utylizacja zdemontowanych materiałów;
- systemowe docieplenie dachu poprzez wdmuchiwanie granulatu wełny mineralnej do uzyskania izolacyjności termicznej wymaganej aktualnymi przepisami (wymagane ok. 25 cm grubości warstwy izolacyjnej, a nie 10 cm jak w załączonym Projekcie) wraz wykonaniem i zabezpieczeniem otworów technologicznych oraz wykonaniem wentylacji przestrzeni stropodachu;
- naprawy kominów;
- wykonanie dociepleń attyk;
- uzupełnienie ubytków, naprawy/wyrównanie powierzchni dachu, gruntowanie powierzchni;
- dostawa i montaż rynien, obróbek blacharskich okapów, attyk i kominów;
- wykonanie pokrycia z 2x papy (papa podkładowa + termozgrzewalna wierzchniego krycia) z gwarancją na pokrycie min. 10 lat;
- wykonanie instalacji odgromowej.
Szczegółowy zakres robót został określony w projekcie budowlanym (Etap I – Wykonanie remontu pokrycia dachowego) i przedmiarze robót ze zmianą polegającą na zwiększeniu grubości warstwy izolacyjnej stropodachu.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ProDach Michał Janas
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7282620934
7.3.3) Ulica: ul. Cicha 42
7.3.4) Miejscowość: Lipce Reymontowskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-07-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 200000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 40 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zgodnie z § 3 umowy nr I.XXIII.21.27.2025 z dnia 22 lipca 2025 roku termin na realizację zamówienia wynosi 40 dni roboczych od dnia podpisania Umowy.| 2025-07-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |