Dystrybucja energii elektrycznej dla Delegatur MOW NFZ w Płocku, Ostrołęce i Radomiu

Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Warszawie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00342094
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00342094/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-07-23 14:43
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-feddec1e-8742-4e26-8023-4a8b44de2027
Identyfikator
1070001057
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przesył energii elektrycznej

Wykonawcy

2 przyznane

ENERGA-OPERATOR SPÓŁKA AKCYJNAGdańsk, PL · lot 0
84 671,48 PLN
PGE DYSTRYBUCJA SPÓŁKA AKCYJNALublin, PL · lot 2
201 925,8 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00342094 z dnia 2025-07-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dystrybucja energii elektrycznej dla Delegatur MOW NFZ w Płocku, Ostrołęce i Radomiu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Mazowiecki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia z siedzibą w Warszawie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01581798500089

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 8

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@nfz-warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nfz-warszawa.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Narodowy Fundusz Zdrowia

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dystrybucja energii elektrycznej dla Delegatur MOW NFZ w Płocku, Ostrołęce i Radomiu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-feddec1e-8742-4e26-8023-4a8b44de2027

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00342094

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-07-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00627124/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Dystrybucja energii elektrycznej dla Delegatur MOW NFZ w Płocku, Ostrołęce i Radomiu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie faktyczne:

Przedmiotowe zamówienie może być świadczone zgodnie ze stanem faktycznym tylko przez jednego Wykonawcę. O ile istnieje możliwość wyboru sprzedawcy energii, brak jest możliwości wyboru przedsiębiorstwa energetycznego zajmującego się świadczeniem usług dystrybucji bądź przesyłania energii elektrycznej.
Występuje tzw. monopol naturalny, czyli istnieje możliwość realizacji zadania jedynie przez jeden podmiot.
Nie ma zatem innych, alternatywnych możliwości dystrybucji energii elektrycznej przez innego wykonawcę w zakresie poszczególnych Delegatur.

Uzasadnienie prawne:

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1320).

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: NFZ07-WAG-DAGZ.251.2.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 263214,24 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług dystrybucyjnych energii elektrycznej dla Delegatury Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Płocku.
Termin realizacji zamówienia od 1.09.2025 r. na czas nieoznaczony.

4.5.3.) Główny kod CPV: 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

4.5.5.) Wartość części: 68838,60 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług dystrybucyjnych energii elektrycznej dla Delegatury Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Ostrołęce.
Termin realizacji zamówienia od 1.09.2025 r. na czas nieoznaczony.

4.5.3.) Główny kod CPV: 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

4.5.5.) Wartość części: 30208,32 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Świadczenie usług dystrybucyjnych energii elektrycznej dla Delegatury Mazowieckiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Radomiu.
Termin realizacji zamówienia od 1.09.2025 r. na czas nieoznaczony.

4.5.3.) Główny kod CPV: 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

4.5.5.) Wartość części: 164167,32 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENERGA-OPERATOR SPÓŁKA AKCYJNA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 190275904

7.3.3) Ulica: Marynarki Wojennej 130

7.3.4) Miejscowość: Gdańsk

7.3.5) Kod pocztowy: 80-557

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 84671,48 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-09-01 do 2029-08-31

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PGE DYSTRYBUCJA SPÓŁKA AKCYJNA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 060552840

7.3.3) Ulica: Garbarska 21A

7.3.4) Miejscowość: Lublin

7.3.5) Kod pocztowy: 20-340

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-06-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 201925,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-09-01 do 2029-08-31

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin realizacji zamówienia od 1.09.2025 r. na czas nieoznaczony.
2025-07-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi